tel: +48 888 99 98 98

magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy co to? Wszystkie dostępne w naszym magazynie neodymowe magnesy znajdują się na spisie poniżej zobacz cennik magnesów

magnes do poszukiwań w wodzie F200 GOLD

Gdzie kupić bardzo mocny magnes? Uchwyty z magnesami w solidnej i szczelnej obudowie doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających pogodowych warunkach, między innymi w deszczu i podczas śniegu zobacz...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do usprawnienia produkcji, odkrywania wody lub do odnajdywania meteorytów ze złota. więcej informacji...

Przesyłka zamówienia zawsze w dzień zlecenia jeśli zamówienie złożone jest przed godziną 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.

Zalecenia dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.

magnesy neodymowe są silniejsze niż inne rodzaje magnesów

Magnesy neodymowe to bardzo silne magnesy, które mogą być niebezpieczne w niektórych sytuacjach. Warto pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i mogą przyciągać inne metalowe przedmioty, co może prowadzić do zranienia lub uszkodzenia.

Jeśli jest to konieczne pracując z magnesami neodymowymi, ważne jest, aby zachować ostrożność i przestrzegać odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak noszenie odpowiedniego ubrania ochronnego (okularów ochronnych), unikanie pracy z magnesami w pobliżu komputera lub innych elektronicznych urządzeń, oraz trzymanie magnesów z dala od siebie, aby uniknąć przyciągania się magnesów i potencjalnego uszkodzenia, przez co podczas takiego uderzenia odłamki zostają wystrzelone i mogą uszkodzić Ci oczy.

Magnesy neodymowe są również bardzo twarde i kruche, więc należy unikać uderzania, rzucanie lub upuszczanie magnesów, ponieważ mogą one łatwo się rozbić lub pękać.

Podsumowując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi narzędziami, które mogą być niebezpieczne jeśli nie są używane z odpowiednią ostrożnością, dlatego ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich środków bezpieczeństwa podczas ich używania.

Pamiętaj! zasady bezpieczeństwa

Pamiętaj, aby Twoje magnesy były trzymane co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektrycznych oraz pamięci masowych.

Nie możesz wiercić oraz podgrzewać magnesów neodymowych.

Jeśli chcesz zminimalizować ból, wówczas zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji większych magnesów obrzęki tego typu mogą być ciężkie.

Dzieciom NIGDY nie można pozwolić bawić się z magnesami neodymowymi.

Jeżeli pracujesz z magnesami, wtedy powinieneś posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku wystąpienia konieczności).

Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeżeli pojawią się silne obrzęki, wtedy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Aby oddzielić magnesy, chwyć zewnętrzny magnes, wyjmij go ze stosu i pociągnij szybko.

W przypadku trzymania magnesu w dłoniach, wówczas powinieneś pamiętać o tym, aby trzymać dłonie w odpowiedniej odległości od siebie.

Praca musi odbywać się na metalowym stole lub na powierzchni magnetycznej. Magnesy neodymowe powinny zostać tam, gdzie je ustawisz i nie "poleciały" jednocześnie do innych.

Magnesy zachowują swoje właściwości magnetyczne przez dziesięciolecia wtedy, gdy będziemy się obchodzić z nimi należycie.

Ostrożnie przy magnesach neodymowych

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.

Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80oC lub 175oF, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i zastosowania wybranego magnesu.

Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.

Magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu oraz GPSa.

Neodymowe magnesy są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest powodem zakłóceń w magnetometrach oraz kompasach wykorzystywanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak smartfony i nawigacja GPS.

  Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi dzieci.

Nie wszystkie neodymowe magnesy są zabawkami, dlatego nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. W przypadku małych magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takiej sytuacji niezbędna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.

Magnesy neodymowe zalicza się do najmocniejszych magnesów na ziemi. Ich szokująca siła, jaka powstaje między nimi, może Cię zszokować.

Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby odpowiednio wykorzystywać te magnesy i unikać znacznych obrzęków ciała, a także uszkodzenia magnesów.

Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli rozkruszysz magnes w drobny mak bądź pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Trzymaj magnesy neodymowe z dala od portfela, komputera oraz telewizora.

Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. Mogą również uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

Magnesy mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę i sprawiać poważne obrażenia.

Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze kiedy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości mogą nawet uciąć palec albo może dojść do poważnego przyciśnięcia albo nawet złamania.

Neodymowe magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.

Neodymowe magnesy są kruche oraz będą się łamać, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde co stal.W sytuacji zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozrzutu kawałeczków w różnych kierunkach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.

Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.

Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku występowania alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Uwaga!
Proszę zobacz artykuł Jakie niebezpieczeństwo kryje się w magnesach neodymowych? będziesz wiedział jak z nimi należy się obchodzić.
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98