magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
elektro magnes

Czy magnes jest tym samym co elektromagnes? Wyjaśnienie różnic...

Większość osób kojarzy zapewne magnesy z przedmiotami w kształcie podkowy lub kolorowymi elementami służącymi przytrzymywaniu notatek na lodówce. Znajdują one jednak szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a oprócz tego także w medycynie. Do niektórych działań zwykłe magnesy nie nadają się jednak najlepiej i trzeba stosować modele elektryczne. Czym się one różnią i jakie są zastosowania poszczególnych typów?

Jaka jest zasada działania zwykłego magnesu?

Klasyczny magnes to zazwyczaj sztabka wykonana ze specjalnie wytworzonych związków chemicznych. Naturalnie wytwarzają one pole magnetyczne, czyli siły działające na określone przedmioty znajdujące się w ich sąsiedztwie. W efekcie tego zjawiska magnes przyciąga większość metali (odporne na jego działanie są chociażby złoto i srebro). Niektóre pierwiastki naturalnie posiadają większe właściwości do przyciągania, inne potrzebują specjalnych domieszek innych elementów.

Na czym polega specyfika elektromagnesu?

Do działania elektromagnesu potrzebny jest prąd, ponieważ pracuje on tylko wówczas, gdy przebiega przez niego napięcie. Tego typu urządzenie zbudowane jest z metalowego rdzenia oraz nawiniętego na niego drutu, zwanego cewką. Do budowy drucika najczęściej wykorzystuje się miedź, ponieważ to materiał niezwykle podatny na przepływ prądu. Cewkę wraz z rdzeniem podłącza się do źródła napięcia i w efekcie tego całość generuje pole magnetyczne. Jego wielkość da się regulować ilością zwojów druta oraz natężeniem prądu – im zwojów jest więcej, a natężenie wyższe, tym większe będzie generowane pole.

Zastosowania klasycznych magnesów w przemyśle i nauce

Magnesy wykorzystuje się bardzo często do znajdowania metalowych elementów – czy to podczas szukania narzędzi, czy to do wyławiania opiłek żelaza z gęstych cieczy. Odpowiednio silne elementy wykorzystuje się do przytrzymywania wielu rzeczy – w przemyśle pił lub na przykład obcęgów, a w domu noży kuchennych. Zamki magnetyczne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują odpowiednie pole, podobnie jak urządzenia służące do rezonansu magnetycznego.

Miejsca, w których przydaje się elektromagnes

Magnesy elektryczne stosuje się tam, gdzie niepożądane byłoby ciągłe działanie jakiegoś urządzenia. Najpopularniejszy przykład to dzwonek elektryczny, obecny w większości szkół. Oprócz tego czasowe działanie jest niezastąpione podczas przenoszenia dużych metalowych elementów, więc często można spotkać elektromagnetyczne dźwigi. Elektromagnesy są także wykorzystywane w mikrochirurgii – przydają się szczególnie do oczyszczania ran.Magnesy klasyczne i elektryczne na tej samej zasadzie oddziałują na metale i pole magnetyczne, ale różnią się metodą działania. Każdy z nich jest odpowiedni do różnych zadań i bez obu z nich ciężko byłoby wyobrazić sobie codzienne życie.

Tagi:

#magnes#elektro magnes#magnesy#elektro magnesy

czwartek 2022-06-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98