magnesy neodymowe

Co to są magnesy neodymowe? Na spisie poniżej można znaleźć praktycznie wszystkie magnesy neodymowe aktualnie dostępne w magazynie sprawdź cennik magnesów

uchwyt z magnesem do poszukiwań w wodzie F200 POWER z silnym udźwigiem

Gdzie zakupić mocny neodymowy magnes? Uchwyty magnetyczne w szczelnej, solidnej stalowej obudowie nadają się wyśmienicie do użytkowania w trudnych, wymagających warunkach pogodowych, między innymi podczas opadów deszczu i śniegu czytaj...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, poszukiwań wody lub do poszukiwania meteorów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Ciesz się wysyłką zamówienia tego samego dnia jeżeli zlecenie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Sugestie co do bezpiecznego wykorzystania magnesów neodymowych.

neodymowe magnesy wyprzedzają inny typ magnesów w siłę

Magnesy neodymowe to niezwykle mocne magnesy, które stanowią zagrożenie w niektórych sytuacjach. Należy pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i przyciągają inne przedmioty metalowe, co może doprowadzić do zranienia lub uszkodzenia ciała.

W momencie gdy jest to konieczne obsługiwać magnesami neodymowymi, istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność i stosować właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie środki ochrony indywidualne (np. okulary ochronne), unikanie z magnesami w pobliżu komputerów lub innych elektronicznych urządzeń, oraz trzymanie magnesów z dala od siebie, aby zapobiec przyciągnięciu się magnesów i ewentualnego zniszczenia, przez co podczas takiego uderzenia strzępy zostają wystrzelone i stanowią zagrożenie dla Twoich oczu.

Magnesy neodymowe są także niezwykle twarde i łamliwe, więc warto unikać uderzania, rzucania lub upuszczania magnesów, ponieważ one mogą łatwo pęknąć lub pękać.

Podsumowując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi instrumentami, które mogą być niebezpieczne jeśli używa się ich z odpowiednią ostrożnością, zatem ważne jest, aby stosować odpowiednie zabezpieczenia podczas korzystania z nich.

Pamiętaj!
zasady bezpieczeństwa

Zwróć się o pomoc lekarską w przypadku poważnych obrzęków.

Szybko przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zminimalizować ból. W sytuacji większych magnesów obrzęki tego typu mogą być ciężkie.

W celu oddzielenia magnesów powinieneś chwycić zewnętrzny magnes i wysunąć go ze stosu oraz szybko pociągnąć.

Użytkowanie magnesów powinna odbywać się na metalowym stole albo na powierzchni magnetycznej. Magnesy powinny być tam, gdzie je ustawisz oraz nie "poleciały" jednocześnie do innych.

Jeśli pracujesz z magnesami, wówczas musisz posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku wystąpienia konieczności).

Magnesy neodymowe zachowują swoje właściwości magnetyczne przez wiele lat w przypadku, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.

Dzieciom NIGDY nie można pozwolić bawić się z magnesami neodymowymi.

Nie należy wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.

W przypadku trzymania magnesu w dłoniach, wówczas powinieneś pamiętać o tym, aby mieć dłonie we właściwej odległości od siebie.

Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od wrażliwych sprzętów elektronicznych oraz pamięci masowych.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć oraz się kruszyć.

Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde co stal. W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozrzutu kawałeczków w różnych stronach. W takim przypadku koniecznie chroń swoje oczy.

Magnesy neodymowe mogą przyciągać się do siebie razem, zaciskać skórę i powodować poważne obrzęki.

Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, gdyż może dojść do istotnego uszkodzenia. Zależnie od tego jak wielkie są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia bądź złamania.

Magnesy neodymowe zalicza się do najsilniejszych magnesów na ziemi. Ich zaskakująca siła, jaka powstaje między nimi, może Cię zaskoczyć.

Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi oraz unikać niepotrzebnych poważnych uszkodzeń ciała oraz, aby nieumyślnie nie naruszyć magnesy.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.

Pod żadnym pozorem nie wskazane jest zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i telefonu

Silne pole magnetyczne jakie wytwarzają neodymowe magnesy zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu i nawigacji GPS.

  Nie dawaj magnesy neodymowe dzieciom.

Nie zapominaj, że neodymowe magnesy to nie zabawki. Nie pozwól, aby dzieci mogły się nimi bawić. Mogą być one poważnym zagrożeniem prowadzącym do zadławienia. W sytuacji połknięcia wielu jednocześnie, mogą przyczepić się poprzez ściany jelit. W najgorszym wypadku może prowadzić to nawet do śmierci.

Nie zbliżaj magnesów do TV, portfela i dysku twardego komputera.

Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.

W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.

Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Pył i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

Magnesy neodymowe wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia mają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.

Zachowaj ostrożność!

Aby pokazać dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł - Jak bardzo niebezpieczne są mocne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98