tel: +48 888 99 98 98

magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie neodymowe magnesy, które mamy w naszym magazynie, można znaleźć na wykazie poniżej zobacz cennik magnesów

magnesy do łowienia F300 GOLD

Gdzie zakupić mocny magnes neodymowy? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej obudowie ze stali doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, między innymi na śniegu i w deszczu sprawdź...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, eksploracji wody lub do znajdowania meteorów ze złota. więcej informacji...

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeśli zamówienie przyjęte jest do godziny 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
działanie magnesów

Wpływ magnesu na telefony i karty płatnicze – czy jest się czego obawiać?

Z racji swoich właściwości magnesy często są uważane za wrogów różnych urządzeń. Telewizory, telefony, kasety – to tylko kilka z tych, które podobno mogą się uszkodzić na skutek kontaktu ze zmienionym polem magnetycznym. Czy te stwierdzenia to prawda? Jak można uniknąć przykrych skutków spotkania z magnesem?

Jak magnes działa na telefon?

Niektórzy twierdzą, że drobne metalowe części w budowie telefonu pod wpływem magnesu mogą ulec przemieszczeniu. W niektórych przypadkach może to być prawda, jednak w sprawnych telefonach nie jest to zbyt prawdopodobne. Oprócz tego nowoczesne technologie użyte do produkcji smartfonów nie pozwalają na przemieszczanie się drobnych części. Magnes nie wpływa także na ekran, baterię, głośniki ani inne elementy. Wyjątek to naprawdę mocne pole magnetyczne, które jednak ciężko spotkać w domowych warunkach.

Na jakiej zasadzie działają specjalne obudowy magnetyczne?

Niektóre osoby inwestują w specjalne kabury do telefonu ze wbudowanym magnesem. Klapki utrzymują się na miejscu dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego, co dla wielu osób jest powodem do obaw. Jak już pisaliśmy, magnes nie jest jednak niebezpieczny dla telefonów. Oprócz tego elementy użyte do produkcji obudowy są zbyt słabe, aby jakkolwiek zaszkodzić, nie ma zatem żadnych powodów do obaw.

Czy karty płatnicze mogą być trzymane razem z magnesem?

Karty kredytowe lub płatnicze mają w swojej budowie specjalnie ułożone drobne magnesy. To one kodują niezbędne informacje oraz umożliwiają dokonywanie transakcji. W momencie zetknięcia z innym magnesem dane te ulegają przemieszczeniu, a czasami potrafią też zniknąć. Z tego powodu rozmagnesowanie karty może stanowić poważny problem i powinno się go unikać.

W przypadku telefonów rozmagnesowanie nie powinno być dla nikogo powodem do obaw. Inaczej jest jednak w przypadku kart płatniczych, zatem warto zadbać o to, by unikać styczności z magnesami.

Tagi:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

sobota, 18:00 02.10.2021
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98