magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe Nd2Fe14B - nasza propozycja. Praktycznie wszystkie magnesy z neodymu, które są dostępne na stanie magazynowym, można znaleźć na liście poniżej poznaj ofertę magnesów

magnes do poszukiwań F550 BlackSiver z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić silny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesami w solidnej i szczelnej obudowie ze stali idealnie nadają się do stosowania w niesprzyjających warunkach pogodowych, w tym w czasie opadów śniegu i deszczu czytaj więcej info...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do usprawniania produkcji, eksploracji dna morza lub do odnajdywania meteorytów z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej...

Obiecujemy wysyłkę zamówienia z magnesami tego samego dnia jeżeli zlecenie przyjęte jest przed 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.

potęga magnesów neodymowych przewyższa w porównaniu z pozostałymi typami magnesów

Magnesy neodymowe to niezwykle mocne magnesy, które stanowią zagrożenie w określonych przypadkach. Należy pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i mogą przyciągać inne metalowe przedmioty, co może doprowadzić do obrażeń lub uszkodzenia ciała.

W chwili gdy musisz obsługiwać magnesami neodymowymi, istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność i stosować właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie środki ochrony indywidualne (np. gogle ochronne), unikanie z magnesami blisko komputera lub innych elektronicznych urządzeń, oraz trzymanie magnesów z dala od siebie, aby uniknąć przyciągania się magnesów i ewentualnego zniszczenia, w wyniku czego w przypadku zderzenia strzępy zostają wystrzelone i mogą uszkodzić Twoich oczu.

Magnesy neodymowe są również niezwykle twarde i kruche, więc należy unikać uderzania, wyrzucania lub puszczania magnesów, ponieważ mogą one szybko pęknąć lub pękać.

Reasumując, magnesy neodymowe są niezwykle silnymi instrumentami, które stanowią zagrożenie jeśli nie są używane z należytą rozwagą, dlatego ważne jest, aby przestrzegać właściwe środki bezpieczeństwa podczas ich używania.

Nie zapomnij!
zasady bezpieczeństwa

W przypadku pracy z magnesami należy nosić okulary ochronne oraz rękawice robocze (w razie konieczności).

Nie możesz wiercić oraz podgrzewać magnesów neodymowych.

Aby oddzielić magnesy, chwyć zewnętrzny magnes, wysuń go ze stosu i pociągnij sprawnie.

W sytuacji trzymania magnesu w dłoniach, wtedy musisz pamiętać o tym, aby mieć dłonie we właściwej odległości od siebie.

Pamiętaj, aby Twoje magnesy były przetrzymywane co najmniej 20 cm od wrażliwych sprzętów elektrycznych i pamięci masowych.

Natychmiast przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zminimalizować cierpienie. W sytuacji większych magnesów urazy tego typu mogą być ciężkie.

Dzieci pod żadnym pozorem nie mogą używać magnesów neodymowych do rozrywki.

Pracuj na metalowym stole lub na powierzchni tak, aby magnesy pozostały tam, gdzie je ustawisz i nie "poleciały" złączyły się do innych.

Magnesy neodymowe zachowują swoje właściwości magnetyczne przez wiele lat w momencie, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.

Zwróć się o pomoc lekarską w sytuacji istotnych obrzęków.

Zachowaj ostrożność przy magnesach neodymowych

  Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Stąd nie zaleca się, aby trafiły w ręce dzieci.

Neodymowe magnesy nie są zabawkami. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. Niewielkie magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia bądź przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet śmierć.

Powinieneś trzymać magnesy neodymowe z dala od portfela, komputera oraz telewizora.

Mocne pola magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe mogą uszkodzić nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne takie urządzenia. Mogą również zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

Neodymowe magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.

Neodymowe magnesy charakteryzują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, lecz nie są one tak twarde jak stal.Kiedy dojdzie do zetknięcia się magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich momentach istotna jest ochrona oczu.

Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie silniejsze, a ich siła może Cię zszokować.

Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby odpowiednio wykorzystywać te magnesy oraz unikać poważnych ran ciała, a także uszkodzenia magnesów.

Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu oraz GPSa.

Pola magnetyczne zakłócają kompas lub magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone i GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie oraz głośnikach.

Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.

Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W sytuacji reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.

Mimo iż magnesy potwierdziły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.

Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.

Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli rozkruszysz magnes w drobny mak lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Magnesy charakteryzują się głównie sporą mocą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy zostanie on naruszony.

Magnesy neodymowe skaczą i trzaskają wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do prawie 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do ciężkiego ścięcia albo nawet złamania.

Magnesy nie mogą znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.

Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Środki ostrożności!

Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak bardzo niebezpieczne są mocne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98