MP 12x8/4x3 / N38 - magnes neodymowy pierścieniowy
magnes neodymowy pierścieniowy
Numer katalogowy 030395
GTIN: 5906301812326
Średnica [±0,1 mm]
12 mm
Średnica wewnętrzna Ø [±0,1 mm]
8/4 mm
Wysokość [±0,1 mm]
3 mm
Waga
4.24 g
Kierunek magnesowania
↑ osiowy
Udźwig
0.68 kg / 6.67 N
Indukcja magnetyczna
237.19 mT
Powłoka
[NiCuNi] nikiel
2.64 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
2.15 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Chcesz pogadać o magnesach?
Dzwoń do nas
+48 22 499 98 98
albo napisz przez
formularz zapytania
w sekcji kontakt.
Moc oraz wygląd magnesu wyliczysz dzięki naszemu
kalkulatorze mocy.
Realizacja tego samego dnia przy zamówieniu do 14:00.
MP 12x8/4x3 / N38 - magnes neodymowy pierścieniowy
Własności magnetyczne materiału N38
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Zalety oraz wady magnesów neodymowych NdFeB.
Oprócz wyjątkowej wydajności magnetycznej, magnesy trwałe charakteryzują się następujące zalety:
- Praktycznie nie tracą siły, ponieważ nawet po dziesięciu latach strata wydajności wynosi tylko ~1% (wg literatury),
- Są ekstremalnie odporne na rozmagnesowanie wywołane zewnętrznym polem magnetycznym,
- Dzięki gładkiemu wykończeniu, powłoka niklowa, złocona, lub srebrzona nadaje estetyczny wygląd,
- Są znane z wysoką indukcją magnetyczną przy powierzchni działania, co czyni je skuteczniejszymi,
- Ze względu na ich wytrzymałość i odporność termiczną, magnesy neodymowe są zdolne pracować (w zależności od formy) nawet przy wysokich temperaturach dochodzących do 230°C i więcej...
- Możliwość niestandardowego modelowania i zoptymalizowania do złożonych wymagań,
- Uniwersalne wykorzystanie w technologiach przyszłości – znajdują zastosowanie w pamięciach magnetycznych, silnikach elektrycznych, zaawansowanych przyrządach medycznych, jak również zaawansowanych technicznie konstrukcjach.
- Dzięki swojej gęstości mocy, małe magnesy oferują dużą siłę działania, przy minimalnym rozmiarze,
Problemowe aspekty magnesów neodymowych i propozycje ich zastosowania:
- Kruchość to jedna z ich wad. Przy intensywnym uderzeniu mogą pękać. Zalecamy przechowywanie ich w specjalnym uchwycie, co nie tylko zabezpiecza je przed uderzeniami, ale także podnosi ich trwałość,
- Wysoka temperatura może wpłynąć na wytrzymałość magnesów neodymowych. W wielu przypadkach, przekroczenie 80°C prowadzi do ich trwałego osłabienia (to zależy od ich kształtu oraz wielkości). Dla tych, którzy szukają trwałego rozwiązania, proponujemy magnesy [AH], które zachowują siłę nawet w 230°C,
- Wysoka wilgotność to największy wróg magnesów, powodując ich rdzewienie. W przypadku użycia na zewnątrz zalecamy stosować magnesy w osłonach z gumy czy plastiku, które chronią je przed wpływem wilgoci,
- Zalecamy obudowę - mechanizm magnetyczny, ze względu na trudności w tworzeniu nakrętek wewnątrz magnesu oraz skomplikowanych form.
- Możliwe niebezpieczeństwo wynikające z małych fragmentów magnesów stanowią zagrożenie, w przypadku ich połknięcia, co jest szczególnie ważne w kontekście bezpieczeństwa dzieci. Warto też zauważyć, że drobne składniki tych produktów są w stanie utrudnić diagnozę medycznej gdy znajdą się w organizmie.
- Ze względu na kosztowne surowce, ich cena jest wyższa niż przeciętnie,
Środki ostrożności
Magnesy neodymowe są kruche oraz mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.
Magnesy neodymowe są kruche oraz będą się kruszyć, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, lecz nie są one tak twarde. W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozstrzału kawałeczków w różnych stronach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Trzymaj magnesy neodymowe z dala od portfela, komputera i telewizora.
Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy neodymowe trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Magnesy mogą także niszczyć magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby neodymowe magnesy nie znalazły się z bliska urządzeń elektronicznych.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Trzymaj magnesy neodymowe z daleka od najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W momencie połknięcia małych części może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.
Magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.
Mimo iż magnesy wykazały, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu i nawigacji.
Neodymowe magnesy generują silne pola magnetyczne, które zakłócają magnetometry oraz kompasy używane w nawigacji, a także wewnętrzne kompasy urządzeń smartfonów i nawigacji GPS.
Kurz tz. proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli rozkruszysz magnes w drobny mak lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.
Magnesy neodymowe to najmocniejsze magnesy jakie udało się wymyślić ich moc może Cię zaskoczyć.
Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie przedstawiliśmy. Unikniesz obrzęków swojego ciała oraz uszkodzeń magnesów.
Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, gdyż tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnesy poprzez ogromną moc wewnętrzną są w stanie przyciągać się do siebie, a przez nieostrożność zaciskać skórę oraz inne części pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać poważne obrzęki ciała.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze gdy się przyciągają. Zależnie od tego jak duże są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia albo złamania.
Zachowaj ostrożność!
Abyś miał świadomość dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak niebezpieczne są bardzo silne magnesy neodymowe?