magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Na liście poniżej znajdują się praktycznie wszystkie neodymowe magnesy które aktualnie mamy w magazynie zobacz ofertę magnesów

magnesy do łowienia F400 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie kupić bardzo mocny magnes? Uchwyty z magnesami w szczelnej, solidnej obudowie ze stali doskonale się nadają do pracy w zmiennych i niedogodnych pogodowych warunkach, w tym w czasie opadów śniegu i deszczu poznaj ofertę...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być stosowane do usprawnienia procesów produkcyjnych, poszukiwań podwodnych terenów lub do odnajdywania meteorytów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc sprawdź...

Gwarantujemy wysyłkę zamówienia magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
magneto-terapia

Czy magnesy mogą być stosowane do leczenia chorób lub poprawy zdrowia?

Popularne użytkowanie magnesów w wielu miejscach może budzić pewne wątpliwości. Skoro zmieniają one naturalne pole magnetyczne, to czy są bezpieczne dla zdrowia? Czy gdyby nie można było ich stosować, to czy możliwa byłaby magnetoterapia? W naszym tekście rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Magnesy, a zdrowie – czy zachodzi między nimi korelacja?

Magnesy same w sobie nie stanowią zagrożenia dla zdrowego człowieka. Ich dotykanie, przebywanie w obecności urządzeń wykorzystujących pole magnetyczne czy jakikolwiek inny kontakt nie niesie niebezpieczeństwa, ponieważ nie ma ono żadnego szkodliwego działania. Pole magnetyczne i tak oddziałuje na każde żywe stworzenie, więc jeśli ludzie nie byliby odporni na jego wpływ, to życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

Kiedy powinno się unikać używania magnesów?

Jeśli dana osoba nie może być wystawiona na działanie magnesu, to wynika to wyłącznie ze stosowanych przez nie urządzeń. Magnesów powinny wystrzegać się osoby z rozrusznikami serca, ponieważ mogą one wpłynąć na działanie urządzenia, doprowadzając nawet do zatrzymania. Wszelkie inne elektroniczne implanty to także przeciwwskazanie na przykład do magnetoterapii. Oprócz tego żadna osoba nie powinna być narażona na działanie sztucznie wzmocnionego pola magnetycznego, na przykład w zakładzie pracy.

Procedury bezpieczeństwa podczas używania magnesów

Używanie każdego urządzenia wymaga przestrzegania konkretnych zasad mających na celu uchronić przed niebezpiecznymi wypadkami. Bardzo silne magnesy należy trzymać stosunkowo daleko od siebie, ponieważ ich ponowne rozłączenie może być bardzo trudne. Niektóre magnesy zawierają także nikiel, więc osoby uczulone na ten pierwiastek, powinny ich unikać lub stosować odpowiednie rękawice ochronne. Elementy należy też trzymać z daleka od sprzętu elektronicznego, ponieważ działanie pola magnetycznego może je łatwo uszkodzić.

Magnesy same w sobie nie stanowią zagrożenia, jednak nieumiejętne obchodzenie się z nimi może prowadzić do wypadku. Zawsze należy zatem pamiętać o kontrolowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

W naszej ofercie znajdziesz magnesy do magnetoterapii i będą to magnesy walcowe - MW 20x2 / N38 - magnes neodymowy oraz MW 20x5 / N38 - magnes neodymowy. Ważne, aby miały w środkowym punkcie minimum 1200 - 2500 Gaussów. Oczywiście przykładamy biegunem północnym N zaznaczanym na czerwono. Sprawdzamy biegun przeciwnym biegunem niż ten co jest na magnesie.

Rehabilitacja i leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia, bo tak się właśnie nazywa metoda leczenia polem magnetycznym, cieszy się coraz większą popularnością. Powszechnie jest ona stosowana jako jeden z zabiegów rehabilitacyjnych, ale lista chorób, które można wyleczyć tym sposobem, jest znacznie dłuższa. W przypadku fizjoterapii wykorzystuje się specjalne magnesy o regulowanej częstotliwości pracy, od 0 do około 50 Hz. Zależnie od rehabilitowanej części ciała mogą mieć one różne rozmiary i moc. Wytwarzane przez urządzenie pole magnetyczne przenika przez ciało, pozytywnie oddziałując na jego komórki. Pole to wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, dlatego świetnie się sprawdza jako istotny element powrotu do zdrowia po urazach. Złamania, zwichnięcia i skręcenia znacznie szybciej się goją po takiej terapii, gdyż poza wymienionymi wyżej cechami pole magnetyczne dodatkowo poprawia krążenie krwi i zwiększa odporność organizmu. Ale magnetoterapia świetnie sprawdza się również w wielu innych schorzeniach. Choroby układu pokarmowego, oddechowego czy skóry, migrena, owrzodzenia czy osteoporoza - wszystkie te dolegliwości można nią skutecznie leczyć. Najczęściej kuracja obejmuje kilka do kilkunastu zabiegów, realizowanych albo w centrach rehabilitacyjnych, albo na turnusach leczniczych. Ale coraz częściej pacjenci kontynuują magnetoterapię w domowych warunkach, gdyż są obecnie dostępne akcesoria to umożliwiające.

Magnesy w domowych kuracjach leczniczych

Planując magnetoterapię w warunkach domowych koniecznie trzeba wcześniej skonsultować się z lekarzem. Który przede wszystkim wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz doradzi w zakupie odpowiedniego wyposażenia. Przy niektórych schorzeniach pole magnetyczne nie jest bowiem wskazane, i z takiej kuracji należy zrezygnować, żeby nie pogorszyć swojego stanu. W samodzielnym leczeniu najczęściej stosuje się specjalne materace lecznicze z umieszczonymi w wyznaczonych miejscach magnesami, oraz maty magnetyczne wyposażone w generatory pola magnetycznego. Materace z magnesami są tańszym rozwiązaniem, ale dzięki użyciu niewielkich ale bardzo mocnych magnesów neodymowych i tak zapewniają dużą skuteczność leczenia. Maty posiadają więcej możliwości, z tego powodu, że pole magnetyczne jest w nich wytwarzane za pomocą dołączonego generatora. Dzięki temu mają one dostępne kilka czy nawet kilkanaście różnych programów, dedykowanych pod konkretne schorzenia, a także liczne dodatkowe akcesoria, przydatne w czasie przeprowadzania zabiegów.

Magnesy w terapii naturalnej - czy rzeczywiście pomagają w leczeniu chorób?

Istnieją zwolennicy terapii naturalnych, którzy uważają, że każda choroba to sygnał zaburzeń energetycznych w funkcjonowaniu organizmu. Twierdzą oni, że magnesy pozwalają komórkom ciała pełniej oddychać, co sprzyja przepływowi energii i wpływa pozytywnie na zdrowie. Jednakże, trzeba pamiętać, że naukowe badania nad skutecznością magnetoterapii w leczeniu chorób są nadal kontrowersyjne i niewystarczające.
Ciało ludzkie to złożona konstrukcja somatyczno-psychiczna, powiązana integralnie z przyrodą i otaczającym nas środowiskiem. Istnieją siły, takie jak energia ziemi, oddziaływanie kosmosu i nasz oddech, które wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zatem połączyć trzy wielkie siły rządzące wszechświatem: wiarę, wolę i naturę, aby osiągnąć optymalne zdrowie i dobre samopoczucie.
Niektórzy ludzie są sceptyczni wobec terapii naturalnych i uważają, że medycyna konwencjonalna, uzbrojona w ostre narzędzia i chemioterapię, jest skuteczniejsza w leczeniu chorób. Ważne jest jednak, aby zachować umiar i wykorzystać różne metody leczenia w zależności od choroby i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wyciąganie grafenu z organizmów żywych za pomocą magnesów neodymowych? Wpływ grafenu na zdrowie.

Grafen to jedna z najciekawszych odkryć w dziedzinie nauki i technologii w ostatnich latach. Został on odkryty przez naukowców Andre Geima i Konstantina Novoselova w 2004 roku, za co zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki w 2010 roku. Grafen to materiał o strukturze heksagonalnej siatki węglowej, który ma wiele wyjątkowych właściwości, takich jak duża wytrzymałość, elastyczność i przewodność elektryczna.
W ostatnim czasie naukowcy zaczęli badać wpływ grafenu na organizm ludzki. Okazało się, że grafen może być obecny w organizmie ludzkim, pochodząc z jedzenia i innych nieznanych źródeł. Jednakże, wyciągnięcie grafenu z organizmu jest trudne i wymaga zastosowania specjalistycznych technologii.
Badania wykazały, że wysokie częstotliwości fal elektromagnetycznych, o częstotliwości od 800MHz do nawet 60 GHz, mogą wpływać na wibracje grafenu w komórkach i wywoływać choroby lub nawet nagłe zgodny! Z tego powodu, niekorzystne działanie pól elektromagnetycznych na ten pierwiastek jest coraz bardziej zauważalne.
Jednym z podejść do usuwania grafenu z organizmu jest wykorzystanie magnesów neodymowych, w kształcie 2-calowych kul, które są w stanie oddziaływać na grafen w postaci płynnej i oddzielać go od krwi. Badania przeprowadzone w tym zakresie są obiecujące, ale nadal wymagają dalszych badań. W każdym razie, należy pamiętać, że wyciąganie grafenu z organizmu jest procesem trudnym i wymaga zastosowania specjalistycznych częstotliwości oraz bardzo mocnego pola magnetycznego.

Tagi:

#leczenie#magneto-terapia#leczenie magnesem

piątek 2022-09-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98