Wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.
magnesy neodymowe są silniejsze niż inny typ magnesów
Magnesy neodymowe to bardzo silne magnesy, które mogą być niebezpieczne w niektórych sytuacjach. Należy pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i mogą przyciągać inne przedmioty metalowe, co może doprowadzić do zranienia lub zniszczenia ciała.
W sytuacji gdy jest to konieczne pracować z magnesami neodymowymi, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie ubrania ochronne (np. gogle ochronne), unikanie pracy z magnesami w pobliżu komputerów lub innych elektronicznych urządzeń, oraz utrzymywanie magnesów oddzielnie, aby zapobiec przyciągnięciu się magnesów i ewentualnego zniszczenia, przez co podczas takiego uderzenia strzępy zostają wystrzelone i stanowią zagrożenie dla czyjś oczu.
Magnesy neodymowe są także niezwykle twarde i kruche, więc należy unikać uderzeń, rzucania lub upuszczania magnesów, ponieważ one mogą szybko się rozbić lub rozłupać.
Reasumując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi instrumentami, które mogą być niebezpieczne jeśli nie są używane z należytą rozwagą, dlatego ważne jest, aby stosować właściwe zabezpieczenia podczas korzystania z nich.
Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych oraz pamięci masowych.
Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.
W celu oddzielenia magnesów należy chwycić zewnętrzny magnes oraz wysunąć go ze stosu i sprawnie pociągnąć.
Gdy masz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby mieć dłonie daleko od siebie..
Magnesy utrzymują swoją moc magnetyczną przez stulecia wtedy, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.
Pracuj na metalowym stole albo na powierzchni tak, aby magnesy pozostały w miejscu, gdzie je ustawisz i nie "poleciały" razem do innych.
Nie powinieneś wiercić i podgrzewać magnesów neodymowych.
Jeśli chcesz zminimalizować ból, wtedy zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji większych magnesów obrzęki tego typu mogą być ciężkie.
Jeśli pracujesz z magnesami, wówczas musisz mieć ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku pojawienia się konieczności).
Zwróć się o pomoc lekarską w przypadku istotnych obrzęków.
Ostrożnie przy magnesach neodymowych
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
Neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy z dala od GPSa i telefonu.
Pola magnetyczne zakłócają kompas bądź magnetometry wykorzystywane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone oraz GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie i głośnikach.
Magnesy neodymowe są nader kruche, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Magnesy są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się łamać. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, ale nie są one tak twarde jak stal.W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się odłupały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Aczkolwiek magnesy dały dowody, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i zastosowania wybranego magnesu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po rozkruszeniu na proszek lub na pyłek, materiał ten staje się wysoce łatwopalny.
Powinieneś utrzymywać magnesy neodymowe w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Mocne pola magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe mogą zniszczyć nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne takie urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe zalicza się do najsilniejszych magnesów na ziemi. Ich zaskakująca siła, jaka tworzy się między nimi, może Cię zszokować.
W celu obsługiwania magnesów najlepiej zapoznać się uprzednio z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz znacznych uszkodzeń ciała i samych magnesów.
Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przysuwać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę oraz inne części pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać poważne obrzęki ciała.
Magnesy neodymowe skaczą oraz trzaskają wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy lub na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do poważnego ścięcia albo nawet złamania.
Ważne, aby neodymowe magnesy nie były w okolicy dzieci.
Neodymowe magnesy nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. W momencie małych magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet śmierć.
Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.
Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W sytuacji reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Ostrożnie!
Żeby zobrazować dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł - Jak bardzo niebezpieczne są bardzo mocne magnesy neodymowe?