magnesy neodymowe

Neodymowe magnesy Nd2Fe14B - oferta naszego sklepu. Praktycznie wszystkie znajdujące się w naszym magazynie neodymowe magnesy znajdziesz na poniższym wykazie zobacz ofertę magnesów

magnes do poszukiwań F 550 BlackSiver z mocnym uchem bocznym i liną

Gdzie zakupić mocny UM magnes neodymowy do poszukiwań? Uchwyty z magnesów w solidnej i szczelnej obudowie ze stali nadają się doskonale do używania w niesprzyjających pogodowych warunkach, między innymi podczas opadów deszczu i śniegu sprawdź ofertę...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawniania procesów produkcyjnych, eksploracji podwodnych terenów lub do poszukiwania meteorów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła sprawdź...

Gwarantujemy wysyłkę zamówionych magnesów tego samego dnia jeżeli zamówienie złożone jest przed 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego stosowania magnesów neodymowych.

siła magnesów neodymowych jest większa w porównaniu z innym typem magnesów

Magnesy neodymowe to bardzo silne magnesy, które stanowią zagrożenie w niektórych sytuacjach. Należy pamiętać, że magnesy neodymowe są bardzo mocne i przyciągają inne metalowe przedmioty, co może prowadzić do zranienia lub zniszczenia ciała.

W chwili gdy jest to konieczne pracować z magnesami neodymowymi, ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność i przestrzegać odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie ubrania ochronne (np. gogle ochronne), unikanie z magnesami blisko komputerów lub innych elektronicznych urządzeń, oraz trzymanie magnesów z dala od siebie, aby uniknąć przyciągania się magnesów i potencjalnego uszkodzenia, w wyniku czego w przypadku zderzenia strzępy zostają wystrzelone i mogą uszkodzić Twoich oczu.

Magnesy neodymowe są także niezwykle twarde i kruche, więc należy unikać uderzeń, wyrzucania lub puszczania magnesów, ponieważ mogą one szybko pęknąć lub pękać.

Reasumując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi narzędziami, które stanowią zagrożenie jeśli nie są używane z należytą rozwagą, zatem istotne jest, aby przestrzegać odpowiednie zabezpieczenia podczas ich używania.

Zapamiętaj!
zasady bezpieczeństwa

Pracuj na metalowym stole albo na powierzchni tak, aby magnesy pozostały tam, gdzie je ustawisz oraz aby nie "poleciały" złączyły się do innych.

Pamiętaj, aby Twoje magnesy były przetrzymywane co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektrycznych oraz pamięci masowych.

Nie możesz wiercić i podgrzewać magnesów neodymowych.

Zwróć się o pomoc lekarską w sytuacji istotnych obrzęków.

Jeżeli pracujesz z magnesami, wtedy musisz posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku pojawienia się konieczności).

Szybko przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zmniejszyć obrzęk. W przypadku kontaktu z większymi magnesami może dojść do znacznych urazów.

Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.

Kiedy masz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby mieć dłonie daleko od siebie..

Magnesy zachowują swoją moc magnetyczną przez dziesięciolecia w sytuacji, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.

W celu oddzielenia magnesów należy chwycić wierzchni magnes oraz wysunąć go ze stosu i sprawnie pociągnąć.

Zachowaj ostrożność przy magnesach neodymowych

Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.

Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał bardzo łatwopalny.

Magnesy neodymowe zalicza się do najsilniejszych magnesów na ziemi. Ich szokująca siła, jaka tworzy się między nimi, może Cię zszokować.

Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo wykorzystywać te magnesy oraz unikać poważnych obrzęków ciała, a także naruszenia magnesów.

Zdecydowanie nie należy trzymać magnesy neodymowe jak najdalej od GPSa oraz smartfona.

Neodymowe magnesy są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zakłóceń w magnetometrach i kompasach wykorzystywanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony i nawigacja GPS.

Trzymaj magnesy neodymowe z dala od osób z rozrusznikiem serca.

W momencie magnesów neodymowych pojawia się bardzo mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak jeśli same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy bądź deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.

Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie zezwalać by zaciskały się niekontrolowanie i nie kłaść palce im na drodze.

Jeśli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wtedy mogą się one kruszyć oraz pękać. Nie możesz ich przysuwać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy mieć je bardzo mocno.

Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić zależnie od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.

Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.

Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

 Ważne, aby magnesy nie znalazły się w pobliżu najmłodszych.

Magnesów neodymowych nie wolno traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.

W przypadku magnesów neodymowych bardzo łatwo o ich ukruszenie.

Neodymowe magnesy są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się odłupały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.

Pod żadnym pozorem nie przykładaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora i portfela.

Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Zasady bezpieczeństwa!

Proszę zobacz artykuł - Jakie niebezpieczeństwo czai się w magnesach neodymowych? dowiesz się, jak dobrze z nimi postępować.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98