tel: +48 22 499 98 98

magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Zacząłeś szukać neodymowych magnesów? Pełny wykaz towarów na stanie znajdziesz na poniższej liście sprawdź cennik magnesów

magnes do poszukiwań w wodzie F400 GOLD

Gdzie kupić silny magnes neodymowy? Uchwyty magnetyczne w szczelnej i trwałej stalowej obudowie idealnie nadają się do używania w niedogodnych, ciężkich warunkach klimatycznych, w tym również na śniegu i w deszczu zobacz...

magnesy z uchwytem

Uchwyty magnetyczne mogą być używane do usprawniania produkcji, poszukiwań wody lub do odnajdywania skał kosmicznych ze złota. więcej informacji...

Ciesz się wysyłką zamówienia tego samego dnia jeśli zlecenie przyjęte jest przed 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
nietypowy magnes

Jakie kształty mogą mieć magnesy?

Od kształtu magnesu bardzo często zależy jego działanie, a przede wszystkim mod oraz niekiedy temperatura pracy – nie każdy będzie przyciągał równie mocno, co inny. Nie wszystkie materiały pozwalają kształtować także dowolne formy. Największą swobodą w kształcie odznaczają się zazwyczaj modele ferrytowe, nieco mniejszą te neodymowe. W tym tekście przedstawiamy najpopularniejsze kształty magnesów wraz z ich krótkimi charakterystykami.

Magnesy walcowe – duży zasięg pola magnetycznego

Magnesy walcowe przypominają bardzo płaski lub wydłużony cylinder. Z racji największej ze wszystkich siły przyciągania, najczęściej można je spotkać w przemyśle i różnych urządzeniach, takich jak silniki, turbiny czy mierniki.

Magnesy pierścieniowe – łatwość montażu w wielu miejscach

Przypominają te walcowe, jednak w środku mają niewielki otwór pozwalający na przewleczenie przewodu albo zamontowanie śruby. Z racji dużej wygody w użytkowaniu szczególnie często występują w szafkach, uchwytach, a także w głośnikach oraz w domach.

Magnesy płytkowe – wszechstronność użytkowania niezależnie od branży

Zazwyczaj wyglądają jak płaski prostokąt albo kwadrat. Mimo że potrafią zajmować dużo miejsca, to często spotyka się je w domach, na przykład na najprostszych magnesach na lodówkę. Oprócz tego znajdują zastosowanie w odzieży ochronnej, a także jako różnego rodzaju uchwyty, na przykład na narzędzia lub noże.

Magnesy w kształcie podkowy – znane, ale dość niepraktyczne

Najczęściej kojarzony magnes, często pomalowany na czerwono i niebiesko. Nie jest zbyt często wykorzystywany w przemyśle, ponieważ jego budowa nie pozwala na zbyt silne przyciąganie. Mimo to czasami przydaje się do szukania drobnych metalowych elementów. Jest też niezastąpiony w szkolnych doświadczeniach.

Magnesy-kule – przede wszystkim świetna zabawka

Magnesy w kształcie kuli najczęściej spotyka się w skupiskach wielu drobnych elementów służących do układania różnych kształtów. W przemyśle nie cieszą się zbyt dużą popularnością ze względu na dość dużą nieporęczność, jednak czasami używa się ich do produkcji zapięć biżuterii.

Każdy z wymienionych kształtów służy innemu celowi i mimo że niektóre są bardziej wszechstronne od innych, to nie znaczy, że nie są przydatne. Kształt magnesu najlepiej jest każdorazowo dopasować do celu, jakiemu ma on służyć.

Tagi:

#ciekawostka#właściwości magnesów#magnesy

czwartek, 18:00 02.09.2021
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98