e-mail: bok@dhit.pl

magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie neodymowe magnesy, które mamy w naszym magazynie, można znaleźć na wykazie poniżej zobacz cennik magnesów

magnesy do łowienia F300 GOLD

Gdzie zakupić mocny magnes neodymowy? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej obudowie ze stali doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, między innymi na śniegu i w deszczu sprawdź...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, eksploracji wody lub do znajdowania meteorów ze złota. więcej informacji...

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeśli zamówienie przyjęte jest do godziny 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
zastosowania magnesu neodymowego

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

W czasie dnia mnóstwo razy spotykasz się z magnesami często nie zdając sobie z tego sprawy. Mają one znaczącą pozycję w różnorodnej gamie akcesoriów, od zwykłych maskotek, słuchawek i głośników lub kart kredytowych po specjalistyczne narzędzia na przykład urządzenie do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów waha się od zaledwie widocznych drobinek po fabryczne giganty ważące tony. Rzeczone wielkie są bardzo dostrzegalne, te malutkie często schowane są wewnątrz rozlicznych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując indywidualną misję w ciszy i pozostając przy tym całkowicie niewidocznymi.

Komputery i elektronika.

W laptopach stosuje się magnesy do gromadzenia danych na przykład na dyskach twardych. Magnesy zmieniają położenie tworzywa magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które następnie przedstawiają binarne dane. Następnie komputer rozpoznaje profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika. W niewielkich głośnikach znajdujących się w komputerach, telewizorach , a także radiach tak samo używa się magnesów. Wewnątrz głośnika skręcona z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna i następne dziedziny.

Magnesy oferują bogaty arsenał zastosowań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych wymieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne stosują magnesy do przemiany energii elektrycznej ponownie w energię mechaniczną. Podczas odzysku elektromagnesy w żurawiach łapią , a także przenoszą ciężkie elementy metalu, niekiedy ważą tysiące kilogramów. Kopalnie używają magnetycznych separatorów do oddzielania przydatnych rud metali od rozdrobnionej skały. W spożywczym przetwórstwie takie magnetyczne separatory likwidują niewielkie kawałki metalu ze zbóż , a także innych ziarnistych albo płynnych towarów spożywczych. Hodowcy bydła wykorzystują magnesy do wybierania kawałków metalu, które na przykład krowy zdołają zjeść na pastwisku. Krowa zjada magnes wraz z pożywieniem. To na pewno nie jest kawał. Magnes poruszając się przez organizm zwierzęcia wychwytuje okruszyny metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy trafiają się w poszczególnych powszechnie eksploatowanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Wyzyskują one silne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do powstania wyraźnego, dokładnego rysunku kości, narządów i innych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest wyjątkowo silny - tysiące razy potężniejszy niż typowe magnesy domowe. Innym zastosowaniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Doktor aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obszar nowotworu , a potem używa mocnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w okolicy zainfekowanej. Energia cieplna likwiduje komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych organów.

W domu.

Choć najprawdopodobniej jest to dla Was nie oczywiste, ale w większość domów odnajdziecie sporo magnesów. Na lodówkach magnesy trzymają notatki, otwieracze do butelek tudzież dziwne małe przedmioty wieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny obraca igłę magnetyczną, żeby określić trasę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej przechowuje personalia w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Odkurzacze, blendery i pralki mają silniki elektryczne, które pracują dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, dzwonkach do drzwi , a także w zabawkach dla dzieci. Świat dookoła nas jest pełen magnesów.

Tagi:

#zastosowania magnesów#zastosowanie magnesów#magnes w życiu codziennym

czwartek, 18:00 29.12.2022
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98