e-mail: bok@dhit.pl

neodymium magnets

We provide red color magnets Nd2Fe14B - our proposal. Practically all magnesy on our website are in stock for immediate delivery (see the list). See the magnet price list for more details see the magnet price list

Magnets for treasure hunters F300 GOLD

Where to purchase powerful magnet? Magnetic holders in airtight, solid enclosure are ideally suited for use in difficult, demanding weather conditions, including in the rain and snow more...

magnetic holders

Holders with magnets can be applied to facilitate production processes, exploring underwater areas, or searching for space rocks from gold more information...

We promise to ship your order on the same day by 2:00 PM on weekdays.

Dhit sp. z o.o. logo
działanie magnesów

Czy magnes może uszkodzić telefony i karty płatnicze?

Z racji swoich właściwości magnesy często są uważane za wrogów różnych urządzeń. Telewizory, telefony, kasety – to tylko kilka z tych, które podobno mogą się uszkodzić na skutek kontaktu ze zmienionym polem magnetycznym. Czy te stwierdzenia to prawda? Jak można uniknąć przykrych skutków spotkania z magnesem?

Jak magnes działa na telefon?

Niektórzy twierdzą, że drobne metalowe części w budowie telefonu pod wpływem magnesu mogą ulec przemieszczeniu. W niektórych przypadkach może to być prawda, jednak w sprawnych telefonach nie jest to zbyt prawdopodobne. Oprócz tego nowoczesne technologie użyte do produkcji smartfonów nie pozwalają na przemieszczanie się drobnych części. Magnes nie wpływa także na ekran, baterię, głośniki ani inne elementy. Wyjątek to naprawdę mocne pole magnetyczne, które jednak ciężko spotkać w domowych warunkach.

Czy magnes neodymowy przyciąga telefon?

Tak, magnes neodymowy może przyciągnąć telefon. Modele takie jak iPhone 14, Samsung i Xiaomi mogą być wyciągnięte z wody za pomocą uchwytu do poszukiwań, takiego jak UMP 94x40 [3xM10] GW F550 Silver Black Lina / N52 - search holder. W przypadku utopienia telefonu, na przykład podczas kajakarstwa, ważne jest szybkie działanie, zanim urządzenie zostanie całkowicie zalane, zatopi się w mule.
Pomoc w takich sytuacjach dzwoń do nas! W sytuacji utopienia telefonu jesteśmy w stanie pomóc nawet w niedzielę rano czy późnym wieczorem, aby jak najszybciej odzyskać urządzenie.

Na jakiej zasadzie działają specjalne obudowy magnetyczne?

Niektóre osoby inwestują w specjalne kabury do telefonu ze wbudowanym magnesem. Klapki utrzymują się na miejscu dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego, co dla wielu osób jest powodem do obaw. Jak już pisaliśmy, magnes nie jest jednak niebezpieczny dla telefonów. Oprócz tego elementy użyte do produkcji obudowy są zbyt słabe, aby jakkolwiek zaszkodzić, nie ma zatem żadnych powodów do obaw.

Czy karty płatnicze mogą być trzymane razem z magnesem?

Karty kredytowe lub płatnicze mają w swojej budowie specjalnie ułożone drobne magnesy. To one kodują niezbędne informacje oraz umożliwiają dokonywanie transakcji. W momencie zetknięcia z innym magnesem dane te ulegają przemieszczeniu, a czasami potrafią też zniknąć. Z tego powodu rozmagnesowanie karty może stanowić poważny problem i powinno się go unikać.

W przypadku telefonów rozmagnesowanie nie powinno być dla nikogo powodem do obaw. Inaczej jest jednak w przypadku kart płatniczych, zatem warto zadbać o to, by unikać styczności z magnesami.

Tags:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

sobota 2021-10-02T18:00:00
Dhit sp. z o.o. logo

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98