magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - nasza propozycja. Magnesy neodymowe dostępne aktualnie na stanie magazynowym znajdziesz na wykazie poniżej zobacz ofertę magnesów

magnesy do poszukiwań w wodzie F400 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie kupić mocny magnes? Magnetyczne uchwyty w szczelnej i trwałej stalowej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niedogodnych, ciężkich warunkach pogodowych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz ofertę...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być wykorzystywane do ułatwienia procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do odnajdywania meteorów z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc zobacz ofertę...

Przesyłka zamówienia zawsze w dzień zlecenia jeśli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro!

ZK XLINK 1026 elementów

zabawka konstrukcyjna

numer katalogowy 260214

5.0

79.90 PLN z VAT brutto / szt. +

64.96 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
64.96 PLN
79.90 PLN
cena od 6 szt.
61.06 PLN
75.10 PLN
cena od 13 szt.
57.16 PLN
70.31 PLN

Chcesz się targować?

Dzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 lub skontaktuj się poprzez formularz na naszej stronie. Moc i kształt magnesu skontrolujesz u nas w kalkulatorze siły

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: zabawka konstrukcyjna XLINK 1026 elementów

charakterystyka: zabawka konstrukcyjna XLINK 1026 elementów
właściwości
wartości
numer katalogowy
260214
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
waga
1513.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm
ilość elementów
1026 klocków
rodzaje klocków
8 rodzajów
ilość kolorów
21 kolorów
instrukcja
obrazkowa
zmiana koloru
ciepło powyżej 31 °C / światło słoneczne
przechowywanie
duży kubełek

Dobierz polecane produkty

Wady oraz zalety magnesów neodymowych NdFeB.

Oprócz ogromnej sile magnesy neodymowe posiadają następujące zalety:

  • Nie tracą mocy (swojej). Za mniej więcej 10 lat ich udźwig spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Są bardzo odporne na rozmagnesowanie poprzez zewnętrzne pole magnetyczne,
  • Innymi słowy, dzięki połyskującej powłoce, obróbce niklu, złotej lub srebrnej, element zyskuje estetyczny aspekt,
  • Są znane z niezwykle wysoką indukcję magnetyczną na ich powierzchni,
  • Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i mogą pracować (zależnie od kształtu) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
  • W kontekście dodatkowej opcji dokładnego formowania oraz adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w różnorodnych formach i wymiarach, co potęguje ich uniwersalność w użyciu.
  • Szerokie zastosowanie w zaawansowanych technologicznie dziedzinach – używane są w napędach HDD, elektrycznych mechanizmach napędowych, aparaturze medycznej oraz bardzo wysoko rozwiniętych aparatach.

Mankamenty i słabe strony magnesów neodymowych oraz sposoby ich zastosowania

  • W sytuacji, gdy są narażone na silne uderzenia, możliwe jest ich złamanie. Zalecamy korzystanie z stalowych etui dla ich ochrony, co jednocześnie poprawia ich odporność.,
  • Ostrzegamy, że magnesy neodymowe mogą zmniejszać swoją moc w wysokich temperaturach. Aby temu zapobiec, sugerujemy nasze specjalistyczne magnesy [AH], które działają efektywnie nawet przy 230°C,
  • Magnesy, będąc narażone na działanie wilgoci, mają tendencję do utleniania. Należy w tym przypadku używać wodoodpornych magnesów w gumowych lub plastikowych osłonach dla zastosowań na otwartym powietrzu, by zapobiec ich korozji,
  • Sugerujemy osłonę - uchwyt magnetyczny, ze względu na trudności w realizacji nakrętek wewnątrz magnesu oraz złożonych form.
  • Potencjalne zagrożenie wynikające z małych fragmentów magnesów są ryzykowne, w przypadku ich połknięcia, co staje się kluczowe w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Warto też zauważyć, że drobne składniki tych produktów są w stanie utrudnić diagnozę medycznej w razie połknięcia.

Środki ostrożności

Kurz oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.

Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek lub pył, owy materiał jest wysoce łatwopalny.

Nie zbliżaj magnesów do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.

Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od GPSa i telefonu.

Pole magnetyczne, które jest generowane przez magnesy neodymowe, zaburza kompasy lub magnetometry.

Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.

Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

Magnesy neodymowe wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Neodymowe magnesy cechują się przede wszystkim duża mocą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy pozostanie on naruszony.

Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie kontrolowane, wtedy mogą się one kruszyć i pękać. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania wskazanego magnesu.

Magnesy neodymowe są nader łamliwe, będą pęknąć i się kruszyć.

Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Magnesy wykonane są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.

  Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi dzieci.

Neodymowe magnesy nie są zabawkami. Nie pozwól, by dzieci mogły się nimi bawić. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. W sytuacji połknięcia wielu jednocześnie, mogą przyczepić się poprzez ściany jelit. W najgorszym wypadku może doprowadzić to nawet do śmierci.

Magnesy neodymowe w porównaniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy mocniejsze ich moc może Cię zszokować.

Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie przedstawiliśmy. Unikniesz naruszeń swojego ciała oraz uszkodzeń magnesów.

Abyś miał świadomość dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak niebezpieczne są bardzo silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98