magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe Nd2Fe14B - nasza oferta. Magnesy z neodymu dostępne aktualnie na stanie magazynowym znajdziesz na spisie poniżej zobacz ofertę magnesów

uchwyt z magnesem dla poszukiwaczy F300 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić silny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie nadają się wyśmienicie do stosowania w trudnych, wymagających warunkach pogodowych, w tym podczas opadów deszczu i śniegu sprawdź...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do ułatwienia procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do znajdowania meteorów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc sprawdź ofertę...

Wysyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeśli zamówienie przyjęte jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Kalkulatory magnetyczne pomagają znaleźć idealny magnes.

kalkulator magnetyczny (siły - indukcji magnetycznej - wagi) dla magnesów NdFeB

Litera N oznacza, że ​​jest to magnes neodymowy, cyfry od 35 do 52 oznaczają tzw. "maksymalny produkt energetyczny". Jest to liczba wyrażająca stopień namagnesowania materiału w jednostkach MGOe. Na przykład maksymalny produkt energetyczny materiału N40 wynosi 40 MGOe. Im wyższa liczba, tym silniejszy magnes. Siła magnesu jest w przybliżeniu wprost proporcjonalna do tej liczby, więc N55 jest prawie o 60% mocniejszy niż N35. Większość naszych magnesów to N38 do N45, ponieważ w tym zakresie magnesy mają najlepszy stosunek siły do ​​ceny. Materiał N48 i wyższy nadaje się do zastosowań, w których potrzebny jest bardzo silny magnes, ale musi być tak mały/lekki, jak to możliwe ze względu na ograniczoną przestrzeń, na przykład w elektronice.
Wskazane pole magnetyczne to gęstość strumienia magnetycznego na powierzchni magnesu pośrodku ściany, na której znajdują się bieguny. Można to stosunkowo wiarygodnie obliczyć na podstawie sprawdzonych przez lata wzorów do obliczania natężenia pola magnetycznego wokół magnesu.
Kalkulator przeznaczony jest do obliczania siły standardowych magnesów neodymowych. Uchwyty magnetyczne z magnesami np. cylindryczne, lub takie jak nasze magnesy dla poszukiwaczy skarbów lub magnesy stożkowe magnetyczne z otworami na śruby, mają zwykle większą siłę na powierzchni niż zwykłe cylindry bez cylindra.
Siłę zrywającą można obliczyć z gęstości strumienia magnetycznego na powierzchni magnesu. Jednak te teoretyczne obliczenia często nie zgadzają się z danymi eksperymentalnymi. Nasz kalkulator opiera się na wielu pomiarach dużej liczby magnesów o różnych rozmiarach. Siła innych magnesów jest następnie obliczana przez interpolację między już znanymi zmierzonymi magnesami. Korzystamy z eksperymentalnych wartości mierzonych przez amerykańską firmę K&J Magnetics.
W idealnych warunkach tak, ale realistycznie trzeba liczyć się z dużym marginesem. Siła może się zmniejszyć, jeśli przedmiot nie jest czystą stalą, jest pokryty warstwą innego materiału (takiego jak farba), ma nierówną/zakrzywioną powierzchnię, magnes jest ciągnięty pod kątem do powierzchni styku (niedokładnie w kierunku namagnesowania), powierzchnia przedmiotu jest częściowo zardzewiała lub grubość stali jest niewystarczająca. Dlatego też - zalecamy wybór magnesów o większej sile zrywania i najważniejsze przed zakupem większej ilości magnesów przetestowanie ich w trudniejszych warunkach.
Linie siły pola magnetycznego to nie przecinające się linie, które biegną z północy na południe na zewnątrz i z południa na północ wewnątrz magnesu. Siła magnesu jest bardziej zbliżona do jego bieguna i maleje w kierunku środka przez co, aby orientacyjnie sprawdzić siłę magnesu neodymowego napisaliśmy kalkulator mocy magnesów, który to sprawdzi teoretycznie.

Aby dokonać obliczeń wybierz kształt magnesu neodymowego poniżej...

Podstawowe właściwości gatunku materiału NdFeB
właściwości gatunku magnesu:
układ: CGS SI
gatunek:
remanencja: (Br) kGauss Tesla
koercja: (Hcb) KOe kA/m
wewnętrzna siła: (Hcj) KOe kA/m
gęstość energii: (BH Max.) KOe kJ/m3
max. temp. pracy:

Wybierając idealny magnes do swojej aplikacji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Magnesy są różnorodne, dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i mocach - nie wspominając o wielu różnych materiałach magnetycznych do wyboru. Pamiętaj! Nie istnieje coś takiego jak magnes jednobiegunowy, nie występują na tym etapie i nie zostały wymyślone - jeżeli odkryjesz monopole, prawdopodobnie otrzymasz nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

Magnetyzm to fizyczna siła przyciągania lub odpychania, która działa w różnym stopniu na rzeczy w odniesieniu o podstawowe właściwości magnetyczne. Magnesy muszą i zawsze mają przeciwne bieguny, a więc południe i północ. Jak złamiesz magnes na pół, otrzymasz dwa nowe magnesy, każdy z biegunem północnym oraz południowym.

Należy jednak pamiętać, iż na ogólną moc magnetyczną magnesów (po za grubością) wpływa jeszcze kilka parametrów takich jak:

  • rodzaj magnesu (tj. materiał, z jakiego jest wykonany),
  • siatka magnetyczna,
  • kształt i pole powierzchni bieguna,
  • jego masa decyduje o tym, jak wpływa na inne magnesy lub inne przedmioty.

Kalkulatory magnetyczne wspierane przez ekspertów technicznych

Nasze kalkulatory magnetyczne są dostarczane dla Twojej wygody i mają na celu pomóc Ci w wyborze ścieżki projektowej. W świecie rzeczywistym istnieje wiele zmiennych, których te obliczenia nie mogą uwzględnić - chociaż nasze kalkulatory nie są w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie, nasz światowej klasy zespół inżynierów jest dostępny, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Niezależnie od tego, czy próbujesz wybrać najlepszy magnes do projektu majsterkowania, czy zastosowania przemysłowego. Żaden projekt nie jest dla nas zbyt duży ani zbyt mały, a my czekamy na kontakt od Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania związane z magnesami.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98