tel: +48 22 499 98 98

magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy co to? Zacząłeś szukać neodymowych magnesów? Pełny wykaz towarów na stanie można znaleźć na wykazie poniżej sprawdź cennik magnesów

magnesy do łowienia F300 GOLD

Gdzie zakupić silny magnes? Uchwyty magnetyczne w szczelnej i trwałej stalowej obudowie nadają się doskonale do pracy w niedogodnych, ciężkich warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu więcej...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być stosowane do usprawnienia procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do odnajdywania skał kosmicznych z metalu. więcej informacji...

Ciesz się wysyłką zamówienia w dniu zakupu jeżeli zlecenie przyjęte jest do 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.

FAQ - wszystko o magnesach neodymowych

Magnes co to jest?

Neodymowe magnesy to magnesy wykonane z neodymu, który jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Nd i liczbie atomowej 60. Są to bardzo silne magnesy, które są często stosowane w różnych aplikacjach, takich jak silniki elektryczne, przetwornice, elektronika i inne urządzenia elektroniczne. Neodymowe magnesy są również często używane w magnesach do chłodzenia cieczą, ponieważ ich silna magnetyczna polaryzacja pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła. Są one również często stosowane w systemach audio, ponieważ ich wysoka wydajność magnetyczna pozwala na uzyskanie lepszego dźwięku.

Magnesy neodymowe są tak silne, ponieważ neodym ma wysokie pole magnetyczne i jest bardzo trwały. W połączeniu z żelazem i borem, tworzą magnesy o bardzo dużej siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe to rodzaj magnesów trwałych, które są bardzo silne i wyjątkowo wytrzymałe. Są one wykonane z neodymu, jednego z elementów z grupy metali szlachetnych, oraz żelaza i boru.
Magnesy neodymowe są szeroko stosowane w różnych dziedzinach, takich jak elektronika, przemysł motoryzacyjny, medycyna, rolnictwo i inne. Można je znaleźć m.in. w głośnikach, silnikach elektrycznych, magnesach stosowanych w leczeniu chorób, a nawet w magnesach stosowanych w rolnictwie do wyznaczania poleceń dla maszyn rolniczych.
Tak, magnesy neodymowe są bezpieczne dla zdrowia, jeśli są odpowiednio użytkowane. Należy jednak pamiętać, że niektóre magnesy neodymowe są bardzo silne i mogą być niebezpieczne, jeśli są połykane lub wchodzą w kontakt z ciałem w nieodpowiedni sposób.
zastosowania magnesów neodymowych
zastosowania magnesów
Neodymowe magnesy składają się z neodymu, boru i żelaza, a ich numer celny to 8505199089.
Magnesy neodymowe składają się głównie z neodymu, żelaza i boru. Jeśli nie są one powleczone-zabezpieczone, żelazo w materiale ulegnie utlenieniu bardzo szybko, zwłaszcza jeśli jest wystawione na działanie wilgoci. Nawet normalna wilgotność może powodować rdze żelaza. Dlatego, aby zachować i chronić trwałe działanie pola magnetycznego każdego magnesu neodymowego, większość magnesów neodymowych jest powlekana warstwą ochronną.
Nikiel jest najczęściej stosowany, ponieważ jest trwały i opłacalny. Nasze magnesy pokryte są potrójną powłoką niklu-miedzi i niklu. Powoduje to błyszczące wykończenie w kolorze srebra i zapewnia niezawodną odporność na korozję w większości zastosowań. Ważne jest, aby wiedzieć, że żaden magnes neodymowy, nawet z plastikową lub złotą powłoką, nie jest całkowicie wodoodporny.
Magnesy neodymowe stosowane są w wielu zastosowaniach wymagających silnych, kompaktowych magnesów stałych, takich jak silniki elektryczne do narzędzi bezprzewodowych, dyski twarde, magnetyczne uchwyty mocujące lub łączniki mocujące i klamerki na biżuterię.
Początkowo wysoki koszt tych magnesów ograniczał ich zastosowanie do zastosowań wymagających ogromnej siły oraz dużej wytrzymałości pola. Zarówno surowce, jak i pozwolenia na patenty były drogie. Jednak w ostatnich dekadach magnesy neodymowe stały się mniej kosztowne, a niski koszt zainspirował nowe zastosowania, takie jak magnetyczne zabawki budowlane. XMAG2, a także mnóstwo innych zastosowań produkcyjnych.
Więcej informacji nt. zastosowań magnesów neodymowych znajdziesz w dziale zastosowania magnesów neodymowych.
Jeśli poszukujesz silnego magnesu z uchwytem, istnieje kilka opcji do wyboru.

Magnes UMP 67x28 [M8+M10] F120 GOLD z liną dwustronną o udźwigu około 120 kg i oznaczeniem F120 GOLD N38 jest odpowiedni dla dzieci - dla dorosłych zalecany jest silniejszy magnes,
Magnes UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD z liną dwustronną o udźwigu około 290 kg i oznaczeniem F200 GOLD N42 jest optymalnym kompromisem między siłą a ceną,
Magnes UMP 94x28 [M10] GW F300 GOLD z liną dwustronną o udźwigu około 330 kg jest idealnym wyborem między mocą a ceną.

Modele F400 GOLD lub F600 GOLD to najmocniejsze magnesy z uchwytami, odpowiednie dla zawodowych poszukiwań z brzegu lub mostu, jednak nie są rekomendowane do wyciągania niezatopionych smartfonów, takich jak Samsung lub iPhone.
Więcej informacji doczytasz na stronie jaki magnes do poszukiwań?.
Aby ściągnąć klipsy z ubrań, można skorzystać z magnesu do klipsów antykradzieżowych, takiego jak Magnes Ultra. Należy przyłożyć magnes do klipsa i poruszać nim, aż zabezpieczenie zostanie usunięte.

Inny sposób to skorzystanie z nożyczek, które pozwolą na odcięcie klipsa. Trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić ubrania podczas tej operacji.

Jeśli klips jest przymocowany do ubrania za pomocą taśmy klejącej, można spróbować delikatnie ją odkleić, używając np. patyczka do uszu.

Jeszcze innym sposobem na odpięcie klipsa antykradzieżowego z ubrania jest użycie zapalniczki. Należy podgrzać okrągłą część plastiku klipsa, co spowoduje, że mechanizm nie będzie miał siły trzymać i sam wypadnie. Aby ułatwić sobie zadanie, warto użyć nożyczek lub kombinerki do podtrzymania klipsa podczas jego podgrzewania. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie może uszkodzić ubranie i jest ono ryzykowne, lepiej uważać założyć rękawiczki by się nie poparzyć lub skontaktować się z obsługą sklepu.

Należy jednak pamiętać, że niektóre zabezpieczenia antykradzieżowe są trudniejsze do usunięcia niż inne i mogą uszkodzić ubranie. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z obsługą sklepu.
Więcej informacji o magnesach do zdejmowania klipsów antykradzieżowych znajdziesz na stronie klipsy antykradzieżowe lub zobacz na YT.
Inżynierowie mechanicy, fizycy i inni naukowcy uważają, że magnesy neodymowe są najsilniejszymi magnesami trwałymi na świecie, ponieważ wytwarzają najwyższe pole magnetyczne w stosunku do swojego rozmiaru i objętości porównując do innych znanych naturalnych lub sztucznych materiałów.
Opracowane w latach 70 i 80, magnesy neodymowe wytwarzają znacznie silniejsze pola magnetyczne niż wszystkie inne magnesy ferrytowe, ceramiczne lub Alnico. Pole magnetyczne wytwarzane przez magnetyczne neodymowe magnesy ziem rzadkich może przekraczać (1.4) Tesla, podczas gdy wszystkie inne magnesy normalnie generują pola w granicach (0,5) do (1) Tesli. Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami na naszej planecie, a także są one najtańszym typem magnesu ziem rzadkich dostępnych obecnie na rynku.
Magnes przyciąga żelazo, ponieważ żelazo jest jednym z nielicznych metali, które są ferromagnetyczne. Ferromagnetyki posiadają swoją własną wewnętrzną siłę magnetyczną, która jest skierowana w jednym kierunku. W momencie, gdy magnes jest przybliżany do żelaza, pola magnetyczne magnesu skierowane są w taki sposób, że wzmacniają one pola magnetyczne żelaza. W ten sposób powstaje siła, która przyciąga te dwa materiały.

Domeny magnetyczne to małe fragmenty materiałów ferromagnetycznych, w których pola magnetyczne kierują się w jednym kierunku. Każda domena ma swój własny kierunek i siłę magnetyczną. Kiedy magnes jest przybliżany do żelaza, pola magnetyczne magnesu skierowane są w taki sposób, że wzmacniają one pola magnetyczne wybranych domen, co powoduje, że pozostałe domeny zaczynają się układać w jednym kierunku. To jest dlaczego żelazo przyciąga magnes.
Jeśli planujesz poszukiwania z użyciem magnesów neodymowych, istnieje kilka ważnych rzeczy, o których musisz pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu.
Po pierwsze, magnesy neodymowe można podzielić na dwa typy: ze względu na konstrukcję i ze względu na sposób mocowania liny. Jeśli chodzi o mocowanie, magnesy montowane od góry sprawdzą się w łowieniu z pomostów, mostów czy też do sprawdzania studni. Są one również idealne do łowienia z łodzi.
Modele takie jak DHIT Magnet GOLD występują w pięciu mocach od 120 kg do 600 kg. Natomiast magnesy z podwójnym mocowaniem, takie jak DHIT Magnet GOLD, są najbardziej uniwersalne i pozwalają na łowienie zarówno z góry, jak i z boku (dwa uchwyty można śrubą złączyć po bokach i szukać - łowić - parami).
Jeśli chodzi o popularność, najczęściej wybieranymi modelami są: F200x2 GOLD, F300x2 GOLD oraz F400x2 GOLD. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego magnesu, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i cele.
Więcej informacji o magnesach do poszukiwań w wodzie znajdziesz na stronie jaki magnes do poszukiwań? lub kategorii magnesy do poszukiwań.
Istnieje kilka różnych sposobów identyfikacji biegunów północnych i południowych naszych magnesów neodymowych.
Najprostszym sposobem jest użycie innego magnesu, który został już oznaczony. Biegun północny biegnący do oznaczonego magnesu będzie przyciągany do bieguna południowego nieoznakowanego magnesu.
Jeśli weźmiesz parzystą liczbę magnesów i zaciśniesz sznurek na środku stosu, zawieś magnesy, aby mogły swobodnie obracać się na sznurku, biegun północny biegnie na północ ;).
Choć jest to sprzeczne z "przeciwieństwami przyciągania" prawo magnetyzmu, bieguny były pierwotnie nazywane "Północnym poszukiwaniem" i "Południowym poszukiwaniem". Nazwy te były skracane w czasie do biegunów "Północny" i "Południowy", które znane są obecnie.
Inna metoda?
Jeśli masz kompas, koniec igły, która normalnie wskazuje na północ, będzie przyciągana do bieguna południowego magnesu neodymowego.
Więcej o biegunach magnetycznych na stronie enes magnesy.
Klasa magnesu lub "N rating" oznacza maksymalny produkt energetyczny materiału, z którego wykonany jest magnes i odnosi się do maksymalnej siły, jaką może namagnesowany materiał wytworzyć.
Klasy magnesów neodymowych, które normalnie sprzedajemy, to N38 i N42, które są mierzone w jednostkach Tesli lub jednostkach Gaussa Oersteda (MGOe). Magnes klasy N38 ma maksymalny produkt energetyczny 38 Gauss-y MGOe, podczas gdy N48 będzie silniejszy. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy numer klasy, tym silniejszy jest magnes neodymowy. Więcej informacji w dziale technologia.
Aby wyciągnąć wgniecenia z blachy w samochodzie, istnieją kilka metod. Jednym z nich jest użycie magnesu w połączeniu z dużą metalową kulą, która jest po drugiej stronie blachy. Dzięki temu możliwe jest odgięcie blachy, jednak ta metoda może być skuteczna tylko w przypadku, gdy blacha ma grubość powyżej 0,6 mm.

Innym sposobem jest metoda PDR (paintless dent repair), która polega na odginaniu blachy za pomocą specjalnego zestawu około 500 PLN. Ta metoda jest dość pracochłonna, ale pozwala na skuteczne usunięcie wgnieceń bez konieczności lakierowania.

Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z urządzenia elektrycznego, takiego jak PDR 1000, które generuje pole magnetyczne. To narzędzie jest specjalnie zaprojektowane do usuwania wgnieceń na elastycznych stalowych karoseriach i jest wygodnym i profesjonalnym rozwiązaniem dla mechaników samochodowych.
Więcej informacji o magnesach znajdziesz na stronie technologia.
Inne warianty powłok to czarny nikiel o kolorze węglowym lub kolorze pistoletu. Do końcowego procesu galwanicznego niklowania dodaje się czarny barwnik potrójnego powlekania niklu nikliel-miedź-czarny nikiel, ale nadal lśniący i podobny do niklowanego magnesu.
Magnesy powlekane cynkiem mają matowe szaro/niebieskie wykończenie i są bardziej podatne na korozję niż nikiel. Cynk może pozostawić czarny osad na dłoniach i innych przedmiotach.
Dostępne są także powłoki epoksydowe lub plastikowe, które są bardziej odporne na korozję niż powłoki niklowe, o ile powłoka pozostaje nienaruszona. Niestety powłoka ta łatwo ulega zarysowaniu podczas używania i jest uważana za najmniej niezawodną z dostępnych wykończeń. .
Wreszcie, jest złoto, które można nanosić na wierzch standardowej powłoki niklowej. Pozłacane magnesy mają takie same właściwości, jak niklowane, ale oczywiście z lustrzanym złotym wykończeniem (i ceną)!
Tak. Chociaż mają największą wytrzymałość pola magnetycznego i mają wyższą kruchość (co czyni je magnetycznie stabilnymi), magnesy neodymowe mają niższą temperaturę Curie i są bardziej wrażliwe na ciepło i podatne na utlenianie niż samarowo-kobaltowe magnesy.

Chociaż magnesy neodymowe udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F lub (176°F lub 80°C temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku, kształtu i zastosowania danego magnesu. Jeśli magnes nagrzeje się powyżej jego maksymalnej temperatury roboczej, (dla standardowych gatunków N), magnes trwale traci ułamek swej siły magnetycznej. Jeśli nagrzeje się powyżej temperatury Curie (590°F lub 310°C dla standardowych N), tracą wszystkie swoje właściwości magnetyczne.

Korozja może powodować, że od niechronionych magnesów odpryskuje nikiel lub rozpadają się w proszek. Zastosowanie powłok ochronnych, takich jak złoto, nikiel, cynk oraz żywica epoksydowa zapewniają ochronę antykorozyjną - chociaż nikiel jest najbardziej wytrzymały, praktyczny, ekonomiczny i niezawodny.

Nasze magnesy, które są wykończone trój-warstwową powłoką niklowo-miedziowo-niklową, zapewniają wystarczającą ochronę w większości zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, ze względu na korozję utracą siły magnetyczne również.
Nasze magnesy neodymowe, znane także jako magnesy NdFeB, składają się z związku neodymu, żelaza i boru, określanego jako Nd2Fe14B. Związek ten jest w rzeczywistości sproszkowaną mieszaniną, którą następnie wylewa się, a następnie sprasowuje (stosując ekstremalne ciśnienie) do form specjalnie odlanych, a następnie spieka (podgrzewa się w próżni), chłodzi, następnie mieli lub kroi na pożądany kształt.
Następnym etapem jest nałożenie powłoki ochronnej (np. plastikowej, złotej lub trój-warstwowej powłoki ze stopu niklu, miedź i niklu), jeśli jest to wymagane. Na końcu, "puste magnesy" są magnesowane, narażając je na działanie bardzo silnego pola magnetycznego powyżej 30 KOe. Taki proces pozwala im na ciągłe wytwarzanie silnego pola magnetycznego.
Używamy opisu "magnesowanie przez grubość", aby zidentyfikować miejsca biegunów na niektórych naszych magnesach płytkowych. Oznacza to, że magnesy trzymają się lub odpychają na największej powierzchni. Innymi słowy ostatni wymiar jest kierunkiem magnesowania.
Magnesy neodymowe są zaskakująco mocne, o wiele potężniejsze niż większość innych magnesów, z którymi się miałeś do czynienia. W rezultacie większa siła wywierana przez magnesy neodymowe stwarza niebezpieczeństwa, które nie są widoczne w przypadku innych typów magnesów. Obrazuje to ten oto film z YT.
Magnesy neodymowe, które są większe niż kilka centymetrów, są wystarczająco silne, aby spowodować obrażenia części ciała uciskając między dwa magnesy lub magnes i metalową powierzchnię, nawet powodując złamanie kości.
Magnesy będące zbyt blisko siebie mogą nagle same złączyć się razem z ogromną siłą, rozbijać kruchą powłokę niklu, a latające odłupane kawałki magnesów mogą również powodować obrażenia. Dlatego przy pracy z tymi magnesami niezbędna jest ochrona oczu.
Zdarzały się nawet przypadki, w których dzieci, które połknęły kilka magnesów, miały fałd przewodu pokarmowego, które zaciskały się między magnesami, powodując uraz,a w jednym przypadku nawet śmierć.
nr 1: Jednym z lepszym ze sposobów jest porównanie ze wzornikiem magnesu. Wiemy, iż przeciwne bieguny się przyciągają N-S i S-N. Zazwyczaj na magnesach mamy oznaczenia kolorystyczne: Biegun N (północny) to kolor niebieski, a S (południowy) czerwony.

nr 2: Możemy również sprawdzić magnes kompasem. Po przyłożeniu magnesu (50 cm) końcówka igły magnetycznej oznaczona N (północ) odchyla się w kierunku magnesu wskazując jego biegun S (południowy)

nr 3: Mając pod ręką monitor lub TV zbliżamy magnes w odległości (50 cm) do monitora na krótko aby nie uszkodzić kineskopu poprzez stałe namagnesowanie. Biegun N (północny) powoduje przebarwienie obrazu na niebiesko, zaś odbarwienie na kolor zielony wskazuje biegun S (południowy).
Więcej informacji o biegunach N i S doczytasz na stronie enes magnesy.
Magnes neodymowy, to nie to samo co suplement diety tz. MAGNEZ - to gatunek ziem rzadkich, ponieważ neodym jest pierwiastkiem ziem rzadkich w układzie okresowym SI i są aktualnie najmocniejszymi magnesami stałymi dostępnymi na rynku. Magnes neodymowy robiony z integracji neodymu, żelaza i boru o budowie Nd2Fe14B. Jest to najsilniejszy magnes stały dostępny na chwilę obecną w masowej produkcji.
Zalety magnesu neodymowego:
- największa gęstość energii w porównaniu do masy,
- bardzo wolne starzenie utrata mocy około 1% na 10 lat ,
- niska cena produkcji.
Aby namagnesować magnes neodymowy, należy przeprowadzić proces tzw. "indukcji magnetycznej". Można to zrobić na kilka sposobów:
Używając innego silnego magnesu neodymowego: Umieść magnes, który chcesz namagnesować, obok silnego magnesu neodymowego i przesuwaj je względem siebie, tak aby bieguny sąsiadowały.
Używając prądu elektrycznego: Podłącz magnes do przewodów elektrycznych i przepływający prąd indukuje pole magnetyczne w magnesie.
Używając specjalnego urządzenia do indukcji magnetycznej: Są one dostępne w sklepach z elektroniką i umożliwiają namagnesowanie magnesu neodymowego przy użyciu silnego pola magnetycznego.

Ważne: Proces namagnesowania magnesu neodymowego może być trudny lub niemożliwy, jeśli magnes jest już osłabiony lub uszkodzony.
Więcej informacji o magnesowaniu sposobach, kierunkach biegunów doczytasz na stronie technologia.
Przesuń je po twardej powierzchni np. stołu, schodów. Większość stosów magnesów, które mają średnicę do 30 mm grubości można przesuwać ręcznie. Wystarczy chwycić lub wsunąć paznokcie między magnesy w punkcie, w którym chcesz je oddzielić i zsuń je ze stosu.
Uważaj, aby przesunąć magnes lub magnesy na tyle daleko, aby nie wskoczyły ponownie do stosu i uszczypały palce.
W przypadku magnesów o średnicy większej niż 30 mm grubości (od grubości zależy siła magnesu) możesz nie dać razy odsunąć ich od siebie i może warto zainwestować i zrobić prosty rozdzielacz wykonany z drewna lub stali nie magnetycznej np. tz. stali nierdzewnej. Warto jednak improwizować, używając krawędzi np. stołu jako punktu podparcia, aby oddzielić większe magnesy, ale znowu uważaj, abyś szybko je rozdzielił i odsunął od siebie, aby się nie złączyły razem - co dzieje się - nieoczekiwanie. A skutki takiego niekontrolowanego złączenia mogą być nie tylko bolesne jak ściśniemy sobie palce czy skórę na dłoni, ale również poprzez ogromną siłę magnesy mogą popękać, a odłamki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach i należy wtedy chronić oczy.
Pamiętaj !
Rękawiczki pomogą zabezpieczyć dłonie przed uszczypaniem przez magnesy, a okulary przed "strzałami" od odłamanych niekontrolowanie magnesów.
magnesy neodymowe rozłączanie
Do obliczania gęstości pola magnetycznego na powierzchni magnesu służą mierniki Gaussa tz. Gaussometry, natomiast gęstość lub przyciąganie pola powierzchni mierzy się w jednostkach Gaussa lub Tesli. Testy siły pociągowej, które mierzą siły nacisku w funtach lub kilogramach, mogą być również wykorzystane do testowania siły przytrzymującej magnesu, który styka się z płaską blachą stalową. Więcej informacji znajdziesz w dziale technologia lub kalkulator magnetyczny
Nie. Nie można lutować ani spawać magnesy neodymowe. Ciepło będzie rozmagnesowywać magnes i możesz tym spowodować pożar.
Materiały ferromagnetyczne są silnie przyciągane przez magnesy neodymowe. Elementy żelaza (Fe), niklu (Ni) i kobaltu (Co) są najczęściej dostępnymi i przyciąganymi elementami. Stal jest również bardzo podatna i przyciąga magnesy, ponieważ jest ferromagnetyczna jako stop żelaza i innych metali. Materiałami, które nie są przyciągane to stal nierdzewna (bardzo delikatnie trzyma magnes) to stal nierdzewna 304 oraz stal kwasoodporna 316L inaczej dentystyczna.
Nie, oba bieguny magnesu mają taką samą siłę.
Tak. Dwa lub więcej magnesy neodymowe ułożone razem będzie wykazywać taką samą wytrzymałość jak pojedynczy magnes o łączonych rozmiarach. Na przykład, jeśli do budowy magnesu o grubości 10 mm używano dwóch po 5 mm, aby uzyskać 10 mm rozmiar, dwa magnesy będą miały taką samą wytrzymałość i zachowują się identycznie co magnes 10 mm mimo, iż będzie to budowla z dwóch magnesów po 5 mm.
Magnes RM®#6 marki DHIT jest jednym z przykładów magnesu do klipsów antykradzieżowych, który charakteryzuje się najwyższą możliwą mocą 13000 GS. Dzięki unikalnej konstrukcji w kształcie "walca" z wgłębieniem w części centralnej, magnes działa na klipsy podwójnie i pozwala na usunięcie różnego rodzaju zabezpieczeń o różnych kształtach. Jest łatwy w obsłudze i intuicyjny, a jego montaż na blacie kasy jest prosty. Jest to bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie polecane dla sklepów, takich jak outlety czy sklepy z odzieżą używaną. Idealne dla sprzedawców, którzy cenią sobie szybkość i skuteczność.
Więcej informacji o magnesach do zdejmowania klipsów antykradzieżowych znajdziesz na stronie klipsy antykradzieżowe.
Bardzo mało. Jeśli są prawidłowo przechowywane (temperatura pokojowa, niska wilgotność) i nie są przegrzane lub fizycznie uszkodzone, nasze magnesy neodymowe tracą mniej niż 1% swojej siły w ciągu 10 lat. Nie można tego zauważyć bez bardzo czułych urządzeń pomiarowych. Ponadto, magnesy neodymowe, które oferujemy, nie tracą siły, nawet jeśli są trzymane tymi samymi biegunami lub przeciwnymi w tzw. odpychaniu lub przyciąganiu przez inne magnesy przez dłuższy okres czasu.
Tak, magnesy mogą mieć negatywny wpływ na telefony komórkowe, ponieważ mogą uszkodzić wbudowany kompas w telefon i czytnik pozycji GPS wewnątrz telefonu, co może prowadzić do problemów z nawigacją i orientacją. Mogą również wpływać na działanie innych części telefonu, takich jak ekran dotykowy czy sensory (czujniki Halla), co może prowadzić do problemów z działaniem telefonu. Dlatego ważne jest unikanie przechowywania telefonu w pobliżu silnych magnesów oraz unikanie noszenia magnesów w kieszeniach z telefonem.
Więcej informacji doczytasz na stronie niebezpieczne magnesy.
Magnesy neodymowe to związek neodymu, żelaza i boru ich numer PKWiU to 20.13.65.0 jeśli chodzi o kod CN: 85051100
Pola magnetyczne nie da razy zablokować, jedynie można przekierować. Jedynymi materiałami, które przekierowują pola magnetyczne to materiały ferromagnetyczne (przyciągane do magnesów), takie jak żelazo, stal (zawierająca żelazo), kobalt i nikiel. Stopień przekierowania jest proporcjonalny do przepuszczalności materiału.
Przeważająca większość ciał obcych (80-90%) połkniętych przez dzieci przechodzi przez przewód pokarmowy bez powikłań i zostaje wydalona najczęściej w ciągu 4-6 dni od momentu połknięcia. Jeśli dziecko połknie tylko jeden magnes lub monetę, można dać mu zwyczajnie bułkę - dużo jeść pić i czekać na wypróżnienie, ponieważ magnes czy moneta powinien sam wyjść z brzucha. Natomiast, jeśli dziecko połknie dwa magnesy, szczególnie jeśli są nie połączone, może pojawić się problem gdyż mogą się połączyć w brzuchu i należy skontaktować się z lekarzem, aby wykonać RTG by zobaczyć co się dzieje i gdzie są magnesy?
Ale najważniejsze czekać i nie panikować biegając po doktorach więcej informacji doczytasz na stronie niebezpieczne magnesy.
Ogólnie rzecz biorąc, nie. Wszystkie magnesy neodymowe są bardzo twarde, ale kruche, co sprawia, że obróbka jest niemożliwa. Twardość powłoki niklowo-miedzianej jest oceniana w skali RC46 jako "C", tz. iż magnesy są twardsze niż komercyjnie dostępne wiertła i oprzyrządowanie. W rezultacie, standardowe narzędzia podgrzewają się przy obróbce i ulegną zniszczeniu w przypadku używania materiału NdFeB.

Obróbkę magnesów neodymowych można wykonać, ale mogą być wykonywane tylko przez doświadczonych inżynierów, a co najważniejsze na odpowiednim sprzęcie, aby nie zepsuć sprzętu i nie przegrzać magnesów. .

Należy jednak pamiętać, że ciepło wytwarzane podczas obróbki może rozmagnesować magnes i może spowodować pożar, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. Proszek suchy wytwarzany podczas obróbki skrawaniem jest również bardzo niebezpieczny i łatwopalny - stwarzając kolejne bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia.
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98