magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
uchwyt do łowienia w wodzie

Wyjątkowe hobby polegające na podwodnych poszukiwaniach skarbów magnetycznych z użyciem magnesu.

Szukanie skarbów to zajęcie pozwalające na wniesienie do życia powiewu przygody rodem z gier i filmów. Co prawda raczej nikomu nie udaje się znaleźć zaginionych skarbów starożytnych cywilizacji, jednak monety, noże, a nawet telefony potrafią być znaleziskami wartymi zachodu. Jak zacząć podwodne poszukiwania? Czy potrzeba do niego specjalnego sprzętu?

Gdzie najlepiej zacząć przygodę z poszukiwaniami?

Amatorzy poszukiwań najczęściej decydują się na sprawdzanie dna rzek. Nie każdy ma bowiem dostęp do morza, a w przypadku jezior ciężko znaleźć interesujące przedmioty. W rzekach woda nie jest stała, a zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet podczas codziennych wizyt w tym samym miejscu natrafi się na ciekawe przedmioty. Najlepiej udawać się na miejsca z dużym ruchem – na wszelkiego rodzaju mosty lub przeprawy. Im więcej ludzi przechodzi obok, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś coś zgubi.

W jaki sposób można szukać podwodnych znalezisk?

Niektóre osoby decydują się na nurkowanie w akwenach i takie wyszukiwanie skarbu. Potrzeba do tego jednak drogiego sprzętu oraz odbytego kursu na płetwonurka. Dodatkowo rzeki najczęściej są brudne, a prąd silny, więc to niebezpieczne i niezbyt atrakcyjne hobby. Inaczej sprawa ma się z poszukiwaniami z wykorzystaniem specjalnych magnesów. Opuszcza się je do wody, a następnie opuszczając w różnych miejscach, przeczesuje się dno w poszukiwaniu skarbów.

Co potrzeba do poszukiwań za pomocą magnesów?

Do poszukiwań zazwyczaj używa się silnych i odpornych na korozję magnesów neodymowych. Specjalne modele wyposaża się w uchwyt do przywiązania liny, za pomocą której można manewrować magnesem. Ostatni element niezbędnego wyposażenia to rękawiczki ochronne ze wzmocnionymi palcami. Ochronią one przez otarciami. Możesz zabrać ze sobą również wiadro albo torbę na zebrane znaleziska, a także nożyk do przecinania sieci lub worków.
Poszukiwania za pomocą magnesu to wciągające i ekscytujące hobby. Z właściwym sprzętem oraz jeśli znajdziesz odpowiednie miejsce do poszukiwań, możesz trafić na prawdziwe skarby!

Co kupić na początek?

Magnesy do poszukiwań to kluczowe narzędzie dla każdego poszukiwacza skarbów. Na rynku dostępne są różne modele, jednak UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD Lina / N42 - magnes uchwyt do poszukiwań i UMP 94x28 [3xM10] GW F300 GOLD Lina / N38 - magnes uchwyt do poszukiwań to dwa najpopularniejsze, które oferują doskonałą moc i wydajność. Oba magnesy są lekkie, kompaktowe i wytrzymałe, a ich siła ściągania wynosi odpowiednio do ~290 kg i ~360 kg.
W zależności od potrzeb, UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD Lina / N42 - magnes uchwyt do poszukiwań może być idealny do głębokich poszukiwań, dzięki obszernemu obszarowi roboczym i natężeniu pola magnetycznego ~7500 Gauss (G). Z kolei, UMP 94x28 [3xM10] GW F300 GOLD Lina / N38 - magnes uchwyt do poszukiwań posiada jeszcze większe natężenie pola magnetycznego, wynoszące ~9000 Gauss, co pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo, oba magnesy mają uszy po obu stronach, co umożliwia ich łączenie w pary, zwiększając siłę ściągania.

Podsumowanie kluczowych cech magnesów do poszukiwań:

Lekka i kompaktowa konstrukcja: Nasze magnesy są zaprojektowane tak, aby były łatwe w przenoszeniu i użyciu, co jest niezwykle ważne podczas długich i często trudnych poszukiwań terenowych.
Wytrzymała obudowa: Solidna konstrukcja chroni magnes przed uszkodzeniami i wpływami zewnętrznymi, co jest niezbędne w warunkach intensywnego użytkowania.
Duże natężenie pola magnetycznego i siła przyciągania: Zapewniają wysoką efektywność w wykrywaniu i przyciąganiu metalowych przedmiotów, nawet z większych głębokości i w trudnych warunkach.
Możliwość łączenia magnesów w pary (wersja DUAL): Użytkownicy mogą łatwo podwoić siłę przyciągania, łącząc dwa magnesy, co jest idealne w sytuacjach wymagających większej mocy.
Uniwersalność: Idealne zarówno do poszukiwań w głębokich jak i płytkich wodach, nasze magnesy dostosowują się do różnych scenariuszy poszukiwań.

Zalecenia dotyczące wyboru magnesu:

Dla początkujących poszukiwaczy: Zalecamy model F200 GOLD, który oferuje solidną siłę przyciągania, idealną do nauki i pierwszych poszukiwań. Jest to świetny punkt startowy w świecie poszukiwań magnetycznych.
Dla poszukiwaczy z pewnym doświadczeniem: Model F300 GOLD to krok naprzód, oferujący większą siłę i udźwig, co jest korzystne dla bardziej wymagających zastosowań i głębszych poszukiwań.
Dla zaawansowanych użytkowników: Najmocniejszym magnesem w naszej ofercie jest F550 Silver Black. Jego siła jest porównywalna do połączenia dwóch magnesów F200 GOLD w wersji DUAL, ale dostarczany jako jedna jednostka. Jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów poszukujących maksymalnej wydajności.

Przygotuj się na magnetyczne polowanie: Wyposaż się w nasze mocne magnesy i przeżyj przygodę poszukiwacza skarbów. Dodatkowo pamiętaj o innych niezbędnych akcesoriach: mocnej linie, rękawicach ochronnych i dużej torbie do przenoszenia znalezisk i sprzętu. Wybierając nasz sprzęt, masz pewność, że jesteś przygotowany na każdą sytuację.

Tagi:

#poszukiwanie skarbów#hobby#magnesy

środa 2022-03-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98