magnesy neodymowe

Magnesy z neodymu Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Wszystkie oferowane przez nas magnesy z neodymu można znaleźć na poniższej liście zobacz cennik magnesów

magnes dla poszukiwaczy F200 GOLD z mocnym udźwigiem

Gdzie zakupić bardzo mocny neodymowy magnes? Uchwyty z magnesów w trwałej i szczelnej obudowie idealnie nadają się do użytkowania w niesprzyjających warunkach klimatycznych, w tym również w czasie opadów śniegu i deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do usprawniania procesów produkcyjnych, odkrywania podwodnych terenów lub do poszukiwania skał kosmicznych z kruszcu. Mocowania to śruba 3x [M10] duży udźwig czytaj więcej nt....

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
nietypowy magnes

Jakie formy mogą przyjmować magnesy: przewodnik po ich różnorodnych kształtach?

Od kształtu magnesu bardzo często zależy jego działanie, a przede wszystkim mod oraz niekiedy temperatura pracy – nie każdy będzie przyciągał równie mocno, co inny. Nie wszystkie materiały pozwalają kształtować także dowolne formy. Największą swobodą w kształcie odznaczają się zazwyczaj modele ferrytowe, nieco mniejszą te neodymowe. W tym tekście przedstawiamy najpopularniejsze kształty magnesów wraz z ich krótkimi charakterystykami.

Magnesy walcowe – duży zasięg pola magnetycznego

Magnesy walcowe przypominają bardzo płaski lub wydłużony cylinder. Z racji największej ze wszystkich siły przyciągania, najczęściej można je spotkać w przemyśle i różnych urządzeniach, takich jak silniki, turbiny czy mierniki.

Magnesy pierścieniowe – łatwość montażu w wielu miejscach

Przypominają te walcowe, jednak w środku mają niewielki otwór pozwalający na przewleczenie przewodu albo zamontowanie śruby. Z racji dużej wygody w użytkowaniu szczególnie często występują w szafkach, uchwytach, a także w głośnikach oraz w domach.

Magnesy płytkowe – wszechstronność użytkowania niezależnie od branży

Zazwyczaj wyglądają jak płaski prostokąt albo kwadrat. Mimo że potrafią zajmować dużo miejsca, to często spotyka się je w domach, na przykład na najprostszych magnesach na lodówkę. Oprócz tego znajdują zastosowanie w odzieży ochronnej, a także jako różnego rodzaju uchwyty, na przykład na narzędzia lub noże.

Magnesy w kształcie podkowy – znane, ale dość niepraktyczne

Najczęściej kojarzony magnes, często pomalowany na czerwono i niebiesko. Nie jest zbyt często wykorzystywany w przemyśle, ponieważ jego budowa nie pozwala na zbyt silne przyciąganie. Mimo to czasami przydaje się do szukania drobnych metalowych elementów. Jest też niezastąpiony w szkolnych doświadczeniach.

Magnesy-kule – przede wszystkim świetna zabawka

Magnesy w kształcie kuli najczęściej spotyka się w skupiskach wielu drobnych elementów służących do układania różnych kształtów. W przemyśle nie cieszą się zbyt dużą popularnością ze względu na dość dużą nieporęczność, jednak czasami używa się ich do produkcji zapięć biżuterii.
Każdy z wymienionych kształtów służy innemu celowi i mimo że niektóre są bardziej wszechstronne od innych, to nie znaczy, że nie są przydatne. Kształt magnesu najlepiej jest każdorazowo dopasować do celu, jakiemu ma on służyć.

Tagi:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

czwartek 2021-09-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98