AM ucho małe [M8] - akcesoria magnetyczne
akcesoria magnetyczne
Numer katalogowy 080345
GTIN: 5906301812487
Waga
27 g
Udźwig
240 kg / 2353.6 N
4.92 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
4.00 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Chcesz pogadać o magnesach?
Zadzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.
Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
AM ucho małe [M8] - akcesoria magnetyczne
Własności magnetyczne materiału
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Wady i zalety neodymowych magnesów NdFeB.
Oprócz potężnej wytrzymałości, magnesy neodymowe mają następujące zalety:
- Zachowują siłę przyciągania przez około dziesięć lat – spadek to zaledwie ~1% (w teorii),
- Utrzymują swoje właściwości magnetyczne nawet przy obecności innych magnesów,
- Dzięki połyskującemu wykończeniu, naniesienie z niklu, złocona, lub o srebrnej barwie nadaje estetyczny wygląd,
- Magnesy charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na roboczej stronie,
- Dzięki odporności na wysoką temperaturę, są w stanie funkcjonować (w zależności od formy) nawet w temperaturach do 230°C i powyżej...
- Mając na uwadze potencjał szczegółowego nadania kształtu oraz adaptacji do zindywidualizowanych rozwiązań, magnesy trwałe mogą być produkowane w bogatej palecie konfiguracjach geometrycznych, co czyni je bardziej uniwersalnymi,
- Kluczowa rola w przemyśle elektronicznym – są używane w pamięciach magnetycznych, zespole silników, sprzęcie medycznym, i zaawansowanych technicznie konstrukcjach.
- Dzięki swojej gęstości mocy, małe magnesy oferują dużą siłę działania, w formacie miniaturowym,
Wady neodymowych magnesów:
- Są podatne na silne uderzenia, co sprawia, że łamią się. Aby zapobiec uszkodzeniom, rekomendujemy przechowywanie ich w etui ochronnym. Stalowa obudowa zabezpiecza magnes przed wstrząsami, a także zwiększa jego trwałość,
- Neodymowe magnesy zmniejszają swoją siłę pod wpływem podgrzewania. W momencie kiedy przekroczy się 80°C, wiele z nich zaczyna tracić swoją moc. Dlatego też polecamy nasze specjalne magnesy z oznaczeniem [AH], które zachowują wytrzymałość nawet w temperaturach do 230°C,
- Magnesy, będąc wystawione na działanie wilgoci, mają tendencję do utleniania. Zalecamy używanie wodoodpornych magnesów w gumowych lub plastikowych osłonach dla zastosowań na otwartym powietrzu, by zapobiec ich korozji,
- Ze względu na ograniczenia w produkcji nakrętek i skomplikowanych kształtów w magnesach, zalecamy zastosowanie osłony - mocowania magnetycznego.
- Możliwe niebezpieczeństwo związane z mikroskopijnymi częściami magnesów są ryzykowne, gdy zostaną przypadkowo połknięte, co jest szczególnie ważne w aspekcie ochrony najmłodszych. Ponadto, drobne składniki tych magnesów są w stanie być problematyczne w diagnostyce medycznej w razie połknięcia.
- Ze względu na złożony proces produkcji, ich cena przekracza standardowe wartości,
Środki ostrożności
Koniecznie trzymaj magnesy neodymowe z dala od GPSa i smartfona.
Pola magnetyczne zaburzają kompas bądź magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone oraz GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie oraz głośnikach.
Nie przykładaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora oraz portfela.
Pole magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź inne takie urządzenia. Mogą one również uszkadzać między innymi magnetowidy, TV, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby magnesy neodymowe nie były z bliska urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe nie powinny znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia małych części może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wówczas jest operacja.
Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przysuwać się do siebie, a przez nieostrożność zaciskać skórę i inne części pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać znaczne obrzęki ciała.
Neodymowe magnesy będą podskakują oraz stykać razem o siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. W przypadku położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia lub nawet złamania.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się kruszyć.
Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, lecz nie są one tak twarde. W chwili połączenia się magnesów odłamane, niewielkie ostre metalowe części z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych kierunkach. Poleca się ochronę oczu.
Magnesy neodymowe mogą się rozmagnesować w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i zastosowania danego magnesu.
Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich siła może Cię zszokować.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo obsługiwać te magnesy oraz unikać znacznych obrzęków ciała, i również naruszenia magnesów.
Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
Neodymowe magnesy mają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Nawet gdy pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas uszkodzić elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
Kurz tz. proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne dlatego uważaj z ogniem.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli rozkruszysz magnes w drobny mak bądź pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.
Zachowaj ostrożność!
Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł pt. Jak bardzo niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?