BM 380x180x70 [4x M8] - belka magnetyczna
belka magnetyczna
Numer katalogowy 090218
GTIN: 5906301812531
Długość [±0,1 mm]
380 mm
Szerokość [±0,1 mm]
180 mm
Wysokość [±0,1 mm]
70 mm
Waga
24400 g
4 185.07 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
3 402.50 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Chcesz się targować?
Zadzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.
Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
BM 380x180x70 [4x M8] - belka magnetyczna
Własności magnetyczne materiału
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Zalety oraz wady magnesów z neodymu NdFeB.
Oprócz wyjątkowej energii pola, elementy magnetyczne posiadają następujące zalety:
- Zachowują magnetyczne właściwości przez blisko dziesięć lat – spadek to zaledwie ~1% (wg symulacji),
- Magnesy wyjątkowo dobrze są chronione przed demagnetyzacją spowodowaną zewnętrznym polem magnetycznym,
- Innymi słowy, dzięki błyszczącej powierzchni z złota, element zyskuje walory wizualne,
- Dzięki strukturze magnetycznej, magnesy dysponują wysoką indukcją magnetyczną przy powierzchni kontaktu,
- Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i potrafią funkcjonować (zależnie od kształtu) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
- W kontekście opcja szczegółowego dopasowywania oraz dostosowania do specjalistycznych wymagań, magnesy trwałe mogą być modelowane w różnorodnych konfiguracjach geometrycznych, co czyni je bardziej uniwersalnymi,
- Wszechstronna obecność w branżach zaawansowanych technologicznie – wykorzystywane są w napędach komputerowych, elementach napędu, sprzęcie medycznym, i zaawansowanych technicznie konstrukcjach.
- Stosunkowo niewielkie rozmiary przy dużej sile przyciągania – magnesy neodymowe oferują imponującą siłę przyciągania w kompaktowych wymiarach, co pozwala na ich zastosowanie w kompaktowych konstrukcjach
Czego unikać - wady magnesów neodymowych: słabe strony i propozycje wykorzystania
- Często pęknięć pod wpływem dużych uderzeń. Sugerujemy używanie stalowych etui do ich zabezpieczania. Dzięki temu nie tylko są zabezpieczone przed uszkodzeniami, ale także ich trwałość jest poprawiana,
- Neodymowe magnesy zmniejszają swoją wytrzymałość pod wpływem podgrzewania. W momencie kiedy przekroczy się 80°C, wiele z nich zaczyna tracić swoją moc. Dlatego też polecamy nasze specjalne magnesy z oznaczeniem [AH], które zachowują stabilność nawet w temperaturach do 230°C,
- Kiedy narażone na wilgotność, magnesy zaczynają rdzewieć. Aby stosować je w warunkach zewnętrznych zaleca się wykorzystywanie magnesów ochronnych, takich jak te w gumie lub tworzywach, które zabezpieczają utlenianiu oraz korozji,
- Ze względu na ograniczenia w realizacji gwintów i złożonych form w magnesach, zalecamy zastosowanie obudowy - uchwytu magnetycznego.
- Możliwe niebezpieczeństwo wynikające z małych fragmentów magnesów mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną połknięte, co jest szczególnie ważne w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Dodatkowo, drobne składniki tych magnesów są w stanie być problematyczne w diagnostyce medycznej gdy znajdą się w organizmie.
- Wyższy koszt zakupu to istotny czynnik do rozważenia w porównaniu do magnesów ceramicznych, zwłaszcza w zastosowaniach budżetowych
Ostrożnie z magnesami neodymowymi
Magnesy neodymowe zalicza się do najmocniejszych magnesów na ziemi. Ich szokująca siła, jaka powstaje między nimi, może Cię zaskoczyć.
W celu wykorzystywania magnesów dobrze zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz poważnych uszkodzeń ciała oraz samych magnesów.
Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu lub nawigacji.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy, zaburza kompasy bądź magnetometry.
Magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora oraz portfela.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez magnesy neodymowe może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski HDD, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Magnesy mogą także uszkadzać magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć i się ukruszyć.
Magnesy są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Neodymowe magnesy są wykonane z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.W chwili gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
W sytuacji magnesów neodymowych pojawia się niezwykle silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak jeśli same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy lub deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Kurz oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes w drobny mak bądź pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.
Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Stąd nie zaleca się, aby dostały się w ręce najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie wolno traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy co może doprowadzić do niedrożności jelit, a w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.
Magnesy neodymowe mogą przyciągać się do siebie razem, zaciskać skórę oraz powodować poważne obrzęki.
Magnesy neodymowe będą podskakują i trzaskać razem o siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy lub na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do poważnego ścięcia lub nawet złamania.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Środki ostrożności!
Proszę przeczytaj artykuł - Jakie niebezpieczeństwo czai się w magnesach neodymowych? miej pewność, że będziesz prawidłowo z nimi obchodzić się.