e-mail: bok@dhit.pl

magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Praktycznie wszystkie neodymowe magnesy, którymi dysponujemy na stanach magazynowych, można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F300 GOLD

Gdzie zakupić silny magnes? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej obudowie doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, w tym w czasie opadów śniegu i deszczu więcej informacji...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawniania produkcji, poszukiwań dna morza lub do poszukiwania meteorytów ze złota. zobacz...

Ciesz się przesyłką zamówienia tego samego dnia jeśli zamówienie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
uchwyt do łowienia w wodzie

Wyjątkowe hobby – podwodne poszukiwania z wykorzystaniem magnesu

Szukanie skarbów to zajęcie pozwalające na wniesienie do życia powiewu przygody rodem z gier i filmów. Co prawda raczej nikomu nie udaje się znaleźć zaginionych skarbów starożytnych cywilizacji, jednak monety, noże, a nawet telefony potrafią być znaleziskami wartymi zachodu. Jak zacząć podwodne poszukiwania? Czy potrzeba do niego specjalnego sprzętu?

Gdzie najlepiej zacząć przygodę z poszukiwaniami?

Amatorzy poszukiwań najczęściej decydują się na sprawdzanie dna rzek. Nie każdy ma bowiem dostęp do morza, a w przypadku jezior ciężko znaleźć interesujące przedmioty. W rzekach woda nie jest stała, a zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet podczas codziennych wizyt w tym samym miejscu natrafi się na ciekawe przedmioty. Najlepiej udawać się na miejsca z dużym ruchem – na wszelkiego rodzaju mosty lub przeprawy. Im więcej ludzi przechodzi obok, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś coś zgubi.

W jaki sposób można szukać podwodnych znalezisk?

Niektóre osoby decydują się na nurkowanie w akwenach i takie wyszukiwanie skarbu. Potrzeba do tego jednak drogiego sprzętu oraz odbytego kursu na płetwonurka. Dodatkowo rzeki najczęściej są brudne, a prąd silny, więc to niebezpieczne i niezbyt atrakcyjne hobby. Inaczej sprawa ma się z poszukiwaniami z wykorzystaniem specjalnych magnesów. Opuszcza się je do wody, a następnie opuszczając w różnych miejscach, przeczesuje się dno w poszukiwaniu skarbów.

Co potrzeba do poszukiwań za pomocą magnesów?

Do poszukiwań zazwyczaj używa się silnych i odpornych na korozję magnesów neodymowych. Specjalne modele wyposaża się w uchwyt do przywiązania liny, za pomocą której można manewrować magnesem. Ostatni element niezbędnego wyposażenia to rękawiczki ochronne ze wzmocnionymi palcami. Ochronią one przez otarciami. Możesz zabrać ze sobą również wiadro albo torbę na zebrane znaleziska, a także nożyk do przecinania sieci lub worków.
Poszukiwania za pomocą magnesu to wciągające i ekscytujące hobby. Z właściwym sprzętem oraz jeśli znajdziesz odpowiednie miejsce do poszukiwań, możesz trafić na prawdziwe skarby!

Co kupić na początek?

Magnesy do poszukiwań to kluczowe narzędzie dla każdego poszukiwacza skarbów. Na rynku dostępne są różne modele, jednak UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD plus lina i UMP 94x28 [3xM10] GW F300 plus lina to dwa najpopularniejsze, które oferują doskonałą moc i wydajność. Oba magnesy są lekkie, kompaktowe i wytrzymałe, a ich siła ściągania wynosi odpowiednio do ~290 kg i ~360 kg.
W zależności od potrzeb, UMP 75x25 [M10x3] GW F200 GOLD z liną może być idealny do głębokich poszukiwań, dzięki obszernemu obszarowi roboczym i natężeniu pola magnetycznego ~7500 Gauss (G). Z kolei, UMP 94x28 [3xM10] GW F300 z liną posiada jeszcze większe natężenie pola magnetycznego, wynoszące ~9000 Gauss, co pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo, oba magnesy mają uszy po obu stronach, co umożliwia ich łączenie w pary, zwiększając siłę ściągania.

Podsumowując, kluczowe cechy dwóch najpopularniejszych magnesów do poszukiwań to:
Lekka i kompaktowa konstrukcja.
Wytrzymała obudowa, idealna do intensywnego użytkowania.
Duże natężenie pola magnetycznego i siła ściągania.
Możliwość łączenia magnesów w pary, zwiększając ich siłę.
Uniwersalność, idealne zarówno do poszukiwań głębokich, jak i płytkich.

Przygotuj się na magnetyczne polowanie i przeżyj przygodę poszukiwacza skarbów z naszymi magnesami. Pamiętaj także o innych niezbędnych akcesoriach, takich jak mocna lina, rękawice i duża torba.

Tagi:

#poszukiwanie skarbów#hobby#magnesy

środa, 18:00 02.03.2022
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98