UMGGW 43x6 [M4] GW / N38 - uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny
uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny
Numer katalogowy 160307
GTIN: 5906301813651
Średnica Ø [±0,1 mm]
43 mm
Wysokość [±0,1 mm]
6 mm
Waga
29 g
Udźwig
8.7 kg / 85.32 N
10.46 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
8.50 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Nie wiesz gdzie kupić?
Dzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.
Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
UMGGW 43x6 [M4] GW / N38 - uchwyt magnetyczny gumowy gwint wewnętrzny
Własności magnetyczne materiału N38
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Wady i zalety neodymowych magnesów NdFeB.
Po za ogromną wytrzymałością magnesy neodymowe mają następujące zalety:
- Nie tracą siły swej. Za dziesięć lat ich siła spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
- Są bardzo odporne na rozmagnesowanie poprzez zewnętrzne pole magnetyczne,
- Dzięki błyszczącemu wykończeniu, powłoka niklowa, złota lub srebrna nadają estetyczny wygląd,
- Posiadają bardzo wysoką indukcję magnetyczną na powierzchni magnesu,
- Wykonane z odpowiednio dobranych składników, magnesy te wykazują imponującą odporność na wysoką temperaturę, co umożliwia im działanie (zależnie od ich formy) w temperaturach aż do 230°C i wyżej...
- Mając na uwadze opcję formatowania oraz adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, co potęguje ich uniwersalność w użyciu.
- Szerokie zastosowanie w nowoczesnych technologiach – są stosowane w napędach HDD, silnikach elektrycznych, aparaturze medycznej oraz innych zaawansowanych urządzeniach.
Wady magnesów neo-dymowych:
- Ulegają na zbyt mocne uderzenia, co sprawia, że pękają. Aby zapobiec uszkodzeniom, radzimy przechowywanie ich w etui ochronnym. Stalowa obudowa zabezpiecza magnes przed mocnymi uderzeniami i podnosi jego trwałość,
- Pod wpływem wysokich temperatur, właściwości magnesów neodymowych mogą ulec zmianie. Szczególnie przy 80°C, ich wytrzymałość może być znacząco zredukowana (kształt oraz rozmiar mają tu duże znaczenie). Dlatego przedstawiamy specjalne magnesy [AH], które są odporne na temperatury do 230°C,
- Kiedy narażone na wilgotność, magnesy zaczynają rdzewieć. Dla zastosowań zewnętrznych zaleca się wykorzystywanie magnesów ochronnych, takich jak te w gumie lub tworzywach, które zabezpieczają utlenianiu oraz korozji,
- Ze względu na ograniczenia w tworzeniu gwintów i złożonych form w magnesach, zalecamy zastosowanie pokrywy - mechanizmu magnetycznego.
- Potencjalne zagrożenie związane z mikroskopijnymi częściami magnesów mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną połknięte, co staje się kluczowe w kontekście bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo, małe elementy tych urządzeń mogą utrudnić diagnozę medycznej w razie połknięcia.
Uwaga przy magnesach neodymowych
Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
Neodymowe magnesy posiadają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Niemniej jednak gdy same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy bądź deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.
Badania wyraźnie pokazują mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe poprzez ogromną siłę wewnętrzną mogą przyciągać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę oraz inne części pomiędzy sobą przez co mogą sprawiać znaczne obrażenia ciała.
Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do mniej więcej 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy lub na ich drodze gdy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości są w stanie nawet uciąć palec albo może dojść do ciężkiego przyciśnięcia albo nawet złamania.
Ważne, aby magnesy nie znalazły się w pobliżu dzieci.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy co może doprowadzić do niedrożności jelit, a w tym przypadku jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.
Neodymowe magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć i się ukruszyć.
Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wówczas może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal. W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozrzutu kawałeczków w różnych stronach. W takim przypadku koniecznie chroń swoje oczy.
Pył tz. proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić zależnie od gatunku, kształtu i zastosowania danego magnesu.
Pod żadnym pozorem nie przykładaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora i portfela.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Zdecydowanie nie należy trzymać magnesy neodymowe jak najdalej od GPSa oraz smartfona.
Mocne pole magnetyczne jakie wytwarzają magnesy neodymowe zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich siła może Ciebie zszokować.
Poczytaj informacje na naszej witrynie jak właściwie użytkować magnesy neodymowe i unikać poważnych uszkodzeń ciała, i również by przypadkowo nie uszkodzić magnesów.
Zasady bezpieczeństwa!
Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł pt. Jak niebezpieczne są bardzo mocne magnesy neodymowe?