magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe Nd2Fe14B - nasza propozycja. Neodymowe magnesy dostępne aktualnie na stanach magazynowych znajdziesz na poniższym spisie poznaj ofertę magnesów

magnesy do poszukiwań F200 POWER z silnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie ze stali idealnie nadają się do użytkowania w niedogodnych, ciężkich warunkach pogodowych, w tym podczas opadów deszczu i śniegu poznaj ofertę...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawnienia produkcji, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania meteorów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła zobacz...

Przesyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeżeli zamówienie złożone jest do godziny 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Jaki separator magnetyczny filtr?

czy separator magnetyczny do segregacji puszek to dobry pomysł?

Wałki magnetyczne (inaczej separator magnetyczny lub cylindryczny magnes) znajdują szerokie zastosowanie w separacji metali, produkcji żywności oraz recyklingu.
Nasze wałki magnetyczne składają się z neodymowego magnesu umieszczonego w cylindrze ze stali nierdzewnej. Znajdują one zastosowanie w usuwaniu pyłu żelaznego podczas procesu separacji metali z innych odpadów w celu ich recyklingu, produkcji żywności oraz przędzenia. Poprzez umieszczenie wałka magnetycznego w linii produkcyjnej jako separatora magnetycznego, możliwe jest zapobieżenie zanieczyszczeniom metalowym (np. żelaznym odłamkom lub pyłowi żelaznemu) przedostającym się do żywności.

Oba końce wałka magnetycznego posiadają otwory z gwintem M8 (istnieje możliwość wykonania wałka jednostronnego w zastosowaniu do filtra magnetycznego Pompy Ciepła), co ułatwia jego instalację w maszynach. Prosimy wybrać odpowiednią obudowę zewnętrzną (stal nierdzewna lub stal kwasoodporna), gęstość strumienia magnetycznego na powierzchni oraz specyfikację odporności na temperaturę (standardowo 80°C), które najlepiej odpowiadają Państwa potrzebom.

Zazwyczaj uważa się, że im silniejszy magnes, tym lepiej. Jednakże to nie zawsze jest prawdą. Wartość mocy magnesu zależy od obszaru, na którym można zastosować linie sił magnetycznych oraz całkowitej strumieniowości wytwarzanej przez całą powierzchnię. Przy wyborze walców magnetycznych ważny jest również rodzaj materiału, który zostanie przyciągnięty przez magnes oraz środowisko, w którym zostanie on zamontowany.

Pod względem właściwości magnetycznych, różnią się one pod względem gęstości strumienia indukcji, linii sił magnetycznych oraz pola magnetycznego. Różnica polega na tym, czy filtr magnetyczny ma grubą, czy też cienką warstwę filtrującą.

Jeśli chodzi o wybór siły magnesu, warto zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty będą przyciągane. Dla przedmiotów, które są trudne do podniesienia palcami, odpowiednie są magnesy o mocy 8000 gauss [φ25 mm], natomiast dla większych przedmiotów zaleca się magnesy o mocy 10000 gauss [φ32 mm]. Niemniej jednak, wybór mocy magnesu nie jest obowiązkowy zgodnie z powyższymi zaleceniami, ponieważ oba typy są bardzo silne i mają doskonałą zdolność przyciągania.

Walcowe magnesy są umieszczone w taki sposób, że odrzucają bieguny N i S magnesów neodymowych, osadzonych w obudowie ze stali nierdzewnej. Obszar, na którym można przyciągnąć substancje magnetyczne, będzie różnił się w zależności od grubości osadzonego magnesu. Jeśli osadzony magnes jest cienki z wąskim krokiem, linie sił magnetycznych będą niskie i krótkie. W porównaniu, linie sił magnetycznych będą długie i sięgną daleko, gdy magnes jest gruby z szerokim krokiem. Zazwyczaj obszar, na którym można przyciągnąć substancje magnetyczne, jest większy, gdy linie sił magnetycznych są dłuższe.

W wąskim kroku jest wiele punktów adsorpcji, a w szerokim kroku jest ich mniej. Zazwyczaj uważa się, że im więcej punktów adsorpcji, tym lepiej - jednak zasięg krótszy i moc separatora będzie krótsza.
W separatorach magnetycznych stosujemy skoki nabiegunników dla [φ25 mm] 20mm i [φ32 mm] 30 mm.
Techniczne oznaczenia: wałek magnetyczny, cylindryczny magnes, separator magnetyczny neodymowy, filtr magnetyczny separator zanieczyszczeń, filtracja magnetyczna, obwód magnetyczny z magnesów, separator ferromagnetyczny.

separator filtr magnetyczny fi 32 mm

W naszych separatorach magnetycznych używamy rur ze stali nierdzewnej AISI 304 / EN 1.4301 o grubości 1 mm oraz magnesów o sile 6500, 8000 lub 10 000 Gausów, ponieważ te parametry zapewniają optymalną wydajność i trwałość urządzenia. Wybór odpowiedniej grubości ścianki rurki jest kluczowy, aby uniknąć jej przetarcia i przedwczesnego zużycia separatora. Zbyt cienka ścianka mogłaby być łatwo uszkodzona, natomiast zbyt gruba osłabiałaby siłę magnetyczną separatora.
W przypadku magnesów, oferujemy różne opcje siły magnetycznej (6500, 8000 lub 10 000 Gausów), aby dostosować separator do indywidualnych potrzeb Klienta. Używamy magnesów o wysokim współczynniku energii (N42 lub N52), które gwarantują wysoką siłę magnetyczną oraz długotrwałą stabilność.

Taka konfiguracja naszych separatorów magnetycznych pozwala uniknąć problemów związanych z niską jakością i krótkotrwałym działaniem urządzeń konkurencyjnych, jak na przykład konkurencyjnych produktów, które często cechują się słabą jakością wykonania i szybkim zużyciem, lecz posiadają dużą moc magnetyczną. W praktyce jednak, długotrwałe i niezawodne działanie separatora jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż maksymalna siła magnetyczna. Dlatego w naszych separatorach stawiamy na optymalne połączenie wydajności i trwałości, co pozwala na skuteczne oddzielanie drobinek metalicznych, jednocześnie chroniąc inwestycję Klienta w dłuższej perspektywie.

Podsumowując, stosowanie ścianki o grubości 0,5 mm może rzeczywiście zwiększyć siłę magnetyczną separatora, osiągając nawet do ~ 14 000 Gauss, jednak skraca to żywotność urządzenia z powodu większego ryzyka uszkodzenia. W naszej opinii, siła magnetyczna rzędu ~ 10 000 Gauss i więcej jest wystarczająca, aby wyłapać wszystkie drobinki metaliczne, jednocześnie zapewniając dłuższą żywotność separatora dzięki zastosowaniu ścianki o grubości 1 mm. Dzięki temu nasze separatory magnetyczne są wydajne, niezawodne i długotrwałe, co przekłada się na satysfakcję Klientów i lepsze rezultaty pracy.

separatory pręty magnetyczne
separatory pręty magnetyczne

Zwykle uważa się, że im silniejszy magnes, tym lepiej. Jednak niekoniecznie jest to prawdą. Będzie to zależeć od dotkniętego obszaru, w tym od odległości, jaką mogą osiągnąć linie siły magnetycznej i całkowitego strumienia emitowanego z całej powierzchni. W przypadku magnesów walcowych zależy to również od substancji magnetycznej przyciąganej do magnesu i środowiska instalacji. Aby określić, czy lepsze byłoby 8000 Gausów czy 10000 Gausów, zapoznaj się z poniższą tabelą porównawczą.

Indukcja magnetyczna na powierzchni Punkt absorpcji Drobny proszek i sproszkowane żelazo Zdolność przyciągania na krótkich dystansach Zdolność przyciągania na długich dystansach Zdolność przyciągania na duże odległości Zasięg działania
[φ25 mm] ~ 8000 Gs
[φ32 mm] ~ 10000 Gs

Pod względem właściwości magnetycznych, powierzchniowy strumień indukcyjny, linie siły magnetycznej i pola magnetycznego są różne. W uproszczeniu różnica polega na tym, czy filtr magnetyczny ma filtrację zgrubną, czy dokładną.

separator filtr magnetyczny
Indukcja magnetyczna na powierzchni Filtrowanie
[φ25 mm] ~ 8000 Gs Dobre, cienkie
[φ32 mm] ~ 10000 Gs Szorstkie, grube

Separatory magnetyczne są osadzone tak, że odpychają bieguny N i S magnesów neodymowych osadzonych w obudowie ze stali nierdzewnej. Dotknięty obszar, w którym mogą być przyciągane substancje magnetyczne, będzie się różnić w zależności od grubości osadzonych magnesów. Jeśli osadzony magnes jest cienki z cienkim skokiem, linie siły magnetycznej będą małe i krótkie. Dla porównania, linie siły magnetycznej dla grubego magnesu o grubym skoku będą długie i sięgają daleko. Ogólnie rzecz biorąc, dotknięty obszar jest większy, jeśli linie siły magnetycznej są dłuższe.

schemat różnicy odległości

W przypadku przedmiotów, które są trudne do podniesienia palcami, odpowiednie jest 8000 Gausów, a dla przedmiotów wystarczająco dużych, aby można je było podnieść palcami, zaleca się 10000 Gausów. Jednak wybór zgodnie z powyższym nie jest obowiązkowy, ponieważ oba typy są bardzo mocne i mają doskonałą zdolność przyciągania.

Co przyciąga separator?

Istnieje wiele punktów adsorpcji z cienkim pakietem i mniej z grubym pakietem. Ogólnie uważa się, że im więcej punktów adsorpcji, tym lepiej.

Widok separatora w obudowie

Widok przez wskaźnik pól magnetycznych - tz. kliszę magnetyczną.

Widok przyciągania opiłków metalu przez separator

Proszek żelaza rozsypany na separator magnetyczny.

Wnętrze separatora

Widok wnętrza separatora magnetycznego.

Podczas układania i montażu kilku separatorów magnetycznych ważne jest, który koniec jest biegunem N, a który biegunem S. Silny filtr magnetyczny można stworzyć, montując je w taki sposób, aby były kompatybilne magnetycznie. Ogólnie rzecz biorąc, filtr magnetyczny będzie silniejszy, jeśli liczba osadzonych magnesów będzie liczbą nieparzystą, a nie parzystą. Łatwiej jest też zmontować nieparzystą liczbę magnesów.

Jeśli istnieje nieparzysta liczba wbudowanych magnesów

Bieguny N i S rozłożonych magnesów są kompatybilne magnetycznie, tworząc silny filtr magnetyczny. Możliwe jest łatwe zmontowanie kilku separatorów magnetycznych tak, aby były kompatybilne.

Jeśli istnieje parzysta liczba wbudowanych magnesów

Bieguny N i S rozłożonych magnesów odpychają się, tworząc filtr magnetyczny, który jest słabszy niż w przypadku nieparzystej liczby wbudowanych magnesów. Jeśli jest kilka magnesów, będą się od siebie odpychać, co bardzo utrudnia montaż.
* Możemy rozwiązać powyższe,tworząc dwa rzędy,jeden z biegunem N na każdym końcu, a drugi z biegunem S na każdym końcu. W ten sposób, nawet przy parzystej liczbie magnesów, układ będzie kompatybilny.

Odbicie równoległe

Schemat odbicie

Numery
wbudowanych magnesów

Parzyste
2/4/6/8/10/12/14/16


Adsorpcja równoległa

Schemat absorpcja

Numery
wbudowanych magnesów

Nieparzyste
3/5/7/9/11/13/15/17


Wbudowane magnesy Czynniki Zgodność Odpychające bieguny Siła magnetyczna Pojemność magnetyczna Łatwość montażu
Parzyste 2,4,6,8,12,16
Nieparzyste 3,5,7,9,11,13

Widać, że linie siły magnetycznej sięgają dalej z grubym tonem, a nie z cienkim tonem. Z drugiej strony, w przypadku cienkiego paku występuje wiele punktów adsorpcji, a całkowity strumień indukcyjny jest wyższy.

Wbudowane magnesy typu 20 mm (drobny skok)

Odległość przyciągania substancji magnetycznej około 20 mm od powierzchni

schemat fale

Wbudowane magnesy typu 25 mm (regularny skok)

Odległość przyciągania substancji magnetycznej ok. 25 mm od powierzchni

schemat fale

Wbudowane magnesy typu 30 mm (gruby skok)

Odległość przyciągania substancji magnetycznej ok. 30 mm od powierzchni

schemat fale

Obudowy separatora magnetycznego zbudowane są ze stali nierdzewnej są wykonane przy użyciu AISI 304, AISI 316 lub AISI 316L, z których wszystkie mają doskonałe właściwości odporności na korozję. AISI 304 wystarcza do stosowania w słodkiej wodzie. AISI 316 jest zalecany, jeśli używasz separatora magnetycznego w środowisku, w którym miałby kontakt ze słoną wodą lub chemikaliami. Nawet w przypadku stali AISI 316 separator magnetyczny może rdzewieć, jeśli wejdzie w kontakt z solą kamienną lub solą o wysokim stężeniu.

Obudowa zewnętrzna Odporność na korozję Rodzaj separatora Charakterystyka
SUS304 Świeża woda i bez soli Są zwykle szeroko stosowane w fabrykach spożywczych.
SUS316L Słona woda i środki chemiczne Mają odporność na korozję i korozję wżerową, które mogą wytrzymać słoną wodę.

Możliwe rozmiary i średnice otworów gwintowanych w zewnętrznej obudowie separatora ze stali nierdzewnej - różnią się w zależności od średnicy zewnętrznej. Standardowo w separatorach używamy gwintów pod śrubę M8 ze względu na uniwersalność i powtarzalność wykonania.


Obrazy referencyjne φ25 mm, φ32 mm

Średnica Gwint wewnętrzny Maks. długość mm Maks. indukcja Tesla Min. indukcja Gauss
φ18 mm M8 1000 ~ 1.2 ~ 8000
φ19 mm M8 1000 ~ 1.2 ~ 8000
φ22 mm M8 1000 ~ 1.2 ~ 8000
φ25 mm M8 1000 ~ 1.2 ~ 10000
φ32 mm M8 1000 ~ 1.2 ~ 10000

* Możemy wykonać te produkty. *Nie mamy obudowy w stali AISI 304.

Tolerancja Średnica 100 mm 200 mm 300 mm 400 mm 500 mm 600 mm 700 mm 800 mm 900 mm 1,000 mm
  φ25 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.85 mm 1.0 mm 1.0 mm 1.1 mm 1.1 mm
  φ32 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.7 mm 0.85 mm 1.0 mm 1.0 mm 1.1 mm 1.1 mm

* W celu określenia tolerancji wymiarowej produkt musi być wykonany na zamówienie. Nasze standardowe produkty na magazynie nie spełniają powyższej tolerancji.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98