magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Magnesy neodymowe dostępne aktualnie na stanach magazynowych można znaleźć na poniższym wykazie sprawdź cennik magnesów

uchwyt z magnesem do poszukiwań w wodzie F550 BlackSiver z mocnym udźwigiem

Gdzie kupić silny magnes neodymowy? Uchwyty z magnesami w solidnej i szczelnej obudowie nadają się wyśmienicie do użytkowania w niedogodnych, ciężkich pogodowych warunkach, w tym również na śniegu i w deszczu czytaj...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do ułatwienia procesów produkcyjnych, poszukiwań podwodnych terenów lub do znajdowania meteorów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła więcej informacji...

Obiecujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zamówienie przyjęte jest do godziny 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro!

BM 380x180x70 [4x M8]

belka magnetyczna

numer katalogowy 090218

brak opinii

długość

380 mm [±0,1 mm]

szerokość

180 mm [±0,1 mm]

wysokość

70 mm [±0,1 mm]

4185.07 PLN z VAT brutto / szt. +

3402.50 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
3402.50 PLN
4185.07 PLN
cena od 2 szt.
3300.42 PLN
4059.52 PLN
cena od 4 szt.
3198.35 PLN
3933.97 PLN

Chcesz się targować?

Zadzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 lub daj znać przez formularz kontaktowy na naszej stronie. Udźwig oraz kształt magnesów neodymowych testujesz u nas w kalkulatorze siły

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: belka magnetyczna 380x180x70 [4x M8]

charakterystyka: belka magnetyczna 380x180x70 [4x M8]
właściwości
wartości
numer katalogowy
090218
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
długość
380 mm [±0,1 mm]
szerokość
180 mm [±0,1 mm]
wysokość
70 mm [±0,1 mm]
waga
24400.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm

Wybrane propozycje zakupowe

Wady i zalety magnesów z neodymu NdFeB.

Po za ogromną siłą magnesy neodymowe mają następujące zalety:

  • Nie tracą mocy (swojej). Za około 10 lat ich udźwig spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Dysponują wspaniałą odpornością na demagnetyzację przez zewnętrzne pole magnetyczne,
  • Innymi słowy, dzięki lśniącej powłoce, wykończeniu niklowej, złocistej lub srebrnej, element zyskuje estetyczny wygląd,
  • Wykazują się niezwykle wysoką indukcję magnetyczną na ich powierzchni,
  • Dzięki (odpowiedniej) kombinacji składników, mogą osiągać wysoką wytrzymałość termiczną, pozwalając na pracę w temperaturach dochodzących do 230°C i powyżej...
  • Możliwość precyzyjnego kształtowania oraz dostosowania do specyficznych potrzeb.
  • Szerokie zastosowanie w przemyśle nowych technologii – są stosowane w napędach HDD, silnikach elektrycznych, sprzęcie medycznym i bardzo zaawansowanych urządzeniach.

Problemowe aspekty magnesów neodymowych i propozycje ich zastosowania:

  • Są podatne na silne uderzenia, co może prowadzić do łamią się. Aby zapobiec uszkodzeniom, rekomendujemy przechowywanie ich w uchwycie metalowym. Stalowa obudowa chroni magnes przed mocnymi uderzeniami, a także podnosi jego trwałość,
  • Gdy są narażone na wysoką temperaturę, magnesy neodymowe doświadczają spadku wytrzymałości. Często, gdy temperatura przekroczy 80°C, ich wytrzymałość maleje (zależy to od wielkości oraz kształtu magnesu). Dla tych, którzy potrzebują magnesów do pracy w ekstremalnych warunkach, oferujemy wersje [AH] wytrzymujące do 230°C,
  • Magnesy, będąc narażone na działanie wilgoci, po prostu utleniają się. Zalecamy używanie wodoodpornych magnesów w gumowych lub plastikowych osłonach dla zastosowań na otwartym powietrzu, by zapobiec ich korozji,
  • Ze względu na ograniczenia w tworzeniu gwintów i skomplikowanych form w magnesach, zalecamy zastosowanie obudowy - uchwytu magnetycznego.
  • Ryzyko dla zdrowia dla zdrowia – drobne odłamki magnesów stanowią zagrożenie, jeśli zostaną połknięte, co staje się kluczowe w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Dodatkowo, niewielkie części tych urządzeń potrafią być problematyczne w diagnostyce medycznej gdy znajdą się w organizmie.

Ostrożnie przy magnesach neodymowych

Neodymowe magnesy mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę i sprawiać znaczne obrażenia.

Magnesy będą pękać lub się kruszyć przy niekontrolowanym łączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.

Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich moc może Ciebie zszokować.

Na naszej witrynie odszukasz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.

  Magnesy to nie zabawki nie powinny bawić się nimi najmłodsi.

Pamiętaj, że neodymowe magnesy to nie zabawki. Nie pozwól, by dzieci mogły się nimi bawić. Małe magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. Jeśli połknie się kilka magnesów, mogą się one do siebie przyczepić przez ściany jelit, sprawiając duże obrażenia, a nawet śmierć.

Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od portfela, komputera oraz telewizora.

Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy neodymowe trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź różne inne urządzenia. Mogą one też uszkadzać między innymi video, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by neodymowe magnesy nie były z bliska urządzeń elektronicznych.

Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić w zależności od gatunku, kształtu i wykorzystania wskazanego magnesu.

Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu oraz GPSa.

Pola magnetyczne zaburzają kompas bądź magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego oraz morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone i GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie i głośnikach.

Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie zachowaj ostrożność w przypadku alergii.

Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Kurz tz. proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne

Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli rozkruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

W sytuacji magnesów neodymowych pojawia się niezwykle mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak jeśli same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy lub deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.

W sytuacji magnesów neodymowych bardzo łatwo o ich ukruszenie.

Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe odłamki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.

Aby pokazać dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł - Jak niebezpieczne są bardzo mocne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98