MP 20x10x5 / N38 - magnes neodymowy pierścieniowy
magnes neodymowy pierścieniowy
Numer katalogowy 030184
GTIN: 5906301812012
Średnica [±0,1 mm]
20 mm
Średnica wewnętrzna Ø [±0,1 mm]
10 mm
Wysokość [±0,1 mm]
5 mm
Waga
11.78 g
Kierunek magnesowania
↑ osiowy
Udźwig
2.85 kg / 27.95 N
Indukcja magnetyczna
160.75 mT
Powłoka
[NiCuNi] nikiel
4.50 ZŁ z VAT / szt. + cena za transport
3.66 ZŁ netto + 23% VAT / szt.
upusty ilościowe:
Potrzebujesz więcej?Chcesz pogadać o magnesach?
Zadzwoń już teraz
+48 888 99 98 98
alternatywnie zostaw wiadomość przez
formularz zgłoszeniowy
na stronie kontaktowej.
Udźwig oraz formę magnesów neodymowych przetestujesz u nas w
kalkulatorze magnetycznym.
Zamówienia złożone przed 14:00 realizujemy jeszcze dziś!
MP 20x10x5 / N38 - magnes neodymowy pierścieniowy
Własności magnetyczne materiału N38
Własności fizyczne spiekanych magnesów neodymowych Nd2Fe14B
Porady zakupowe
Zalety oraz wady magnesów neodymowych NdFeB.
Oprócz potężnej wytrzymałości, neodymowe magnesy posiadają następujące zalety:
- Zachowują pełną moc przez blisko dziesięć lat – spadek to zaledwie ~1% (w teorii),
- Magnesy neodymowe wykazują się bardzo dużą odpornością na demagnetyzację przez pola zewnętrzne,
- Dzięki eleganckiemu wykończeniu, naniesienie z niklu, złotowa, lub srebrzona nadaje czysty wygląd,
- Indukcja magnetyczna na roboczej części magnesu pozostaje imponująca,
- Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i potrafią funkcjonować (zależnie od formy) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
- Możliwość niestandardowego nadawania kształtu i dopasowania do precyzyjnych warunków,
- Uniwersalne wykorzystanie w przemyśle high-tech – wykorzystywane są w modułach dyskowych, modułach napędowych, precyzyjnych narzędziach medycznych, jak również nowoczesnych systemach.
- Dzięki swojej gęstości mocy, małe magnesy oferują dużą siłę działania, przy minimalnym rozmiarze,
Wady neodymowych magnesów:
- Podatność na pęknięcia to jedna z ich wad. Przy silnym uderzeniu mogą się złamać. Zalecamy przechowywanie ich w stalowej obudowie, co nie tylko chroni je przed uderzeniami, ale także podnosi ich trwałość,
- Wysoka temperatura może wpłynąć na moc magnesów neodymowych. W wielu przypadkach, przekroczenie 80°C prowadzi do ich trwałego osłabienia (to zależy od ich kształtu oraz wielkości). Dla tych, którzy szukają trwałego rozwiązania, proponujemy magnesy [AH], które zachowują stabilność nawet w 230°C,
- Wysoka wilgotność to główny wróg magnesów, powodując ich rdzewienie. W przypadku użycia na zewnątrz zalecamy stosować magnesy w osłonach z gumy czy plastiku, które chronią je przed wpływem wilgoci,
- Sugerujemy pokrywę - mocowanie magnetyczny, ze względu na trudności w tworzeniu nakrętek wewnątrz magnesu oraz złożonych form.
- Możliwe niebezpieczeństwo związane z mikroskopijnymi częściami magnesów stanowią zagrożenie, jeśli zostaną połknięte, co nabiera znaczenia w aspekcie ochrony najmłodszych. Ponadto, niewielkie części tych magnesów są w stanie być problematyczne w diagnostyce medycznej gdy znajdą się w organizmie.
- Ze względu na kosztowne surowce, ich cena przekracza standardowe wartości,
Środki ostrożności przy magnesach neodymowych
Magnesy neodymowe to najmocniejsze magnesy jakie udało się wymyślić ich siła może Cię zaskoczyć.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi i stronić od niepotrzebnych poważnych naruszeń ciała i, aby przypadkowo nie uszkodzić magnesy.
Nie dawaj magnesy neodymowe dzieciom.
Neodymowe magnesy nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. Niewielkie magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takiej sytuacji konieczna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
Magnesy neodymowe są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się kruszyć.
Magnesy neodymowe są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy neodymowe są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.Gdy dojdzie do zetknięcia się magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich chwilach istotna jest ochrona oczu.
Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu lub nawigacji.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez magnesy neodymowe, zakłóca kompasy bądź magnetometry.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić w zależności od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania wskazanego magnesu.
Kurz oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek bądź na pyłek, owy materiał staje się wysoce łatwopalny.
Nader ważne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie kładź palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.
Neodymowe magnesy będą podskakują oraz trzaskać razem o siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. W sytuacji trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia lub nawet złamania.
Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
W chwili magnesów neodymowych pojawia się bardzo mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.
Powinieneś utrzymywać magnesy neodymowe w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez magnesy neodymowe może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski HDD, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź różne urządzenia. Magnesy mogą również niszczyć magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby neodymowe magnesy nie były w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Ostrożnie!
Żebyś wiedział jak mocne są magnesy neodymowe mowa o pole magnetyczne zobacz artykuł - Niebezpieczne mocne magnesy neodymowe.