magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe Nd2Fe14B - nasza oferta. Praktycznie wszystkie dostępne w naszym magazynie neodymowe magnesy można znaleźć na wykazie poniżej zobacz ofertę magnesów

uchwyt z magnesem dla poszukiwaczy F 400 POWER z silnym uchem bocznym i liną

Gdzie zakupić mocny UM neodymowy magnes do poszukiwań? Uchwyty magnetyczne w szczelnej, solidnej stalowej obudowie nadają się doskonale do stosowania w trudnych, wymagających pogodowych warunkach, w tym również podczas opadów deszczu i śniegu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być stosowane do ułatwienia procesów produkcyjnych, poszukiwań podwodnych terenów lub do odnajdywania skał kosmicznych ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła sprawdź ofertę...

Obiecujemy wysyłkę zamówienia magnesów tego samego dnia jeżeli zlecenie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
zapakowany magnes

Jakie problemy mogą wystąpić przy wysyłce magnesu neodymowego?

Magnesy neodymowe są bardzo silne. Nawet niewielki taki magnes może utrzymać wielokrotnie większy od siebie ciężar, a te o większych rozmiarach mogą mieć udźwig nawet kilkuset kilogramów. Jeśli taki przyczepi się do metalowej powierzchni, to jego odklejenie może być naprawdę trudne. O ile jednak przy szukaniu przedmiotów pod wodą czy też innym świadomym wykorzystaniu użytkownik powinien doskonale zdawać sobie z tego sprawę, o tyle zupełnie inaczej jest w przypadku paczek. Nieprawidłowo zapakowany duży magnes może się gdzieś w trakcie transportu przyczepić, czy to w samochodzie kuriera, czy na linii sortowni. Zdarzały się przypadki, że taka sytuacja potrafiła zatrzymać całą linię na dłuższy okres czasu, powodując spore koszty dla spedytora i opóźnienie w obsłudze innych przesyłek. Trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie. Siła takich magnesów jest tak duża, że mogą one spowodować poważne obrażenia, stłuczenia czy złamania. A przecież osoba niosąca paczkę nie będzie przecież wiedzieć, że w środku znajduje się magnes i trzeba na niego uważać. Pracownicy firm kurierskich codziennie mają do czynienia z setkami paczek, i gdyby na każdą z nich musieli specjalnie uważać, to ich praca byłaby znacznie wolniejsza. Ale jeśli taki magnes będzie nieprawidłowo zapakowany, to może on stanowić poważne zagrożenie dla tych, którzy będą mieli styczność z przesyłką. Dlatego tak ważne jest dopilnowanie, żeby swoim zaniedbaniem nie stwarzać żadnego niepotrzebnego ryzyka.

Jak prawidłowo pakować magnesy?

Prawidłowo zapakowany magnes nie powinien stanowić żadnego zagrożenia, zarówno dla pojazdów i linii sortujących, jak też dla osób mających styczność z przesyłką. Kluczową sprawą jest zachowanie odpowiedniej odległości od ścianek pudełka, i to ze wszystkich stron. Wiele osób przy pakowaniu zapomina bowiem o spodzie - o ile z boków i z góry zapewnia odpowiednie odległości, o tyle kładzie magnes albo bezpośrednio na cienkiej podkładce, albo wręcz na samej tekturze. Jeśli pakowanie było robione na drewnianym stole, to zapewne nic się nie stanie, ale jeśli kurier położy taką paczkę na podłodze samochodu, to może jej już nie odczepić. W przypadku magnesów o średnicy kilkunastu centymetrów kolejne kilkanaście trzeba przeznaczyć na odstępy, więc pudełko musi mieć odpowiednie gabaryty. Przy mniejszych magnesach odstęp od ścianek może być mniejszy, ale i tak minimum kilka centymetrów należy zapewnić. Wynika to z tego, że moc magnesu szybko maleje wraz z odległością, i już w niewielkiej odległości pole magnetyczne będzie na tyle słabe, że nie spowoduje żadnych problemów. Pozostaje jeszcze pytanie, czego użyć do wypełnienia. Na pewno nie może to być tektura falista czy luźno położone papiery, gdyż szybko uległyby zgnieceniu. Bardzo dobrze sprawdza się styropian, ma on wystarczającą twardość aby zapewnić bezpieczeństwo. Można też, przy samym magnesie, użyć deseczek z płyty wiórowej lub drewna, a resztę obłożyć styropianem.

Jak przewozić magnes neodymowy?

Samolot: Nie wolno przewozić magnesu neodymowego w bagażu podręcznym. W dużym bagażu możliwe jest przewiezienie, jeśli magnes zostanie odpowiednio zabezpieczony, np. obłożony blachą, aby zminimalizować ryzyko zakłóceń.
Samochód: W samochodzie najlepiej przewozić magnes w bagażniku. Należy unikać umieszczania go blisko poduszki powietrznej AIR BAG, aby nie spowodować jej odpalenia. Magnes może zakłócić działanie GPS, szczególnie w nowszych modelach samochodów, gdzie moduł GPS jest umieszczony pod dźwignią hamulca ręcznego. W niektórych modelach, np. w Mercedesie, może to uniemożliwić uruchomienie samochodu, zwłaszcza jeśli wyposażone są one w system SOS.

Tagi:

#pakowanie magnesów#ochrona magnesów#zabezpieczanie magnesów

niedziela 2020-08-02T18:00:00
logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98