magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie neodymowe magnesy, które są dostępne w naszym magazynie, znajdziesz na poniższej liście sprawdź cennik magnesów

magnes do poszukiwań w wodzie F300 GOLD z silnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny magnes neodymowy? Uchwyty magnetyczne w solidnej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, w tym również na śniegu i w deszczu poznaj ofertę...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do ułatwienia produkcji, eksploracji wody lub do poszukiwania meteorytów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig więcej informacji...

Ciesz się wysyłką zamówienia w dniu zakupu jeżeli zlecenie złożone jest przed 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro!

XT-5 magnetyzery do silników - DIESEL + olej

magnetyzer XT-5

numer katalogowy 060247

brak opinii

98.99 PLN z VAT brutto / szt. +

80.48 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
80.48 PLN
98.99 PLN
cena od 6 szt.
76.46 PLN
94.05 PLN
cena od 11 szt.
72.43 PLN
89.09 PLN

Nie wiesz gdzie kupić?

Dzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 albo pisz poprzez formularz na stronie kontakt. Udźwig i wygląd magnesów neodymowych sprawdzisz w naszym kalkulatorze mocy

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: magnetyzer XT-5 magnetyzery do silników - DIESEL + olej

charakterystyka: magnetyzer XT-5 magnetyzery do silników - DIESEL + olej
właściwości
wartości
numer katalogowy
060247
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
waga
217.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm

Znajdź najlepszeartykuły

Wady oraz zalety magnesów neodymowych NdFeB.

Oprócz ogromnej wytrzymałości magnesy neodymowe mają następujące zalety:

  • Nie tracą mocy (swojej). Za około dziesięć lat ich siła spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Są wyjątkowo odporne na demagnetyzację spowodowaną zewnętrznym polem magnetycznym,
  • Innymi słowy, dzięki lśniącej powłoce, obróbce niklu, złocistej lub czarnej, element zyskuje estetyczny wygląd,
  • Są znane z wyjątkowo wysoką indukcję magnetyczną na ich powierzchni,
  • Ze względu na ich wytrzymałość i odporność termiczną, magnesy neodymowe potrafią pracować (w zależności od kształtu) nawet przy wysokich temperaturach dochodzących do 230°C i więcej...
  • Możliwość precyzyjnego kształtowania i dostosowania do specyficznych potrzeb.
  • Kluczowa rola w przemyśle nowych technologii – używane są w napędach HDD, elektrycznych mechanizmach napędowych, sprzęcie medycznym i bardzo zaawansowanych urządzeniach.

Wady neodymowych magnesów:

  • Z powodu ich delikatności mogą pękać przy silnych wstrząsach. Radzimy stosowanie stalowych etui do ich ochrony, co jednocześnie poprawia ich trwałość.,
  • Wysoka temperatura może wpłynąć na moc magnesów neodymowych. W wielu przypadkach, przekroczenie 80°C prowadzi do ich trwałego osłabienia (to zależy od ich kształtu jak również wielkości). Dla tych, którzy szukają trwałego rozwiązania, proponujemy magnesy [AH], które zachowują siłę nawet w 230°C,
  • Magnesy, będąc narażone na działanie wilgoci, po prostu utleniają się. Zalecamy używanie wodoodpornych magnesów w gumowych lub plastikowych osłonach dla zastosowań na otwartym powietrzu, by zapobiec ich korozji,
  • Ze względu na ograniczenia w realizacji gwintów i złożonych kształtów w magnesach, zalecamy zastosowanie osłony - mocowania magnetycznego.
  • Ryzyko dla zdrowia wynikające z małych fragmentów magnesów są ryzykowne, gdy zostaną przypadkowo połknięte, co nabiera znaczenia w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Warto też zauważyć, że niewielkie części tych urządzeń są w stanie zakłócić proces diagnostyczny medycznej gdy znajdą się w organizmie.

Uwaga przy magnesach neodymowych

Pył i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po rozkruszeniu na proszek bądź na pyłek, materiał ten jest bardzo łatwopalny.

 Istotne, aby neodymowe magnesy nie były w okolicy dzieci.

Neodymowe magnesy to nie zabawki. Miej się na baczności, aby żadne dziecko się nimi nie bawiło. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. Jeśli połknie się wiele magnesów, mogą się one do siebie przyczepić poprzez ściany jelit, sprawiając duże obrażenia, a nawet śmierć.

W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.

Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy z dala od GPSa oraz telefonu.

Mocne pole magnetyczne jakie generują neodymowe magnesy zakłóca kompasy, magnetometry, które wykorzystywane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego smartfonu i nawigacji GPS.

Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przyciągać się do siebie, a przez nieostrożność zaciskać skórę i inne części pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać poważne obrażenia ciała.

Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, ponieważ może dojść do znacznego uszkodzenia. Magnesy zależnie od wielkości są w stanie nawet uciąć palec lub może dojść do poważnego przyciśnięcia albo nawet złamania.

Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.

Prosimy zapoznać się z informacjami jak posługiwać się z magnesami neodymowymi i stronić od niepotrzebnych poważnych uszkodzeń ciała oraz, aby nieumyślnie nie uszkodzić magnesy.

Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Choć wiemy, że magnesy dały dowody, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania wybranego magnesu.

Neodymowe magnesy są bardzo kruche, będą pęknąć i się kruszyć.

Neodymowe magnesy cechują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, lecz nie są one tak twarde jak stal.W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich momentach ważna jest ochrona oczu.

Powinieneś trzymać magnesy neodymowe w odpowiedniej odległości od portfela, komputera i telewizora.

Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może być powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł pt. Jak bardzo niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98