tel: +48 22 499 98 98

magnesy neodymowe

Co to są magnesy neodymowe? Wszystkie magnesy z neodymu, które są dostępne w naszym magazynie, można znaleźć na wykazie poniżej sprawdź cennik magnesów

magnes do łowienia F300 GOLD

Gdzie kupić silny magnes? Uchwyty z magnesami w solidnej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do pracy w niedogodnych, ciężkich warunkach klimatycznych, na przykład w czasie opadów śniegu i deszczu więcej...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania dna morza lub do znajdowania meteorytów ze złota. sprawdź...

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów tego samego dnia jeżeli zamówienie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
4 zastosowania magnesów

4 nietypowe zastosowania magnesów – czy znasz je wszystkie?

Wszyscy kojarzą kolorowe magnesy na lodówkę służące do przytwierdzania list z zakupami lub ważnych notatek. Nie jest to jednak jedyne praktyczne zastosowanie tych często niepozornych elementów. Medycyna, energetyka, a nawet ochrona środowiska – wszystkie te i wiele innych sektorów używa pola magnetycznego do wielu celów. Przedstawiamy najciekawsze niekonwencjonalne zastosowania magnesów!

Leczenie i diagnostyka – magnesy a medycyna

Większość osób słyszało zapewne o terapii polem magnetycznym. Wykorzystuje ona jego lecznicze właściwości do regeneracji zmienionych lub uszkodzonych organów bez ingerencji zewnętrznej. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że prowadzi się także badania dotyczące wykorzystania pola w leczeniu depresji, nerwic natręctw, migreny oraz innych chorób i zaburzeń. Nieinwazyjna metoda zwana przez-czaszkową stymulacją magnetyczną stymuluje konkretne części mózgu do pracy, wywołując lekki dyskomfort, nieopisywany jednak jako ból.

Magnes pomaga zmienić wiatr na energię

Fermy wiatraków elektrycznych produkujących energię mają swoich przeciwników, jednak na wielu terenach to świetny sposób pozyskiwania energii. Nie byłby on jednak możliwy bez odpowiedniego zastosowania magnesów. Ich obrót w specjalnych częściach wiatraka umożliwia ruch elektronów, co w połączeniu z działaniem pola magnetycznego przekłada się na powstanie prądu.

W trosce o środowisko naturalne morskich stworzeń

Plamy i wycieki oleju oraz ropy to co prawda niezbyt częste przypadki, jednak ich skutki zawsze są opłakane dla środowiska. Cierpi wówczas cały ekosystem, a zlikwidowanie skutków katastrofy nie jest łatwe. Naukowcy opracowali jednak metodę przyjaznego środowisku usuwania wpadek. Namagnesowane cząsteczki tlenku żelaza łączą się z ropą na powierzchni wody, a następnie są przyciągane przez ogromny magnes.

Łatwiejsze otwieranie piwa bez troski o znikający kapsel

Na wielu imprezach zakrapianych alkoholem ciężko uniknąć przypadkowego zgubienia kapsla. Niektórym przydaje się do zamknięcia butelki na jakiś czas, inni nie chcą znajdować w domu drobnych elementów kilka tygodni po zaproszeniu znajomych. Aby uniknąć zgubienia metalowej zawleczki, najlepiej zamontować na otwieraczu mały magnes, który złapie kapsel.

Bez magnesów ciężko byłoby zwyczajnie funkcjonować. Przydają się one nie tylko w skomplikowanych mechanizmach, lecz także potrafią ułatwić każdemu codzienne życie.

Tagi:

#zastosowania#magnetoterapia#magnesy

niedziela, 18:00 02.10.2022
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98