magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
diagram magnetyzmu

Czym dokładnie jest Gaussowska indukcja magnetyczna?

Gauss to jednostka miary indukcji magnetycznej, której nazwa pochodzi od słynnego matematyka i fizyka, Carla Friedricha Gaussa. Jest ona używana do opisania gęstości strumienia magnetycznego, która w skrócie oznacza ilość linii pola magnetycznego przecinających jednostkową powierzchnię, czyli na cm², emitowanych przez dany magnes. Prościej mówiąc, jeśli masz przed sobą magnes, wartość Gaussa podana dla tego magnesu poinformuje Cię o sile pola magnetycznego, które ten magnes wytwarza..

Dlaczego różne magnesy mają różne wartości Gaussa?

Nie każdy producent czy sprzedawca podaje wartość Gaussa przy swoich produktach. Jednak kiedy to robią, kluczowe jest zrozumienie, że ta sama wartość Gaussa może być używana do opisania dwóch różnych aspektów magnesu. Na przykład, na naszej stronie internetowej, różne wartości Gaussa są podane dla:
Br - Remanencji magnetycznej, czyli gęstości strumienia magnetycznego w obwodzie zamkniętym.
B - Indukcji magnetycznej, czyli gęstości strumienia magnetycznego w obwodzie otwartym.
Choć obie te wartości opisują ilość linii magnetyzmu na cm², opisują one różne scenariusze i warunki.

Co to jest Remanencja magnetyczna i dlaczego jest ważna?

Remanencja magnetyczna, często oznaczana symbolem Br, opisuje magnetyzm, który pozostaje w magnesie po usunięciu zewnętrznej siły magnesującej. To jest właściwie „pamięć” magnesu, która pozwala mu zachować pewną część swojej magnetycznej siły nawet po zaprzestaniu ekspozycji na silne pole magnetyczne.

A jak różni się remanencja od indukcji magnetycznej?

Indukcja magnetyczna (B) odnosi się do gęstości strumienia magnetycznego na powierzchni magnesu w otwartej przestrzeni. Jest to wartość, która może zmieniać się w zależności od odległości od magnesu. Na przykład, dysk o wymiarach MW 10x2 / N38 - magnes neodymowy może wykazywać indukcję magnetyczną na powierzchni wynoszącą ~ 2300 gausów, ale w odległości 10 mm od powierzchni magnesu ta wartość spadnie do 188 gausów.

Rozmiar vs Wartość Gaussa - czy istnieje związek?

Wielu ludzi może myśleć, że większy magnes zawsze będzie miał wyższą wartość Gaussa. Jednak nie jest to prawdą. Wielkość i moc magnesu nie zawsze są skorelowane z wartością Gaussa. Duży magnes o wymiarach MPL 100x40x20 / N38 - magnes neodymowy może faktycznie mieć niższą gęstość strumienia magnetycznego niż mały o wymiarach MPL 3x3x1 / N38 - magnes neodymowy.

Jak dokładnie wyznacza się gęstość strumienia magnetycznego?

Można to zrobić na dwa główne sposoby. Pierwszy to metoda eksperymentalna, gdzie używa się gaussometru lub teslametru. Drugi to metoda teoretyczna, opierająca się na wzorach matematycznych lub specjalistycznych oprogramowaniach symulacyjnych.

W których sytuacjach wartość Gaussa jest kluczowa?

Chociaż większość ludzi potrzebuje magnesów do prostych zastosowań, takich jak przymocowanie notatki do lodówki, w niektórych sytuacjach precyzja wartości indukcji magnetycznej jest kluczowa. Jeśli zajmujesz się badaniami, inżynierią czy jakimkolwiek zastosowaniem wymagającym dokładności działania magnesu, wartość Gaussa i jej dokładne zrozumienie są niezbędne. Pamiętaj jednak wybierając magnes sprawdź jego siłę sprawdź Gaussy ;)

Tagi:

#gauss#moc magnesu#siła magnesu#indukcja magnetyczna

czwartek 2023-09-14T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98