Wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy przebijają inne rodzaje magnesów w siłę
Magnesy neodymowe to bardzo silne magnesy, które mogą być niebezpieczne w niektórych sytuacjach. Warto pamiętać, że magnesy neodymowe są niezwykle silne i przyciągają inne metalowe przedmioty, co może doprowadzić do zranienia lub uszkodzenia ciała.
Jeśli jest to konieczne pracować z magnesami neodymowymi, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak nosić odpowiednie ubrania ochronne (np. gogle ochronne), unikanie z magnesami w pobliżu komputera lub innych urządzeń elektronicznych, oraz trzymanie magnesów oddzielnie, aby uniknąć przyciągania się magnesów i potencjalnego uszkodzenia, przez co podczas takiego uderzenia strzępy są wyrzucane i stanowią zagrożenie dla Twoich oczu.
Magnesy neodymowe są także bardzo twarde i kruche, więc warto unikać uderzania, wyrzucania lub upuszczania magnesów, gdyż mogą one łatwo się rozbić lub pękać.
Reasumując, magnesy neodymowe są niezwykle silnymi narzędziami, które mogą być niebezpieczne gdy używa się ich z należytą rozwagą, zatem istotne jest, aby stosować właściwe środki bezpieczeństwa podczas korzystania z nich.

Magnesy neodymowe utrzymują swoje właściwości magnetyczne przez dziesięciolecia w momencie, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.
Pamiętaj, aby Twoje magnesy były przetrzymywane co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektrycznych oraz pamięci masowych.
Aby oddzielić magnesy, chwyć wierzchni magnes, wyjmij go ze stosu i pociągnij sprawnie.
Nie możesz wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.
Pracuj na metalowym stole lub na powierzchni tak, aby magnesy pozostały w miejscu, gdzie je umieścisz oraz aby nie "poleciały" złączyły się do innych.
Zwróć się o pomoc lekarską w przypadku poważnych obrażeń.
Jeżeli pracujesz z magnesami, wówczas musisz posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w sytuacji wystąpienia konieczności).
Jeśli chcesz zmniejszyć ból, wtedy zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W przypadku kontaktu z większymi magnesami może dojść do znacznych obrzęków.
Kiedy masz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby trzymać dłonie daleko od siebie..
Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najpotężniejszymi magnesami na ziemi, a zaskakująca siła między nimi może w pierwszej chwili Cię zszokować.
Na naszej stronie znajdziesz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała i magnesów.
Absolutnie nie zaleca się zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i smartfona
Mocne pole magnetyczne jakie wytwarzają magnesy neodymowe zaburza kompasy, magnetometry, które wykorzystywane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego smartfonu i nawigacji GPS.
Pył i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu w drobny mak bądź na pyłek, owy materiał jest wysoce łatwopalny.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do TV, portfela i dysku HDD komputera.
Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe charakteryzują się zwłaszcza sporą siłą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy zostanie on dotknięty.
Magnesy neodymowe będą skaczą i stykać razem o siebie w odległości od kilku do prawie 10 cm od siebie. W przypadku trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takiej sytuacji może dojść do ścięcia lub nawet złamania.
Magnesy cechują się głównie kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy są kruche i będą się kruszyć, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde. W chwili zderzenia się magnesów odłupane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością mogą wystrzelić w różnych stronach. Zaleca się ochronę oczu.
Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i zastosowania wskazanego magnesu.
Dla osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
W chwili magnesów neodymowych pojawia się bardzo silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas uszkodzić elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Ostrożnie!
Proszę zobacz artykuł - Jakie niebezpieczeństwo kryje się w magnesach neodymowych? miej pewność, że będziesz prawidłowo z nimi obchodzić się.