e-mail: bok@dhit.pl

magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Praktycznie wszystkie neodymowe magnesy, którymi dysponujemy na stanach magazynowych, można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F300 GOLD

Gdzie zakupić silny magnes? Uchwyty z magnesami w trwałej i szczelnej obudowie doskonale się nadają do stosowania w trudnych, wymagających warunkach klimatycznych, w tym w czasie opadów śniegu i deszczu więcej informacji...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawniania produkcji, poszukiwań dna morza lub do poszukiwania meteorytów ze złota. zobacz...

Ciesz się przesyłką zamówienia tego samego dnia jeśli zamówienie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
działanie magnesów

Wpływ magnesu na telefony i karty płatnicze – czy jest się czego obawiać?

Z racji swoich właściwości magnesy często są uważane za wrogów różnych urządzeń. Telewizory, telefony, kasety – to tylko kilka z tych, które podobno mogą się uszkodzić na skutek kontaktu ze zmienionym polem magnetycznym. Czy te stwierdzenia to prawda? Jak można uniknąć przykrych skutków spotkania z magnesem?

Jak magnes działa na telefon?

Niektórzy twierdzą, że drobne metalowe części w budowie telefonu pod wpływem magnesu mogą ulec przemieszczeniu. W niektórych przypadkach może to być prawda, jednak w sprawnych telefonach nie jest to zbyt prawdopodobne. Oprócz tego nowoczesne technologie użyte do produkcji smartfonów nie pozwalają na przemieszczanie się drobnych części. Magnes nie wpływa także na ekran, baterię, głośniki ani inne elementy. Wyjątek to naprawdę mocne pole magnetyczne, które jednak ciężko spotkać w domowych warunkach.

Na jakiej zasadzie działają specjalne obudowy magnetyczne?

Niektóre osoby inwestują w specjalne kabury do telefonu ze wbudowanym magnesem. Klapki utrzymują się na miejscu dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego, co dla wielu osób jest powodem do obaw. Jak już pisaliśmy, magnes nie jest jednak niebezpieczny dla telefonów. Oprócz tego elementy użyte do produkcji obudowy są zbyt słabe, aby jakkolwiek zaszkodzić, nie ma zatem żadnych powodów do obaw.

Czy karty płatnicze mogą być trzymane razem z magnesem?

Karty kredytowe lub płatnicze mają w swojej budowie specjalnie ułożone drobne magnesy. To one kodują niezbędne informacje oraz umożliwiają dokonywanie transakcji. W momencie zetknięcia z innym magnesem dane te ulegają przemieszczeniu, a czasami potrafią też zniknąć. Z tego powodu rozmagnesowanie karty może stanowić poważny problem i powinno się go unikać.

W przypadku telefonów rozmagnesowanie nie powinno być dla nikogo powodem do obaw. Inaczej jest jednak w przypadku kart płatniczych, zatem warto zadbać o to, by unikać styczności z magnesami.

Tagi:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

sobota, 18:00 02.10.2021
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98