magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy co to? Praktycznie wszystkie oferowane przez nas neodymowe magnesy znajdują się na poniższym spisie zobacz cennik magnesów

magnes do poszukiwań F550 BlackSiver z silnym udźwigiem

Gdzie kupić silny magnes? Uchwyty z magnesów w solidnej i szczelnej obudowie ze stali nadają się wyśmienicie do użytkowania w niedogodnych, ciężkich warunkach klimatycznych, między innymi w deszczu i podczas śniegu czytaj więcej info...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do ułatwienia produkcji, odkrywania dna morza lub do poszukiwania meteorytów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła czytaj więcej informacji...

Przesyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeśli zamówienie złożone jest przed 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Zalecenia dotyczące bezpiecznego używania magnesów neodymowych.

siła magnesów neodymowych jest większa niż pozostałymi typami magnesów

Magnesy neodymowe to bardzo silne magnesy, które stanowią zagrożenie w określonych przypadkach. Warto pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i mogą przyciągać inne przedmioty metalowe, co może prowadzić do zranienia lub zniszczenia ciała.

W sytuacji gdy jest to konieczne pracować z magnesami neodymowymi, istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność i stosować właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie ubrania ochronne (np. okulary ochronne), unikanie z magnesami w pobliżu komputerów lub innych elektronicznych urządzeń, oraz utrzymywanie magnesów oddzielnie, aby zapobiec przyciągnięciu się magnesów i ewentualnego zniszczenia, w wyniku czego podczas takiego uderzenia strzępy są wyrzucane i stanowią zagrożenie dla czyjś oczu.

Magnesy neodymowe są również niezwykle twarde i łamliwe, więc należy unikać uderzeń, rzucania lub upuszczania magnesów, gdyż mogą one łatwo pęknąć lub pękać.

Reasumując, magnesy neodymowe są niezwykle silnymi instrumentami, które stanowią zagrożenie gdy używa się ich z należytą rozwagą, dlatego istotne jest, aby stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa podczas korzystania z nich.

Nie zapomnij!
zasady bezpieczeństwa

Zwróć się o pomoc lekarską w sytuacji poważnych obrzęków.

Dzieciom NIGDY nie można pozwolić bawić się z magnesami neodymowymi.

Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych i pamięci masowych.

W celu oddzielenia magnesów powinieneś chwycić zewnętrzny magnes oraz wysunąć go ze stosu i szybko pociągnąć.

Kiedy trzymasz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby trzymać dłonie daleko od siebie..

Praca musi odbywać się na metalowym stole lub na powierzchni magnetycznej. Magnesy neodymowe powinny zostać tam, gdzie je ustawisz oraz nie "poleciały" jednocześnie do innych.

Jeżeli pracujesz z magnesami, wtedy musisz posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku pojawienia się konieczności).

Nie możesz wiercić oraz podgrzewać magnesów neodymowych.

Magnesy zachowują swoje właściwości magnetyczne przez stulecia w momencie, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.

Jeżeli chcesz zminimalizować ból, wtedy zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji kontaktu z większymi magnesami może dojść do poważnych obrzęków.

Ostrożnie przy magnesach neodymowych

Nie zbliżaj magnesów neodymowych do telewizora, portfela i dysku twardego komputera.

Mocne pola magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe mogą uszkodzić nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne takie urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Magnesy nie powinny znajdować się w pobliżu osób z rozrusznikiem serca.

Neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Magnesy neodymowe są nader kruche, będą pęknąć oraz się kruszyć.

Magnesy są kruche i będą się kruszyć, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde. W momencie połączenia się magnesów odłamane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością mogą wystrzelić w różnych kierunkach. Poleca się ochronę oczu.

Kurz i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli rozkruszysz magnes w drobny mak bądź pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, stąd pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się bez kontroli oraz nie kłaść palce im na drodze.

Magnesy mogą pękać lub się kruszyć przy niekontrolowanym przyłączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. trzymać je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.

  Magnesy neodymowe nie mogą znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.

Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy co może doprowadzić do niedrożności jelit, a w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.

Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i smartfona

Magnesy neodymowe są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest powodem zakłóceń w magnetometrach i kompasach używanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony oraz nawigacja GPS.

Magnesy neodymowe w zestawieniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy silniejsze ich siła może Cię zszokować.

Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie zaprezentowaliśmy. Unikniesz obrażeń swojego ciała i uszkodzeń magnesów.

Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.

Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Mimo iż magnesy potwierdziły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu i zastosowania danego magnesu.

Uwaga!

Proszę przeczytaj artykuł - Jakie niebezpieczeństwo czai się w magnesach neodymowych? dowiesz się, jak dobrze z nimi działać.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98