magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
neodym: magnesy neodymowe

Zastosowania: współczesnych magnesów z neodymu N38

Magnesy: Neodym jest kluczowym składnikiem w produkcji współczesnych silnych magnesów neodymowo-żelazowo-borowych, które można znaleźć we współczesnych generatorach turbin wiatrowych, produkujących ekologiczną energię.
Lasery: Lasery Nd:YAG, nazwane tak od składników, które je tworzą (neodym, itr, aluminium i granat), są powszechnie używane w medycynie, wojsku oraz przemyśle.
Pojazdy: Hybrydowe silniki elektryczne i pojazdy elektryczne korzystają z supermagnesów neodymowych.
Medycyna: W medycynie, magnesy neodymowo-żelazowo-borowe są używane w rezonansie magnetycznym do uzyskania dokładnych obrazów wewnętrznych części ciała.

Ciekawostki o neodymie

Super magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami na świecie.
Kiedy Twój telefon wibruje, to dzięki magnesowi neodymowemu.
W technologii audio, magnesy neodymowe zapewniają doskonałe odtwarzanie dźwięku.
Neodymowy magnes może utrzymać obiekt ważący nawet 1300 razy więcej niż jego własna masa.
Jednym słowem zastosowania w każdej dziedzinie naszego życia.

Historia odkrycia neodymu - inaczej magnesy (neodymowe)

Neodym, wraz z bliźniaczym pierwiastkiem prazeodym, został odkryty przez Carla Auera von Welsbacha w 1885 roku. To właśnie ten chemik rozdzielił te dwa elementy, które wcześniej były mylnie uważane za jeden pierwiastek o nazwie didym. Proces ten okazał się przełomem w nauce.

Definicja i właściwości
Neodym to srebrzystobiały metal, który w kontakcie z powietrzem przyjmuje lekko żółtawy kolor. Charakteryzuje się pewnymi właściwościami fizycznymi, takimi jak temperatura topnienia wynosząca 1021°C czy gęstość 7,004 g/cm3.

Pochodzenie
Choć neodym jest często kojarzony z "ziemiami rzadkimi", jest on stosunkowo powszechny, bardziej nawet niż złoto. Jego główne źródła to minerały z grupy "ziem rzadkich", takie jak bastnäsyty czy monacyt.

Ekstrakcja i przetwarzanie
Wydobywanie neodymu odbywa się za pomocą różnych technik, w zależności od rodzaju rudy i jej położenia. Niezależnie od metody, kluczowym etapem jest separacja neodymu od innych składników.

Podsumowanie

Neodym, choć często niezauważony, odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego codziennego życia. Od energii wiatrowej, przez medycynę, aż po technologię komunikacji, neodym kontynuuje swoją niezastąpioną funkcję w nowoczesnym świecie.

Tagi:

#neodymmagnessy#technologianeodymu#innowacjemateriałowe#przemysłelektroniczny

sobota 2023-08-12T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98