magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie znajdujące się w naszym magazynie magnesy neodymowe można znaleźć na wykazie poniżej zobacz cennik magnesów

uchwyt z magnesem do poszukiwań w wodzie F 550 BlackSiver z silnym uchem bocznym i liną

Gdzie kupić silny UM magnes do poszukiwań? Uchwyty z magnesów w szczelnej i trwałej stalowej obudowie nadają się doskonale do pracy w niedogodnych, ciężkich warunkach pogodowych, na przykład w deszczu i podczas śniegu sprawdź ofertę...

uchwyty magnetyczne

Uchwyty magnetyczne mogą być wykorzystywane do usprawniania procesów produkcyjnych, eksploracji wody lub do znajdowania meteorów z metalu. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła czytaj więcej nt....

Przesyłka zamówienia zawsze tego samego dnia jeżeli zamówienie złożone jest do 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.

Zalecenia dotyczące bezpiecznego używania magnesów neodymowych.

magnesy neodymowe przebijają pozostałe typy magnesów w siłę

Magnesy neodymowe to niezwykle mocne magnesy, które mogą być niebezpieczne w określonych przypadkach. Należy pamiętać, że magnesy neodymowe są niezwykle silne i przyciągają inne przedmioty metalowe, co może doprowadzić do obrażeń lub uszkodzenia ciała.

Jeśli musisz obsługiwać magnesami neodymowymi, istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność oraz stosować właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie środki ochrony indywidualne (np. okulary ochronne), unikanie z magnesami w pobliżu komputerów lub innych elektronicznych urządzeń, oraz trzymanie magnesów oddzielnie, aby zapobiec przyciągnięciu się magnesów i potencjalnego uszkodzenia, przez co w chwili zderzenia strzępy są wyrzucane i stanowią zagrożenie dla Twoich wzroku.

Magnesy neodymowe są także bardzo twarde i łamliwe, więc należy unikać uderzania, rzucania lub puszczania magnesów, ponieważ one mogą szybko pęknąć lub pękać.

Reasumując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi instrumentami, które mogą być niebezpieczne jeśli nie są używane z należytą rozwagą, zatem ważne jest, aby przestrzegać odpowiednie środki bezpieczeństwa podczas ich używania.

Pamiętaj!
zasady bezpieczeństwa

Pracuj na metalowym stole lub na powierzchni tak, aby magnesy pozostały w miejscu, gdzie je postawisz i nie "poleciały" razem do innych.

Pamiętaj, aby Twoje magnesy były przetrzymywane co najmniej 20 cm od newralgicznych urządzeń elektrycznych i pamięci masowych.

Nie powinieneś wiercić i podgrzewać magnesów neodymowych.

Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeśli pojawią się znaczne obrażenia, wtedy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

W przypadku pracy z magnesami powinieneś nosić okulary ochronne i rękawice robocze (w razie konieczności).

Jeśli chcesz zmniejszyć ból, wtedy zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji kontaktu z większymi magnesami może dojść do poważnych ran.

Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.

W sytuacji trzymania magnesu w dłoniach, wówczas powinieneś pamiętać o tym, aby trzymać dłonie we właściwej odległości od siebie.

Magnesy zachowują swoją moc magnetyczną przez dziesięciolecia w momencie, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.

W celu oddzielenia magnesów powinieneś chwycić wierzchni magnes i wysunąć go ze stosu i sprawnie pociągnąć.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Kurz tz. proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne

Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po rozkruszeniu na proszek lub pył, owy materiał staje się wysoce łatwopalny.

Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich siła może Ciebie zaskoczyć.

Na naszej witrynie odszukasz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To pozwoli Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.

Trzymaj neodymowe magnesy z dala od GPSa i telefonu.

Mocne pole magnetyczne, które wytwarzają magnesy neodymowe powoduje zakłócenia takich urządzeń jak kompasy, magnetometry, które są wykorzystywane w nawigacji. Wykorzystuje się je również wewnątrz każdego smartfonu i nawigacji GPS.

Magnesy nie powinny znajdować się w pobliżu osób z rozrusznikiem serca.

W momencie magnesów neodymowych pojawia się niezwykle mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.

Magnesy neodymowe mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę i sprawiać poważne obrażenia.

Magnesy neodymowe skaczą oraz trzaskają wzajemnie o siebie w odległości od kilku do prawie 10 cm od siebie. W sytuacji położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia albo nawet złamania.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu i wykorzystania wskazanego magnesu.

Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.

Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

  Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby trafiły w ręce dzieci.

Neodymowe magnesy to nie zabawki. Miej się na baczności, aby żadne dziecko się nimi nie bawiło. Małe magnesy mogą stanowić poważne zagrożenie zadławienia. W sytuacji połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się przez ściany jelit. W najgorszym wypadku może doprowadzić to nawet do śmierci.

W przypadku magnesów neodymowych bardzo łatwo o ich ukruszenie.

Magnesy są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się łamać. Magnesy wykonane są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, ale nie są tak trwałe jak stal.W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich momentach ważna jest ochrona oczu.

Nie przykładaj magnesów neodymowych do dysku twardego komputera, telewizora i portfela.

Pole magnetyczne, które jest generowane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź różne urządzenia. Mogą one także niszczyć między innymi video, TV, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj nie nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.

Zachowaj ostrożność!

Żebyś wiedział jak mocne są magnesy neodymowe mowa o silne pole magnetyczne zobacz artykuł - Niebezpieczne bardzo mocne magnesy neodymowe.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98