magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Na liście poniżej znajdują się praktycznie wszystkie neodymowe magnesy które aktualnie mamy w magazynie zobacz ofertę magnesów

magnesy do łowienia F400 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie kupić bardzo mocny magnes? Uchwyty z magnesami w szczelnej, solidnej obudowie ze stali doskonale się nadają do pracy w zmiennych i niedogodnych pogodowych warunkach, w tym w czasie opadów śniegu i deszczu poznaj ofertę...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być stosowane do usprawnienia procesów produkcyjnych, poszukiwań podwodnych terenów lub do odnajdywania meteorytów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc sprawdź...

Gwarantujemy wysyłkę zamówienia magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
4 zastosowania magnesów

Cztery nieoczekiwane zastosowania magnesów – czy jesteś świadomy ich wszystkich?

Wszyscy kojarzą kolorowe magnesy na lodówkę służące do przytwierdzania list z zakupami lub ważnych notatek. Nie jest to jednak jedyne praktyczne zastosowanie tych często niepozornych elementów. Medycyna, energetyka, a nawet ochrona środowiska – wszystkie te i wiele innych sektorów używa pola magnetycznego do wielu celów. Przedstawiamy najciekawsze niekonwencjonalne zastosowania magnesów!

Leczenie i diagnostyka – magnesy a medycyna

Większość osób słyszało zapewne o terapii polem magnetycznym. Wykorzystuje ona jego lecznicze właściwości do regeneracji zmienionych lub uszkodzonych organów bez ingerencji zewnętrznej. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że prowadzi się także badania dotyczące wykorzystania pola w leczeniu depresji, nerwic natręctw, migreny oraz innych chorób i zaburzeń. Nieinwazyjna metoda zwana przez-czaszkową stymulacją magnetyczną stymuluje konkretne części mózgu do pracy, wywołując lekki dyskomfort, nieopisywany jednak jako ból.

Magnes pomaga zmienić wiatr na energię

Fermy wiatraków elektrycznych produkujących energię mają swoich przeciwników, jednak na wielu terenach to świetny sposób pozyskiwania energii. Nie byłby on jednak możliwy bez odpowiedniego zastosowania magnesów. Ich obrót w specjalnych częściach wiatraka umożliwia ruch elektronów, co w połączeniu z działaniem pola magnetycznego przekłada się na powstanie prądu.

W trosce o środowisko naturalne morskich stworzeń

Plamy i wycieki oleju oraz ropy to co prawda niezbyt częste przypadki, jednak ich skutki zawsze są opłakane dla środowiska. Cierpi wówczas cały ekosystem, a zlikwidowanie skutków katastrofy nie jest łatwe. Naukowcy opracowali jednak metodę przyjaznego środowisku usuwania wpadek. Namagnesowane cząsteczki tlenku żelaza łączą się z ropą na powierzchni wody, a następnie są przyciągane przez ogromny magnes.

Łatwiejsze otwieranie piwa bez troski o znikający kapsel

Na wielu imprezach zakrapianych alkoholem ciężko uniknąć przypadkowego zgubienia kapsla. Niektórym przydaje się do zamknięcia butelki na jakiś czas, inni nie chcą znajdować w domu drobnych elementów kilka tygodni po zaproszeniu znajomych. Aby uniknąć zgubienia metalowej zawleczki, najlepiej zamontować na otwieraczu mały magnes, który złapie kapsel.
Bez magnesów ciężko byłoby zwyczajnie funkcjonować. Przydają się one nie tylko w skomplikowanych mechanizmach, lecz także potrafią ułatwić każdemu codzienne życie.

Tagi:

#zastosowania#magnetoterapia#magnesy

niedziela 2022-10-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98