tel: +48 888 99 98 98

magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie neodymowe magnesy, które mamy w naszym magazynie, można znaleźć na wykazie poniżej zobacz cennik magnesów

magnesy do łowienia F300 GOLD

Gdzie zakupić mocny magnes neodymowy? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej obudowie ze stali doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, między innymi na śniegu i w deszczu sprawdź...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, eksploracji wody lub do znajdowania meteorów ze złota. więcej informacji...

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeśli zamówienie przyjęte jest do godziny 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
magneto-terapia

Czy magnesy mogą mieć zły wpływ na zdrowie?

Popularne użytkowanie magnesów w wielu miejscach może budzić pewne wątpliwości. Skoro zmieniają one naturalne pole magnetyczne, to czy są bezpieczne dla zdrowia? Czy gdyby nie można było ich stosować, to czy możliwa byłaby magnetoterapia? W naszym tekście rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Magnesy a zdrowie – czy zachodzi między nimi korelacja?

Magnesy same w sobie nie stanowią zagrożenia dla zdrowego człowieka. Ich dotykanie, przebywanie w obecności urządzeń wykorzystujących pole magnetyczne czy jakikolwiek inny kontakt nie niesie niebezpieczeństwa, ponieważ nie ma ono żadnego szkodliwego działania. Pole magnetyczne i tak oddziałuje na każde żywe stworzenie, więc jeśli ludzie nie byliby odporni na jego wpływ, to życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

Kiedy powinno się unikać używania magnesów?

Jeśli dana osoba nie może być wystawiona na działanie magnesu, to wynika to wyłącznie ze stosowanych przez nie urządzeń. Magnesów powinny wystrzegać się osoby z rozrusznikami serca, ponieważ mogą one wpłynąć na działanie urządzenia, doprowadzając nawet do zatrzymania. Wszelkie inne elektroniczne implanty to także przeciwwskazanie na przykład do magnetoterapii. Oprócz tego żadna osoba nie powinna być narażona na działanie sztucznie wzmocnionego pola magnetycznego, na przykład w zakładzie pracy.

Procedury bezpieczeństwa podczas używania magnesów

Używanie każdego urządzenia wymaga przestrzegania konkretnych zasad mających na celu uchronić przed niebezpiecznymi wypadkami. Bardzo silne magnesy należy trzymać stosunkowo daleko od siebie, ponieważ ich ponowne rozłączenie może być bardzo trudne. Niektóre magnesy zawierają także nikiel, więc osoby uczulone na ten pierwiastek, powinny ich unikać lub stosować odpowiednie rękawice ochronne. Elementy należy też trzymać z daleka od sprzętu elektronicznego, ponieważ działanie pola magnetycznego może je łatwo uszkodzić.

Magnesy same w sobie nie stanowią zagrożenia, jednak nieumiejętne obchodzenie się z nimi może prowadzić do wypadku. Zawsze należy zatem pamiętać o kontrolowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

W naszej ofercie znajdziesz magnesy do magnetoterapii i będą to magnesy walcowe MW 20x2 mm [N38] oraz MW 20x5 mm [N38]. Ważne, aby miały w środkowym punkcie minimum 4000 Gs. Oczywiście przykładamy biegunem północnym N zaznaczanym na czerwono.

Rehabilitacja i leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia, bo tak się właśnie nazywa metoda leczenia polem magnetycznym, cieszy się coraz większą popularnością. Powszechnie jest ona stosowana jako jeden z zabiegów rehabilitacyjnych, ale lista chorób, które można wyleczyć tym sposobem, jest znacznie dłuższa. W przypadku fizjoterapii wykorzystuje się specjalne magnesy o regulowanej częstotliwości pracy, od 0 do około 50 Hz. Zależnie od rehabilitowanej części ciała mogą mieć one różne rozmiary i moc. Wytwarzane przez urządzenie pole magnetyczne przenika przez ciało, pozytywnie oddziałując na jego komórki. Pole to wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, dlatego świetnie się sprawdza jako istotny element powrotu do zdrowia po urazach. Złamania, zwichnięcia i skręcenia znacznie szybciej się goją po takiej terapii, gdyż poza wymienionymi wyżej cechami pole magnetyczne dodatkowo poprawia krążenie krwi i zwiększa odporność organizmu. Ale magnetoterapia świetnie sprawdza się również w wielu innych schorzeniach. Choroby układu pokarmowego, oddechowego czy skóry, migrena, owrzodzenia czy osteoporoza - wszystkie te dolegliwości można nią skutecznie leczyć. Najczęściej kuracja obejmuje kilka do kilkunastu zabiegów, realizowanych albo w centrach rehabilitacyjnych, albo na turnusach leczniczych. Ale coraz częściej pacjenci kontynuują magnetoterapię w domowych warunkach, gdyż są obecnie dostępne akcesoria to umożliwiające.

Magnesy w domowych kuracjach leczniczych

Planując magnetoterapię w warunkach domowych koniecznie trzeba wcześniej skonsultować się z lekarzem. Który przede wszystkim wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz doradzi w zakupie odpowiedniego wyposażenia. Przy niektórych schorzeniach pole magnetyczne nie jest bowiem wskazane, i z takiej kuracji należy zrezygnować, żeby nie pogorszyć swojego stanu. W samodzielnym leczeniu najczęściej stosuje się specjalne materace lecznicze z umieszczonymi w wyznaczonych miejscach magnesami, oraz maty magnetyczne wyposażone w generatory pola magnetycznego. Materace z magnesami są tańszym rozwiązaniem, ale dzięki użyciu niewielkich ale bardzo mocnych magnesów neodymowych i tak zapewniają dużą skuteczność leczenia. Maty posiadają więcej możliwości, z tego powodu, że pole magnetyczne jest w nich wytwarzane za pomocą dołączonego generatora. Dzięki temu mają one dostępne kilka czy nawet kilkanaście różnych programów, dedykowanych pod konkretne schorzenia, a także liczne dodatkowe akcesoria, przydatne w czasie przeprowadzania zabiegów.

Tagi:

#leczenie#magneto-terapia#leczenie magnesem

piątek, 18:00 02.09.2022
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98