magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Neodymowe magnesy aktualnie znajdujące się na stanach magazynowych można znaleźć na poniższej liście zobacz ofertę magnesów

uchwyt z magnesem dla poszukiwaczy F 200 GOLD z silnym uchem bocznym i liną

Gdzie zakupić mocny UM magnes neodymowy do poszukiwań? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie ze stali idealnie nadają się do używania w niesprzyjających pogodowych warunkach, między innymi na śniegu i w deszczu zobacz więcej informacji...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do ułatwienia procesów produkcyjnych, eksploracji podwodnych terenów lub do poszukiwania meteorów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj...

Przesyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Jaki uchwyt magnes neodymowy do poszukiwań podwodnych?

magnes do poszukiwań w wodzie... rzece, jeziorze F200 GOLD

Tak, magnesy neodymowe do poszukiwań podwodnych są bardzo silne i mogą być używane do poszukiwań w wodzie. Są one często używane do wyszukiwania metalowych przedmiotów na dnie rzek, jezior i morza. Magnes neodymowy może być również używany do zatrzymywania lub przenoszenia metalowych przedmiotów pod wodą. Należy jednak pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo silne i mogą być niebezpieczne, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich używania. Niezwykle trwałe, wytrzymają długie lata użytkowania, pod warunkiem, że będziesz o nie odpowiednio dbać. Ostatnio popularnością cieszą się uchwyty z magnesem do poszukiwań w wodzie - poniżej krótka charakterystyka.

Jakie są najlepsze magnesy neodymowe do poszukiwań podwodnych?

Jeśli zastanawiasz się, jakie magnesy neodymowe w uchwycie wybrać do poszukiwań podwodnych i zastanawiasz się nad typem mocowania czy od góry czy z boku to zapoznaj się najpierw z dokumentacja techniczną na stronach konkurencyjnych firm magnetycznych:


Enes Magnesy - https://magnesy.eu/jaka-jest-sila-magnesu-na-zsuwanie
Firma Mistral - magnesy - https://magnes.com.pl/Udzwig-magnesu-co-to-jest-i-dlaczego-warto-zwracac-uwage-na-ten-parametr-blog-pol-1636540663.html
Senseipro Provoke Sp. z o.o. - https://senseipro.pl/magnes-neodymowy-udzwig/
Xinxin Polska - https://xinxin.pl/uchwyty-do-poszukiwan-opis-447.html oraz
Elektryka i automatyka od podstaw - https://teoriaelektryki.pl/jak-silny-moze-byc-magnes/
Prosimy o zapoznanie się z poniższą grafiką oraz sposobem montażu górnego i bocznego, a także z siłą, którą generują. Z naszej oferty największą popularnością cieszą się uchwyty F200 GOLD. Jeśli okaże się, że jeden nie spełnia Twoich oczekiwań, zalecamy zakup dwóch. Możesz je skręcić śrubami, co pozwoli uzyskać podwójną powierzchnię styku - UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD DUAL Lina / N42 - magnes uchwyt do poszukiwań.
Są one doskonałe do poszukiwań skarbów w rzekach i jeziorach, dzięki ich dużej sile przyciągania ~ 600 kg.

Jeśli jednak zaczynasz swoją przygodę dobry na start będzie UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD Lina / N42 - magnes uchwyt do poszukiwań z liną w zestawie do poszukiwań.
Jest optymalnym wyborem ze względu na kompromis między siłą, a ceną. Posiada dwoma mocowaniami po bokach i jednym górnym, co pozwala na różnorodne zastosowania podczas poszukiwań. Aby dowiedzieć się więcej o różnicach pomiędzy mocowaniami magnesów i ich siłą przyciągania, zachęcam do obejrzenia filmu na YouTube . Warto też odwiedzić nasz sklep, gdzie znajdziesz zestawy do poszukiwań, w tym uchwyty magnetyczne i niezbędne akcesoria do wykorzystania w ekspedycjach podwodnych.

siła uchwytu magnetycznego F200 i F300 GOLD

Jaki uchwyt do poszukiwań wybrać, a jakich unikać?

Pamiętaj! Przed zakupem sprawdź ilość Gaussów (mili Tesli) - o tym decyduje siła udźwigu, a nie napis na pudełku.
Im więcej Gaussów tym silniejszy masz uchwyt z magnesem do poszukiwań, tym więcej znalezisk znajdziesz. Pamiętaj, iż uchwyt pełną moc ma jeśli używasz górnego mocowania - mocowanie boczne to 10%-25% deklarowanej mocy. Wiadome jest, iż silniejsze magnesy mogą przyciągać jeszcze bardziej odległe przedmioty (większy zasięg) i można ich używać do wyciągania jeszcze cięższych przedmiotów, jednak nie zawsze warto dokładać 50% ceny (200 PLN + 100 PLN ~ 300 PLN) do magnesu o 10% ~ 20kg (290 kg + 20kg ~ 310kg) mocniejszego.

Najlepiej sprzedającymi się magnesami w naszym sklepie są zestawy do poszukiwań z serii GOLD:

Siła poślizgu (równoległa, boczne mocowanie) w porównaniu do siły adsorpcji (prostopadła, ścinająca górne mocowanie).

Siła poślizgowa magnesu [ucho boczne] to siła, która działa na magnes, gdy próbuje on przesunąć się po powierzchni innego materiału, takiego jak metal lub żelazo. Jest to siła oporu, która powstaje w wyniku oddziaływania pola magnetycznego magnesu z polami magnetycznymi materiału, po którym się porusza. Im większa jest siła poślizgowa magnesu, tym trudniej jest go przesunąć po tej powierzchni.

Siła adsorpcji magnesu [ucho górne] to siła, która działa na magnes, gdy próbuje on przyciągnąć do siebie inny materiał ferromagnetyczny, taki jak żelazo lub stali. Jest to siła przyciągania, która powstaje w wyniku oddziaływania pola magnetycznego magnesu z polami magnetycznymi materiału, który jest przyciągany. Im większa jest siła adsorpcji magnesu, tym silniejsze jest przyciąganie go do innego materiału.

W przypadku magnesów neodymowych w uchwytach określamy siłę magnetyczną udźwigu dla każdego z nich określając siłę literką F - Force. Dlatego też często dostajemy pytanie dlaczego magnesy nie zawsze utrzymują określone obciążenie? Jaka jest różnica między siłą trzymania za górne ucho (prostopadle), a siłą ścinającą lub siłą poślizgową magnesów (ucha boczne)? Najlepiej zobrazować to na przykładzie magnesu o sile równej F200 kg. Kiedy jednak przyczepimy uchwyt z magnesem do blachy na ścianie, nie wytrzyma on zadeklarowanego udźwigu, a niekiedy uchwyt magnetyczny sam zjeżdża w dół, za to jak przyczepimy go do sufitu nie idzie go oderwać...

siła prostopadła vs równoległa

Jakiego sprzętu potrzebuję do poszukiwań magnesem?

Obowiązkowym wyposażeniem jest magnes z uchwytem (najlepiej UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD Lina / N42 - magnes uchwyt do poszukiwań zestaw cena ~ 200 PLN). Bez tego nie nie ma jazdy ;)

Wyposażenie opcjonalne to:

  • Rękawiczki ochronne. Aby nie zranić rąk ostrymi przedmiotami - są w zestawie,
  • Wiadro / pudełko / torba. Tak, aby mieć gdzie odłożyć wyjęte rzeczy i zabrać je do domu lub do pojemnika zbiorczego. Pozostawienie dużej ilości złomu na brzegu nie wygląda najlepiej. Odpowiedzialni poszukiwacze skarbów pozostawiają po sobie nie tylko czystą rzekę, ale także brzeg,
  • Ściereczka do wycierania rąk i uchwytu z magnesem. Przedłuży to żywotność uchwytu magnetycznego,
  • Stalowy hak. Cięższych znalezisk, takich jak rowery, motocykle czy ławki, nie da się wyciągnąć za pomocą magnesu - pomóż sobie hakiem do liny,
  • Jak i hak to dodatkowa lina, która będzie niezbędna do podłączenia haka.
wyłowienie telefonu magnes
siła odrywająca

Siła magnetyczna w kg lub N?

Jeśli jesteś wytrawnym fizykiem, to zapewne wiesz, że siłę magnetyczną należy podawać poprawnie w niutonach – N. Celowo jednak podajemy ją w kilogramach – kg, aby dane o sile magnetycznej były bardziej zrozumiałe nawet dla szerszej publiczności świeckiej. Informacja o tym, ile niutonów "trzyma" magnes lub uchwyt z magnesem, nic nie znaczy dla większości laików. Ale wskazanie, ile utrzyma ciężaru, jest ogólnie bardziej zrozumiałe.
Dla wyjaśnienia: 1 kg ładunku odpowiada sile 9,81 N.

Siła magnetyczna na prostopadłej powierzchni wynosi tylko 15-25%

Jaka jest różnica między siłą magnetyczną, jeśli działa ona prostopadle do powierzchni, a w przypadku bocznej siły ścinającej?
Zależy to od tego, do jakiej powierzchni przymocujesz magnes, jak gruba będzie metalowa, żelazna lub stalowa podstawa, a także od tego, w jaki sposób użyjesz magnesu.
Czy magnes przytrzymuje tylko kartki papieru na tablicy magnetycznej, czy jest to magnetyczny haczyk przypięty do boku lodówki, na której również wisi torebka roślin strączkowych?
Siła magnesu, który jest obciążony równolegle do powierzchni podłoża, wynosi tylko 15-25% siły magnesu, o którym wspominamy. Magnes będzie przyciągać ferromagnetyki zgodnie z kieruniem sił pola magnetycznego.

Od czego zależy siła magnetyczna i jak zmienia się zgodnie z kierunkiem?

Jeśli przyczepisz magnes do pionowej powierzchni, na przykład do stalowej blachy na ścianie lub do drzwi lodówki lub blaszanej szafki, siła magnetyczna będzie mniejsza. Zależy to jednak również od innych czynników. W przypadku umieszczenia magnesu na powierzchni pionowej z reguły działa również siła ścinająca. Zwiększa się lub maleje w zależności od tego, jak duże jest tarcie między magnesem, a wspierającą, pionową podstawą. Jeśli zatrzaśniesz błyszczący, niklowany magnes na wypolerowanej blasze, nie będzie się on do niej przyklejał tak dobrze, jak gdyby magnes miał antypoślizgową powierzchnię, na przykład gumową powłokę. Ponieważ warstwa gumy na gumowanym magnesie jest nieco grubsza niż sama warstwa niklowania, magnes znajduje się dalej od podstawy nośnej, a siła trzymania również nieznacznie się zmienia.

siła sufit vs podłoga

identyczna siła udźwig (podłoga i sufit)

nierówna powierzchnia przylegania

powierzchnia musi być płaska wtedy siła będzie większa

cienka powierzchnia przylegania

powierzchnia musi być gruba wtedy magnes ma za co złapać

Jak testujemy siłę magnetyczną?

Siłę magnetyczną magnesów testujemy na polerowanej blasze stalowej wykonanej z materiału S235JR o grubości min. 10 mm, który jest uważany za najlepszy z powszechnie dostępnych gatunków stali. W ten sposób testujemy siłę wszystkich magnesów, z wyjątkiem magnesów obciążeniowych, gdzie używamy grubszych materiałów.

Eksperyment: Znajdź różnicę w sile magnesu.

W jaki sposób można lepiej zobrazować różnicę między siłą trzymania, a siłą ścinającą?

Przyczep magnes neodymowy na drzwiach lodówki.
a) Weź magnes do ręki i pociągnij go z powierzchni lodówki do siebie.
b) Przyczep magnes z powrotem na lodówce. Tym razem po prostu przesuń magnes w górę lub w dół drzwi lodówki.

Kiedy magnes stał się łatwiejszy do poruszania?
Jak widzisz to druga opcja b), ponieważ przesuwając się po gładkich drzwiach lodówki, powlekane magnesy nie trzymają tak mocno. Jeśli jednak na lodówkę przykleiłaby się cienka folia antypoślizgowa, poruszanie magnesem byłoby znacznie trudniejsze. Sprawdzi się to również w innych przypadkach, nie tylko z magnesami. Przesuwanie pełnego kartonu po gładkiej podłodze jest znacznie łatwiejsze niż po dywanie typu shaggy, ponieważ wtedy tarcie jest znacznie większe.

Co oznacza udźwig w kilogramach dla magnesu?

Realny udźwig dla uchwytów z magnesami (120 kg, 290 kg, 330 kg, 480 kg itp..) wskazuje siłę zrywającą dla poszczególnego magnesu. Oznacza to największą wagę przedmiotów, które magnes może jeszcze utrzymać.

Liczby wydają się wysokie, ale są mierzone w idealnych warunkach. Podczas łowienia na magnes znaleziska są często zardzewiałe i dotykają tylko niewielkiej części magnesu. Pod wodą znajdują się również korzenie, skały i inne przeszkody, które mogą spowodować odłączenie znaleziska od magnesu. Dlatego magnes musi mieć znacznie większą siłę niż ciężar ciągniętych przedmiotów.

Korzystanie z uchwytów magnetycznych to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na podtrzymywanie różnego rodzaju przedmiotów. Odpowiednio wybrane, będą działały latami, a ponieważ metalowe rzeczy przylegają do nich już z pewnych odległości, minimalizujesz ich ryzyko upadku. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w kuchni lub w warsztacie do podtrzymywania noży oraz narzędzi. Są one zwykle dość ciężkie oraz ostre, w związku z czym to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania.

Magnesy możesz wykorzystać w domu na wiele różnych sposobów. Uchwyty magnetyczne sprawdzają się również w formie zabawek dla dzieci albo jako część elementów wystroju wnętrza. Można je także wykorzystywać do poszukiwania metalowych przedmiotów, czy do montażu reklam, czy banerów.
Chcesz, by twój uchwyt działał przez długie lata? Musisz dobrze zabezpieczyć go przed wodą. W razie kontaktu z nią magnes może stracić swoje właściwości. Z tego powodu unikaj produktów, których obudowa wygląda na niezbyt szczelną. Szczególnie uważaj na produkty, które posiadają tzw. obejmę do rynny, ponieważ nie chroni ona w żaden sposób wnętrza i sprawia, że woda bez problemu może dostać się do środka. Ponadto to po prostu dość słabe konstrukcje, które często się psują, a całą ideą zakupu magnesu jest przecież właśnie jego długotrwałość.

Magnes zwykle jest chroniony przez nieszczególnie grubą warstwę niklu. Dlatego uważaj na nią: jeśli ulegnie ona uszkodzeniu, prawdopodobnie będziesz musiał wkrótce zakupić nowy produkt.
Nie wszystkie magnesy sprawdzają się dobrze w wysokich temperaturach. Dlatego to kolejny aspekt, na który powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem. W przypadku temperatury do 80°C dobrze sprawdzą się zwykłe magnesy neodymowe. Z tego powodu to właśnie one są zwykle wybierane do zwyczajnego, codziennego użytkowania. Wykorzystasz je zarówno w swoim warsztacie, jak i w czasie prowadzenia poszukiwań poza domem. Ponadto cechują się wyjątkową mocą oraz trwałością, co sprawia, że są po prostu powszechnie lubiane.

Jeśli chcesz wykorzystywać je w temperaturze do 450°C koniecznie postaw jednak na inny typ magnesu, np. alnico. W ten sposób zyskasz pewność, że twój przedmiot nie straci swoich właściwości i będziesz mógł go śmiało wykorzystywać także przy rozgrzanych maszynach, czy np. w niektórych miejscach w kuźni. Ten rodzaj magnesu zwykle zawiera w sobie żelazo, glin, nikiel i kobalt. Zostały po raz pierwszy stworzone w Japonii w 1931 roku i obecnie są powszechnie używane np. w przemyśle. Wykorzystuje się je choćby w silnikach czy mikrofonach.
Aby magnes był wygodny w użytkowaniu, koniecznie musi posiadać wygodny uchwyt znajdujący się na górze. Koniecznie musi być bardzo wytrzymały i posiadać dodatkowo linę o grubości minimum 10 mm. Dzięki temu nacisk na powierzchnię jest równomierny. W ten sposób jest także mocniejszy od produktów, które posiadają uchwyt znajdujący się z boku. Gwarantuje to najwyższy możliwy udźwig, co jest niezwykle istotne w przypadku magnesów, stworzonych przecież właśnie po to, by mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów oraz niskiej wagi mogły podnosić naprawdę duże przedmioty.

Korzystanie z uchwytów magnetycznych jest jednocześnie wygodne i ekologiczne. W końcu dobrze dobrany oraz zadbany będzie skutecznie służył przez długie lata. Nie śpiesz się więc z zakupem. Stawiaj tylko na sprawdzone marki i przed podjęciem decyzji zapoznaj się z opiniami innych. Zwróć szczególną uwagę na szczelność obudowy oraz na to, czy będziesz wykorzystywać magnes w wodnym lub bardzo wilgotnym środowisku. Trzymając się tych wskazówek, na pewno dokonasz dobrego wyboru!

Źródła:
https://uchwyt-magnetyczny.pl/
https://linystalowe.pl/oferta/uchwyty-magnetyczne/
https://www.twardziel.pl/po-co-uzywac-uchwyty-magnetyczne-z-gwintowana-tuleja/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alnico

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98