magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - nasza propozycja. Na poniższym spisie znajdują się praktycznie wszystkie magnesy aktualnie dostępne w magazynie zobacz cennik magnesów

magnes do poszukiwań F 400 POWER z mocnym uchem bocznym i liną

Gdzie zakupić mocny UM magnes do poszukiwań? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie ze stali idealnie nadają się do używania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, między innymi w deszczu i podczas śniegu sprawdź ofertę...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być wykorzystywane do usprawniania produkcji, eksploracji wody lub do znajdowania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc więcej informacji...

Przesyłka zamówienia zawsze w dniu zakupu jeżeli zamówienie złożone jest do godziny 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt dostępny wysyłka jutro

UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 - uchwyty magnetyczne do poszukiwań

uchwyty magnetyczne do poszukiwań

Numer katalogowy 210386

GTIN: 5906301814054

5

Średnica Ø [±0,1 mm]

65 mm

Wysokość [±0,1 mm]

45 mm

Waga

1170 g

Udźwig

230 kg / 2255.53 N

Powłoka

[NiCuNi] nikiel

180.00 z VAT / szt. + cena za transport

146.34 ZŁ netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

Potrzebujesz więcej?

cena od 1 szt.
146.34 ZŁ
180.00 ZŁ
cena od 7 szt.
137.56 ZŁ
169.20 ZŁ
cena od 16 szt.
128.78 ZŁ
158.40 ZŁ

Masz trudności w wyborze?

Zadzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.

Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.

UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 - uchwyty magnetyczne do poszukiwań

Specyfikacja/charakterystyka UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 - uchwyty magnetyczne do poszukiwań
właściwości
wartości
Nr kat.
210386
GTIN
5906301814054
Produkcja/Dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
Kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
Kod celny
85059029
Średnica Ø
65 mm [±0,1 mm]
Wysokość
45 mm [±0,1 mm]
Waga
1170 g [±0,1 mm]
Udźwig ~ ?
230 kg / 2255.53 N
Powłoka
[NiCuNi] nikiel
Tolerancja wykonania
± 0.1 mm

Własności magnetyczne materiału N38

właściwości
wartości
jednostki
koercja bHc ?
860-915
kA/m
koercja bHc ?
10.8-11.5
kOe
gęstość energii [Min. - Max.] ?
287-303
BH max KJ/m
gęstość energii [Min. - Max.] ?
36-38
BH max MGOe
remanencja Br [Min. - Max.] ?
12.2-12.6
kGs
remanencja Br [Min. - Max.] ?
1220-1260
T
faktyczna wewnętrzna siła iHc
≥ 955
kA/m
faktyczna wewnętrzna siła iHc
≥ 12
kOe
max. temperatura ?
≤ 80
°C

Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B

właściwości
wartości
jednostki
Twardość Vickersa
≥550
Hv
Gęstość
≥7.4
g/cm3
Curie Temperatura TC
312 - 380
°C
Curie Temperatura TF
593 - 716
°F
Specyficzna oporność
150
μΩ⋅Cm
Siła wyginania
250
Mpa
Wytrzymałość na ściskanie
1000~1100
Mpa
Rozszerzenie termiczne równoległe (∥) do orientacji (M)
(3-4) x 106
°C-1
Rozszerzenie termiczne prostopadłe (⊥) do orientacji (M)
-(1-3) x 10-6
°C-1
Moduł Younga
1.7 x 104
kg/mm²

Porady zakupowe

Do poszukiwań podwodnych rekomendujemy UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38, który jest bardzo mocny i posiada znaczną siłę przyciągania wynoszącą około ~230 kg. Ten model jest perfekcyjny do odnajdywania metalowych obiektów na dnie zbiorników wodnych.
Uchwyty magnetyczne są idealne do wyławiania w środowiskach wodnych, z uwagi na ich potężną moc. UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 z wagą 1170 gram i siłą przyciągania ~230 kg jest świetny wybór do wydobywania metalowych znalezisk.
Przy wyborze uchwytu magnetycznego do poszukiwań podwodnych, powinieneś zwrócić uwagę na wartość mili Tesli, która determinuje siłę udźwigu. UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 ma siłę przyciągania ~230 kg, co czyni go efektywnym rozwiązaniem do odzyskiwania obiektów o znacznej masie. Pamiętaj, że pełna moc osiągana jest przy użyciu górnego mocowania, podczas gdy boczne mocowanie oferuje jedynie 10%-25% tej mocy.
Siła poślizgowa magnesu jest zazwyczaj niższa od siły prostopadłej ponieważ opiera się ona na części pola magnetycznego, które inter-aktywuje z powierzchnią metalową. Gdy używamy UMP 65x45 [M8]x2 GW F230+ Lina / N38 z udźwigiem ~230 kg, pełne możliwości są osiągane przy mocowaniu górnym, podczas gdy boczne ucho zapewnia tylko 10%-25% deklarowanej siły.
Udźwig został zmierzony w warunkach testowych, używając idealnie płaskiej blachy S235 niskowęglowej o grubości 10 mm, przy aplikacji obciążenia odrywając w sposób pionowy. W sytuacji, gdy siła działa równolegle, udźwig magnesu może być nawet pięć razy słabszy!. Jakakolwiek przerwa pomiędzy magnesem a blachą spowoduje redukcję przyciągania.
siła uchwytu magnetycznego F200/ F300 GOLD

Wady oraz zalety magnesów z neodymu NdFeB.

Po za ogromną wytrzymałością magnesy neodymowe mają następujące zalety:

  • Zachowują siłę przez długi czas - w ciągu około dziesięć lat ich moc zmniejszy się jedynie o około 1% (teoretycznie),
  • Są mega odporne na rozmagnesowanie poprzez zewnętrzne źródła pola magnetycznego,
  • Dzięki błyszczącemu wykończeniu, pokrycie niklowa, złota lub srebrna nadają estetyczny wygląd,
  • Posiadają bardzo wysoką indukcję magnetyczną na powierzchni magnesu,
  • Dzięki (adekwatnej) kombinacji składników, mogą osiągać wysoką wytrzymałość termiczną, pozwalając na działanie w temperaturach sięgających do 230°C i powyżej...
  • W związku z opcją dokładnego formowania oraz adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, co zwiększa ich wszechstronność zastosowań.
  • Szerokie zastosowanie w nowoczesnych technologiach – są stosowane w napędach komputerowych, silnikach elektrycznych, sprzęcie medycznym oraz bardzo zaawansowanych urządzeniach.

Problemowe aspekty magnesów neodymowych i propozycje ich zastosowania:

  • Przy silnych uderzeniach mogą się łamać, dlatego radzimy umieszczanie ich w specjalnych uchwytach. Obudowa z metalu zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami i podnosi wytrzymałość magnesu.,
  • Ostrzegamy, że magnesy neodymowe mogą tracić swoją wytrzymałość w wysokich temperaturach. Aby temu zapobiec, zalecamy nasze specjalistyczne magnesy [AH], które działają efektywnie nawet przy 230°C,
  • Wilgoć to główny wróg magnesów, powodując ich utlenianie. W przypadku użycia na zewnątrz zalecamy stosować magnesy w osłonach z gumy czy plastiku, które chronią je przed wpływem wilgoci,
  • Sugerujemy obudowę - uchwyt magnetyczny, ze względu na trudności w tworzeniu gwintów wewnątrz magnesu oraz bardziej skomplikowanych kształtów.
  • Możliwe niebezpieczeństwo wynikające z małych fragmentów magnesów mogą być niebezpieczne, w przypadku ich połknięcia, co nabiera znaczenia w kontekście bezpieczeństwa dzieci. Ponadto, niewielkie części tych magnesów są w stanie zakłócić proces diagnostyczny medycznej w razie połknięcia.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy jak najdalej od GPSa oraz smartfona.

Pola magnetyczne zaburzają kompas bądź magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego oraz morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone oraz GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie i głośnikach.

Pamiętaj, by nie zbliżać magnesów neodymowych do telewizora, portfela i dysku HDD komputera.

Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, np.: dyskietki, taśmy video, dyski twarde, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio bądź różne urządzenia. Mogą one też uszkadzać między innymi magnetowidy, TV, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie pozostawiać magnesów neodymowych w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.

Powłoka magnesu wykonana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać na alergię.

Badania wyraźnie pokazują mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W chwili reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.

Na naszej witrynie znajdziesz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To pozwoli Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Choć wiemy, że magnesy zademonstrowały, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania wybranego magnesu.

Utrzymuj magnesy neodymowe z daleka od osób z rozrusznikiem serca.

Magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie bardzo mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Neodymowe magnesy są bardzo łamliwe, będą pęknąć i się kruszyć.

Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.Kiedy dojdzie do zderzenia magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich chwilach ważna jest ochrona oczu.

Neodymowe magnesy są w stanie do przyciągania siebie wzajemnie, zaciskania skóry oraz powodowania znacznych obrzęków.

Magnesy mogą pękać albo się kruszyć przy niekontrolowanym przyłączeniu się do siebie. Nie możesz ich przysuwać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać bardzo silnie.

  Magnesy nie powinny znaleźć się w okolicy najmłodszych.

Magnesy neodymowe nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. W momencie małych magnesów może dojść do ich połknięcia oraz następnie zadławienia. W takiej sytuacji niezbędna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.

Kurz oraz proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Uwaga!

Aby pokazać dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł - Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98