magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
działanie magnesów

Czy magnes może uszkodzić telefony i karty płatnicze?

Z racji swoich właściwości magnesy często są uważane za wrogów różnych urządzeń. Telewizory, telefony, kasety – to tylko kilka z tych, które podobno mogą się uszkodzić na skutek kontaktu ze zmienionym polem magnetycznym. Czy te stwierdzenia to prawda? Jak można uniknąć przykrych skutków spotkania z magnesem?

Jak magnes działa na telefon?

Niektórzy twierdzą, że drobne metalowe części w budowie telefonu pod wpływem magnesu mogą ulec przemieszczeniu. W niektórych przypadkach może to być prawda, jednak w sprawnych telefonach nie jest to zbyt prawdopodobne. Oprócz tego nowoczesne technologie użyte do produkcji smartfonów nie pozwalają na przemieszczanie się drobnych części. Magnes nie wpływa także na ekran, baterię, głośniki ani inne elementy. Wyjątek to naprawdę mocne pole magnetyczne, które jednak ciężko spotkać w domowych warunkach.

Czy magnes neodymowy przyciąga telefon?

Tak, magnes neodymowy może przyciągnąć telefon. Modele takie jak iPhone 14, Samsung i Xiaomi mogą być wyciągnięte z wody za pomocą uchwytu do poszukiwań, takiego jak UMP 94x40 [3xM10] GW F550 Silver Black Lina / N52 - magnes uchwyt do poszukiwań. W przypadku utopienia telefonu, na przykład podczas kajakarstwa, ważne jest szybkie działanie, zanim urządzenie zostanie całkowicie zalane, zatopi się w mule.
Pomoc w takich sytuacjach dzwoń do nas! W sytuacji utopienia telefonu jesteśmy w stanie pomóc nawet w niedzielę rano czy późnym wieczorem, aby jak najszybciej odzyskać urządzenie.

Na jakiej zasadzie działają specjalne obudowy magnetyczne?

Niektóre osoby inwestują w specjalne kabury do telefonu ze wbudowanym magnesem. Klapki utrzymują się na miejscu dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego, co dla wielu osób jest powodem do obaw. Jak już pisaliśmy, magnes nie jest jednak niebezpieczny dla telefonów. Oprócz tego elementy użyte do produkcji obudowy są zbyt słabe, aby jakkolwiek zaszkodzić, nie ma zatem żadnych powodów do obaw.

Czy karty płatnicze mogą być trzymane razem z magnesem?

Karty kredytowe lub płatnicze mają w swojej budowie specjalnie ułożone drobne magnesy. To one kodują niezbędne informacje oraz umożliwiają dokonywanie transakcji. W momencie zetknięcia z innym magnesem dane te ulegają przemieszczeniu, a czasami potrafią też zniknąć. Z tego powodu rozmagnesowanie karty może stanowić poważny problem i powinno się go unikać.

W przypadku telefonów rozmagnesowanie nie powinno być dla nikogo powodem do obaw. Inaczej jest jednak w przypadku kart płatniczych, zatem warto zadbać o to, by unikać styczności z magnesami.

Tagi:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

sobota 2021-10-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98