magnesy neodymowe

Co to są magnesy neodymowe? Praktycznie wszystkie oferowane przez nas neodymowe magnesy można znaleźć na poniższym wykazie poznaj ofertę magnesów

magnes dla poszukiwaczy F300 GOLD z silnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej stalowej obudowie nadają się wyśmienicie do używania w niesprzyjających pogodowych warunkach, na przykład w czasie opadów śniegu i deszczu sprawdź ofertę...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być stosowane do ułatwienia produkcji, poszukiwań wody lub do poszukiwania skał kosmicznych z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła zobacz...

Przesyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeżeli zlecenie przyjęte jest do godziny 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro!

XT-6 magnetyzer do silników - BENZYNA + olej

magnetyzer XT-6

numer katalogowy 070244

5.0

94.99 PLN z VAT brutto / szt. +

77.23 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
77.23 PLN
94.99 PLN
cena od 6 szt.
73.37 PLN
90.25 PLN
cena od 11 szt.
69.51 PLN
85.50 PLN

Chcesz się targować?

Zadzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 albo napisz przez formularz na naszej stronie. Moc i kształt magnesów neodymowych obliczysz u nas w kalkulatorze siły

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: magnetyzer XT-6 magnetyzer do silników - BENZYNA + olej

charakterystyka: magnetyzer XT-6 magnetyzer do silników - BENZYNA + olej
właściwości
wartości
numer katalogowy
070244
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
waga
152.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm

Zestawienie polecanych towarów

Zalety i wady neodymowych magnesów NdFeB.

Oprócz ogromnej mocy neodymowe magnesy mają następujące zalety:

  • Nie tracą mocy - za około 10 lat ich moc spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Znacząco zabezpieczają przed spadkiem magnetyczności w obecności zewnętrznych źródeł pola magnetycznego,
  • Poprzez zastosowanie błyszczącej powłoki z niklu, złotej lub ze srebra, element zyskuje estetyczny wygląd,
  • Wykazują się bardzo wysoką indukcję magnetyczną na ich powierzchni,
  • Magnesy neodymowe charakteryzują się ogromnie wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i potrafią funkcjonować (zależnie od kształtu) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
  • Możliwość precyzyjnego kształtowania oraz dostosowania do specyficznych potrzeb.
  • Ogromne znaczenie w zaawansowanych technologicznie dziedzinach – znajdują zastosowanie w napędach komputerowych, silnikach elektrycznych, sprzęcie medycznym i rozmaitych zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Wady neodymowych magnesów:

  • Z powodu ich kruchości mogą pękać przy silnych uderzeniach. Sugerujemy używanie stalowych obudów do ich ochrony, co jednocześnie poprawia ich odporność.,
  • Wysoka temperatura może wpłynąć na wytrzymałość magnesów neodymowych. W wielu przypadkach, przekroczenie 80°C prowadzi do ich trwałego osłabienia (to zależy od ich kształtu oraz wielkości). Dla tych, którzy szukają trwałego rozwiązania, proponujemy magnesy [AH], które zachowują stabilność nawet w 230°C,
  • Z uwagi na podatność magnesów na korozję w wilgotnym środowisku, zalecamy stosowanie magnesów wodoodpornych wykonanych z gumy, tworzywa sztucznego lub innego materiału niepodatnego na wilgoć, podczas użytkowania na zewnątrz,
  • Zalecamy osłonę - uchwyt magnetyczny, ze względu na trudności w realizacji nakrętek wewnątrz magnesu oraz bardziej skomplikowanych kształtów.
  • Możliwe niebezpieczeństwo związane z mikroskopijnymi częściami magnesów stanowią zagrożenie, w przypadku ich połknięcia, co staje się kluczowe w aspekcie ochrony najmłodszych. Dodatkowo, niewielkie części tych produktów potrafią być problematyczne w diagnostyce medycznej po przedostaniu się do ciała.

Zachowaj ostrożność przy magnesach neodymowych

Magnesy neodymowe w porównaniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy mocniejsze ich siła może Cię zszokować.

W celu obsługiwania magnesów dobrze zapoznać się uprzednio z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz poważnych naruszeń ciała oraz samych magnesów.

Utrzymuj magnesy neodymowe z daleka od osób z rozrusznikiem serca.

Magnesy neodymowe posiadają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.

Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.

Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W sytuacji reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy jak najdalej od GPSa i telefonu.

Silne pole magnetyczne jakie generują magnesy neodymowe zakłóca kompasy, magnetometry, które wykorzystywane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego smartfonu i nawigacji GPS.

Nader istotne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie kładź palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.

Magnesy neodymowe podskakują oraz trzaskają wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. W przypadku trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia lub nawet złamania.

  Nie dawaj magnesy neodymowe najmłodszym.

Magnesy to nie zabawki - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy przez co może dojść do niedrożności jelit, a w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.

W przypadku magnesów neodymowych nader szybko o ich ukruszenie.

Magnesy cechują się dużą kruchością. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z dużą prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.

Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.

Aczkolwiek magnesy potwierdziły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu i wykorzystania danego magnesu.

Pod żadnym pozorem nie zbliżaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora oraz portfela.

Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

Kurz i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.

Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po rozkruszeniu w drobny mak lub pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.

Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł pt. Jak niebezpieczne są bardzo silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98