RM R3 - 13000 Gs / N52 - rozdzielacz magnetyczny
rozdzielacz magnetyczny
Numer katalogowy 280253
GTIN: 5906301814443
Waga
0.01 g
Kierunek magnesowania
↑ osiowy
Powłoka
[NiCuNi] nikiel
167.28 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
136.00 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Chcesz się targować?
Zadzwoń do nas +48 22 499 98 98 lub napisz poprzez formularz na stronie kontaktowej. Przetestuj moc magnesu za pomocą naszego kalkulatora mocy.
Zamówienia złożone do godz. 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
RM R3 - 13000 Gs / N52 - rozdzielacz magnetyczny
Własności magnetyczne materiału N52
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Zalety i wady magnesów neodymowych NdFeB.
Oprócz ogromnej wytrzymałości magnesy neodymowe mają następujące zalety:
- Praktycznie nie tracą siły, gdyż przez blisko 10 lat ich udźwig maleje jedynie o ~1% (teoretycznie),
- Extremalnie są odporne na demagnetyzację poprzez zewnętrzne pole magnetyczne,
- Poprzez zastosowanie błyszczącej powłoki z niklu, złotej lub ze srebra, element zyskuje estetyczny wygląd,
- Wykazują ogromnie wysoką indukcję magnetyczną na powierzchni magnesu,
- Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i potrafią funkcjonować (zależnie od kształtu) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
- Dzięki elastyczności w kształtowaniu oraz możliwości dostosowania do konkretnych wymagań.
- Ogromne znaczenie w nowoczesnych technologiach – znajdują zastosowanie w dyskach twardych, silnikach elektrycznych, sprzęcie medycznym i bardzo nowoczesnych maszynach.
Mankamenty i słabe strony magnesów neodymowych: słabe strony i propozycje wykorzystania
- Ulegają na silne uderzenia, co może spowodować pęknięcia. Radzimy zabezpieczanie magnesów w stalowych obudowach, które ochronią je przed uszkodzeniami oraz podnoszą ich wytrzymałość,
- Neodymowe magnesy tracą siłę kiedy są wystawione na wysokie temperatury. Po osiągnięciu temperatury 80°C, wiele z nich doświadcza stałego osłabienia mocy (czynnikiem jest kształt i wymiary magnesu). Posiadamy w ofercie magnesy specjalnie przystosowane do pracy w temperaturach nawet do 230°C oznaczone [AH], które są niezwykle odporne na działanie ciepła,
- Magnesy, będąc narażone na wilgoć, mają tendencję do utleniania. Należy w tym przypadku używać wodoodpornych magnesów w gumowych lub plastikowych osłonach dla zastosowań na otwartym powietrzu, by zapobiec ich korozji,
- Zalecamy pokrywę - mechanizm magnetyczny, ze względu na trudności w tworzeniu nakrętek wewnątrz magnesu oraz bardziej skomplikowanych form.
- Ryzyko dla zdrowia wynikające z małych fragmentów magnesów są ryzykowne, jeśli zostaną połknięte, co staje się kluczowe w aspekcie ochrony najmłodszych. Dodatkowo, małe elementy tych magnesów są w stanie utrudnić diagnozę medycznej w razie połknięcia.
Zalecamy ostrożność przy magnesach neodymowych
Powinieneś utrzymywać magnesy neodymowe w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki, taśmy VHS, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Mogą one też uszkadzać między innymi magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby neodymowe magnesy nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu i nawigacji.
Neodymowe magnesy są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zakłóceń w magnetometrach oraz kompasach wykorzystywanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony i nawigacja GPS.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
Magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. W chwili reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Choć wiemy, że magnesy dały dowody, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Magnesy to nie zabawki nie powinny bawić się nimi dzieci.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia małych części może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wówczas jest operacja.
Magnesy cechują się głównie kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.W momencie gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się odłupały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, stąd pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie i nie kłaść palce im na drodze.
Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, bo może dojść do istotnego uszkodzenia. Magnesy zależnie od wielkości mogą nawet uciąć palec albo może dojść do ciężkiego przyciśnięcia lub nawet złamania.
Magnesy neodymowe w porównaniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy mocniejsze ich siła może Cię zaskoczyć.
W celu obsługiwania magnesów najlepiej zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz znacznych uszkodzeń ciała oraz samych magnesów.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes w drobny mak lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Uważaj!
Abyś miał świadomość dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, zobacz artykuł pt. Jak niebezpieczne są silne magnesy neodymowe?