magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy co to? Praktycznie wszystkie dostępne w naszym magazynie neodymowe magnesy znajdziesz na spisie poniżej sprawdź cennik magnesów

uchwyt z magnesem do poszukiwań F 300 POWER z mocnym uchem bocznym i liną

Gdzie zakupić mocny UM neodymowy magnes do poszukiwań? Uchwyty z magnesami w szczelnej i trwałej obudowie nadają się wyśmienicie do stosowania w niedogodnych, ciężkich warunkach klimatycznych, na przykład podczas opadów deszczu i śniegu zobacz więcej...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być stosowane do usprawnienia produkcji, eksploracji podwodnych terenów lub do znajdowania skał kosmicznych ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła zobacz...

Ciesz się przesyłką zamówienia w dniu zakupu jeśli zamówienie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro

UMGGW 34x8 [M4] GW / N38 - uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny

uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny

Numer katalogowy 160306

GTIN: 5906301813644

5

Średnica Ø [±0,1 mm]

34 mm

Wysokość [±0,1 mm]

8 mm

Waga

22 g

Udźwig

7.7 kg / 75.51 N

9.84 z VAT / szt. + cena za transport

8.00 ZŁ netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

Potrzebujesz więcej?

cena od 1 szt.
8.00 ZŁ
9.84 ZŁ
cena od 25 szt.
7.52 ZŁ
9.25 ZŁ
cena od 100 szt.
7.04 ZŁ
8.66 ZŁ

Chcesz lepszą cenę?

Zadzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.

Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.

UMGGW 34x8 [M4] GW / N38 - uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny

Specyfikacja/charakterystyka UMGGW 34x8 [M4] GW / N38 - uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny
właściwości
wartości
Nr kat.
160306
GTIN
5906301813644
Produkcja/Dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
Kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
Kod celny
85059029
Średnica Ø
34 mm [±0,1 mm]
Wysokość
8 mm [±0,1 mm]
Waga
22 g [±0,1 mm]
Udźwig ~ ?
7.7 kg / 75.51 N
Tolerancja wykonania
± 0.1 mm

Własności magnetyczne materiału N38

właściwości
wartości
jednostki
koercja bHc ?
860-915
kA/m
koercja bHc ?
10.8-11.5
kOe
gęstość energii [Min. - Max.] ?
287-303
BH max KJ/m
gęstość energii [Min. - Max.] ?
36-38
BH max MGOe
remanencja Br [Min. - Max.] ?
12.2-12.6
kGs
remanencja Br [Min. - Max.] ?
1220-1260
T
faktyczna wewnętrzna siła iHc
≥ 955
kA/m
faktyczna wewnętrzna siła iHc
≥ 12
kOe
max. temperatura ?
≤ 80
°C

Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B

właściwości
wartości
jednostki
Twardość Vickersa
≥550
Hv
Gęstość
≥7.4
g/cm3
Curie Temperatura TC
312 - 380
°C
Curie Temperatura TF
593 - 716
°F
Specyficzna oporność
150
μΩ⋅Cm
Siła wyginania
250
Mpa
Wytrzymałość na ściskanie
1000~1100
Mpa
Rozszerzenie termiczne równoległe (∥) do orientacji (M)
(3-4) x 106
°C-1
Rozszerzenie termiczne prostopadłe (⊥) do orientacji (M)
-(1-3) x 10-6
°C-1
Moduł Younga
1.7 x 104
kg/mm²

Porady zakupowe

Funkcjonują dzięki silnemu polu magnetycznemu, które trzyma cięższe elementy, nawet do kilkunastu kilogramów – w zależności od średnicy zastosowanego magnesu. Są wykorzystywane w przemyśle samochodowym, budownictwie, reklamie czy logistyce, gdzie służą do trwałego lub mobilnego mocowania komponentów.
Nie!, uchwyty magnetyczne są przeciwwskazane dla osób z implantami serca, ponieważ silne pole magnetyczne może zakłócić ich działaniem. W takich przypadkach sugerujemy stosowanie uchwytów bez magnetycznych mamy dwa takie rodzaje w ofercie.

Zalety i wady neodymowych magnesów NdFeB.

Po za ogromną siłą neodymowe magnesy posiadają następujące zalety:

  • Ich moc nie maleje znacząco i po upływie około 10 lat, zmniejsza się jedynie o teoretyczne 1%,
  • Znacząco chronią przed spadkiem magnetyczności w obecności zewnętrznych źródeł pola magnetycznego,
  • Poprzez zastosowanie błyszczącej powłoki niklowej, złotej lub srebrnej, element zyskuje estetyczny wygląd,
  • Charakteryzują się wyjątkowo wysoką indukcję magnetyczną na powierzchni magnesu,
  • Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i mogą pracować (zależnie od formy) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
  • Mając na uwadze opcję formatowania i adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, co zwiększa ich wszechstronność zastosowań.
  • Szerokie zastosowanie w zaawansowanych technologicznie dziedzinach – znajdują zastosowanie w dyskach twardych, elektrycznych mechanizmach napędowych, aparaturze medycznej i bardzo nowoczesnych maszynach.

Wady neodymowych magnesów:

  • Kruchość to jedna z ich wad. Przy intensywnym uderzeniu mogą pękać. Zalecamy przechowywanie ich w stalowej obudowie, co nie tylko zabezpiecza je przed uderzeniami, ale także zwiększa ich trwałość,
  • Gdy są narażone na wysoką temperaturę, magnesy neodymowe doświadczają spadku mocy. Często, gdy temperatura przekroczy 80°C, ich moc maleje (zależy to od wielkości oraz kształtu magnesu). Dla tych, którzy potrzebują magnesów do pracy w ekstremalnych warunkach, oferujemy wersje [AH] wytrzymujące do 230°C,
  • Wysoka wilgotność to główny wróg magnesów, powodując ich utlenianie. W przypadku użycia na zewnątrz należy stosować magnesy w osłonach z gumy czy plastiku, które chronią je przed wpływem wilgoci,
  • Ze względu na ograniczenia w produkcji nakrętek i złożonych form w magnesach, zalecamy zastosowanie obudowy - mechanizmu magnetycznego.
  • Ryzyko dla zdrowia związane z mikroskopijnymi częściami magnesów mogą być niebezpieczne, gdy zostaną przypadkowo połknięte, co jest szczególnie ważne w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Warto też zauważyć, że małe elementy tych produktów mogą być problematyczne w diagnostyce medycznej w razie połknięcia.

Środki ostrożności

W sytuacji magnesów neodymowych nader łatwo o ich ukruszenie.

Magnesy są kruche i będą się kruszyć, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu i pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde co stal. W chwili połączenia się magnesów popękane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych kierunkach. Poleca się ochronę oczu.

Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa oraz telefonu

Pole magnetyczne, które jest generowane przez neodymowe magnesy, zaburza kompasy lub magnetometry.

Pył tz. proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne dlatego uważaj z ogniem.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.

  Nie dawaj magnesy neodymowe dzieciom.

Magnesy nie są zabawkami - nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą kawałki, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy przez co może dojść do niedrożności jelit, a w tym przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów.

W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

W momencie magnesów neodymowych pojawia się niezwykle mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.

Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie zachowaj ostrożność w przypadku alergii.

Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Pamiętaj, by nie przybliżać magnesów neodymowych do telewizora, portfela i dysku HDD komputera.

Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

Neodymowe magnesy mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania danego magnesu.

Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich siła może Cię zaskoczyć.

Prosimy zapoznać się z informacjami jak posługiwać się z magnesami neodymowymi i stronić od niepotrzebnych znacznych naruszeń ciała i, aby nieumyślnie nie naruszyć magnesy.

Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną są w stanie przyciągać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę i inne części pomiędzy sobą przez co mogą powodować istotne obrzęki ciała.

Magnesy będą pękać lub się kruszyć przy niekontrolowanym przyłączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.

Zachowaj ostrożność!

Żeby pokazać dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł - Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98