Wytyczne odnośnie bezpiecznego zastosowania magnesów neodymowych.
magnety neodymowe są silniejsze niż inne rodzaje magnesów
Magnesy neodymowe to niezwykle mocne magnesy, które stanowią zagrożenie w niektórych sytuacjach. Warto pamiętać, że magnesy neodymowe są niezwykle silne i przyciągają inne metalowe przedmioty, co może prowadzić do obrażeń lub zniszczenia ciała.
Jeśli musisz obsługiwać magnesami neodymowymi, ważne jest, aby zachować ostrożność i stosować właściwe środki bezpieczeństwa, takie jak zakładać odpowiednie środki ochrony indywidualne (np. gogle ochronne), unikanie pracy z magnesami w pobliżu komputera lub innych urządzeń elektronicznych, oraz utrzymywanie magnesów z dala od siebie, aby uniknąć przyciągania się magnesów i potencjalnego uszkodzenia, przez co w chwili zderzenia strzępy są wyrzucane i mogą uszkodzić Twoich wzroku.
Magnesy neodymowe są także bardzo twarde i kruche, więc warto unikać uderzeń, wyrzucania lub upuszczania magnesów, gdyż mogą one szybko pęknąć lub rozłupać.
Reasumując, magnesy neodymowe są bardzo potężnymi instrumentami, które mogą być niebezpieczne gdy nie są używane z należytą rozwagą, dlatego istotne jest, aby stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa podczas ich używania.

Zwróć się o pomoc lekarską w sytuacji istotnych obrażeń.
Jeśli chcesz zmniejszyć ból, wówczas zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji większych magnesów urazy tego rodzaju mogą być ciężkie.
W sytuacji pracy z magnesami powinieneś nosić okulary ochronne i rękawice robocze (w razie konieczności).
W celu oddzielenia magnesów należy chwycić zewnętrzny magnes i wysunąć go ze stosu oraz szybko pociągnąć.
Trzymaj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych sprzętów elektronicznych oraz pamięci masowych.
Dzieciom NIGDY nie wolno bawić się z magnesami neodymowymi.
Kiedy masz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby trzymać dłonie daleko od siebie..
Pracuj na metalowym stole albo na powierzchni tak, aby magnesy pozostały tam, gdzie je postawisz oraz aby nie "poleciały" złączyły się do innych.
Nie możesz wiercić oraz podgrzewać magnesów neodymowych.
Magnesy zachowują swoje właściwości magnetyczne przez wiele lat w sytuacji, gdy będziemy przechowywać je w warunkach i temperaturze pokojowej.
Uwaga przy magnesach neodymowych
Magnesy nie mogą znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
Magnesy neodymowe posiadają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast uszkodzić elementy lub dezaktywować całe urządzenie.
Magnesy nie mogą znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.
Nie zapominaj, że magnesy neodymowe to nie zabawki. Miej się na baczności, by żadne dziecko się nimi nie bawiło. Mogą być one poważnym zagrożeniem prowadzącym do zadławienia. Jeśli połknie się wiele magnesów, mogą się one do siebie przyczepić poprzez ściany jelit, sprawiając znaczne obrażenia, a nawet śmierć.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, stąd pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie oraz nie podkładać palce im na drodze.
Neodymowe magnesy będą skaczą oraz razem o siebie w promieniu od kilku do prawie 10 cm od siebie. W przypadku położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia albo nawet złamania.
Absolutnie nie wskazane jest zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i smartfona
Silne pole magnetyczne jakie generują magnesy neodymowe zaburza kompasy, magnetometry, które wykorzystywane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu i nawigacji GPS.
Powinieneś trzymać neodymowe magnesy w odpowiedniej odległości od portfela, komputera i telewizora.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez magnesy neodymowe może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź inne takie urządzenia. Mogą one również niszczyć między innymi video, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Pyły tz. proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten staje się bardzo łatwopalny.
Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od gatunku, kształtu oraz wykorzystania wskazanego magnesu.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.
W celu wykorzystywania magnesów dobrze zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz poważnych naruszeń ciała i samych magnesów.
Magnesy neodymowe cechują się zwłaszcza kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się łamać. Neodymowe magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe odłamki, które się oderwały od magnesu z dużą prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Uwaga!
Aby uświadomić dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak bardzo niebezpieczne są bardzo silne magnesy neodymowe?