magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie magnesy z neodymu, które są dostępne w naszym magazynie, znajdziesz na liście poniżej poznaj ofertę magnesów

uchwyt z magnesem do łowienia F550 BlackSiver z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić mocny neodymowy magnes? Uchwyty magnetyczne w szczelnej, solidnej obudowie ze stali doskonale się nadają do używania w trudnych, wymagających pogodowych warunkach, na przykład na śniegu i w deszczu sprawdź...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do ułatwienia procesów produkcyjnych, eksploracji podwodnych terenów lub do znajdowania meteorytów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła zobacz więcej info...

Obiecujemy wysyłkę zamówienia magnesów w dzień zlecenia jeśli zamówienie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt na zamówienie oczekiwanie na dostawę!

UMP 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg - magnes uchwyt do poszukiwań

uchwyt do poszukiwań

numer katalogowy 210336

brak opinii

średnica Ø

75 mm [±0,1 mm]

wysokość

24 mm [±0,1 mm]

udźwig ~

280.00 kg / 2745.86 N

200.00 PLN z VAT brutto / szt. +

162.60 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
162.60 PLN
200.00 PLN
cena od 7 szt.
152.84 PLN
187.99 PLN
cena od 14 szt.
143.09 PLN
176.00 PLN

Masz kłopot w wyborze?

Dzwoń do nas tel: +48 22 499 98 98 lub daj znać przez formularz na naszej stronie. Masę i wygląd magnesów neodymowych wyliczysz w naszym kalkulatorze siły

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: uchwyt do poszukiwań 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg

charakterystyka: uchwyt do poszukiwań 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg
właściwości
wartości
numer katalogowy
210336
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
średnica Ø
75 mm [±0,1 mm]
wysokość
24 mm [±0,1 mm]
udźwig ~ ?
280.00 kg / 2745.86 N
rodzaj powłoki ?
[NiCuNi] nikiel
waga
900.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm
Do eksploracji rzek i jezior rekomendujemy UMP 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg, który jest bardzo mocny i posiada imponującą siłę przyciągania wynoszącą około ~280.00 kg. Jest on idealny do wyławiania metalowych obiektów na dnie zbiorników wodnych.
Magnesy neodymowe są skuteczne do wyławiania w środowiskach wodnych, z uwagi na ich wysoką siłę udźwigu. UMP 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg z masą 900.00 gram i siłą przyciągania ~280.00 kg jest idealne rozwiązanie do wydobywania zagubionych skarbów.
Przy wyborze magnesu do poszukiwań podwodnych, należy zwrócić uwagę na liczbę Gaussów, która determinuje siłę udźwigu. UMP 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg ma siłę przyciągania ~280.00 kg, co jest efektywnym rozwiązaniem do wyławiania obiektów o znacznej masie. Pamiętaj, że maksymalna siła osiągana jest przy użyciu uchwytu górnego, podczas gdy boczne mocowanie oferuje jedynie 10%-25% tej mocy.
Siła poślizgowa uchwytu magnetycznego jest zwykle mniejsza od siły adsorpcji ponieważ opiera się ona na części pola magnetycznego, które inter-aktywuje z powierzchnią metalową. W przypadku UMP 75x24 [M8+M10] GW F 200 kg z siłą przyciągania ~280.00 kg, pełne możliwości są osiągane przy mocowaniu górnym, podczas gdy boczne ucho oferuje tylko 10%-25% deklarowanej siły.
Siła przyciągania była zmierzona w warunkach testowych, używając idealnie płaskiej blachy S235 niskowęglowej o grubości 10 mm, przy działaniu siły odrywającej w sposób prostopadły. W sytuacji, gdy siła działa równolegle, udźwig magnesu może być nawet 5x razy słabszy!. Jakakolwiek przerwa pomiędzy magnesem a blachą spowoduje redukcję przyciągania.
siła uchwytu magnetycznego F200/ F300 GOLD

Podpowiedzi zakupowe

Wady i zalety magnesów z neodymu NdFeB.

Po za ogromną wytrzymałością neodymowe magnesy mają następujące zalety:

  • Nie tracą siły (swojej). Za około 10 lat ich udźwig spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Znacząco chronią przed spadkiem magnetyczności w obecności zewnętrznych źródeł pola magnetycznego,
  • Innymi słowy, dzięki lśniącemu wykończeniu pokrycie niklowe, złoceniem, srebrzeniem nadaje elementowi estetyczny wygląd,
  • Wykazują się bardzo wysoką indukcję magnetyczną na ich powierzchni,
  • Dzięki (odpowiedniej) kombinacji składników, mogą osiągać wysoką wytrzymałość termiczną, umożliwiając działanie w temperaturach dochodzących do 230°C i powyżej...
  • Możliwość precyzyjnego kształtowania i dostosowania do specyficznych potrzeb.
  • Ogromne znaczenie w nowoczesnych technologiach – znajdują zastosowanie w napędach HDD, elektrycznych mechanizmach napędowych, aparaturze medycznej oraz bardzo wysoko rozwiniętych aparatach.

Wady neodymowych magnesów:

  • Z powodu ich delikatności mogą pękać przy mocnych uderzeniach. Sugerujemy stosowanie metalowych obudów do ich ochrony, co jednocześnie poprawia ich trwałość.,
  • Ostrzegamy, że magnesy neodymowe mogą zmniejszać swoją moc w wysokich temperaturach. Aby temu zapobiec, rekomendujemy nasze specjalistyczne magnesy [AH], które działają efektywnie nawet przy 230°C,
  • Utleniają się w wilgotnym środowisku - podczas użytkowania na zewnątrz radzimy stosowanie wodoodpornych magnesów np. w gumie, plastiku,
  • Sugerujemy obudowę - mocowanie magnetyczny, ze względu na trudności w produkcji nakrętek wewnątrz magnesu oraz skomplikowanych kształtów.
  • Możliwe niebezpieczeństwo związane z mikroskopijnymi częściami magnesów stanowią zagrożenie, jeśli zostaną połknięte, co jest szczególnie ważne w kontekście bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo, drobne składniki tych magnesów mogą być problematyczne w diagnostyce medycznej po przedostaniu się do ciała.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najpotężniejszymi magnesami na ziemi, a zaskakująca moc między nimi może w pierwszej chwili Cię zszokować.

Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby właściwie obsługiwać te magnesy i unikać poważnych obrzęków ciała, i też uszkodzenia magnesów.

Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od gatunku, kształtu i wykorzystania danego magnesu.

  Magnesów nie można traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby dostały się w ręce najmłodszych.

Nie wszystkie magnesy neodymowe są zabawkami, dlatego nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. W przypadku małych magnesów może dojść do ich połknięcia oraz następnie zadławienia. W takiej sytuacji niezbędna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.

W sytuacji magnesów neodymowych nader szybko o ich ukruszenie.

Magnesy charakteryzują się dużą kruchością. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.

Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.

Trzymaj neodymowe magnesy w oddali od portfela, komputera i telewizora.

Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. Mogą także zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od GPSa oraz telefonu.

Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy, zaburza kompasy lub magnetometry.

Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.

Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W chwili reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przysuwać się do siebie, a przez nieostrożność zaciskać skórę i inne elementy pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać znaczne obrażenia ciała.

Magnesy neodymowe skaczą oraz dotykają się wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. W przypadku położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia albo nawet złamania.

Pyły tz. proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne dlatego uważaj z ogniem.

Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek lub na pyłek, owy materiał jest bardzo łatwopalny.

Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98