magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Wszystkie "magnesy neodymowe" na naszej stronie trzymamy na stanie magazynowym i można je dostać "od ręki" (zobacz wykaz) sprawdź ofertę magnesów

uchwyt z magnesem dla poszukiwaczy F200 POWER z silnym udźwigiem

Gdzie zakupić silny magnes neodymowy? Uchwyty z magnesów w szczelnej i trwałej obudowie idealnie nadają się do stosowania w zmiennych i niedogodnych warunkach pogodowych, w tym również podczas opadów deszczu i śniegu zobacz...

magnesy z uchwytem

Magnetyczne uchwyty mogą być stosowane do usprawnienia produkcji, odkrywania dna morza lub do odnajdywania meteorów ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża moc czytaj więcej info...

Gwarantujemy wysyłkę zamówienia magnesów w dniu zakupu jeśli zlecenie przyjęte jest przed godziną 14:00 w dni pracujące.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt na zamówienie oczekiwanie na dostawę!

UMP 65x45 [M8] GW - magnes uchwyt do poszukiwań

uchwyt do poszukiwań

numer katalogowy 210259

brak opinii

średnica Ø

65 mm [±0,1 mm]

wysokość

45 mm [±0,1 mm]

udźwig ~

230.00 kg / 2255.53 N

150.00 PLN z VAT brutto / szt. +

121.95 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
121.95 PLN
150.00 PLN
cena od 9 szt.
114.63 PLN
140.99 PLN
cena od 19 szt.
107.32 PLN
132.00 PLN

Chcesz się targować?

Zadzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 lub daj znać przez formularz na naszej stronie. Siłę i kształt magnesów skontrolujesz w naszym kalkulatorze mocy

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: uchwyt do poszukiwań 65x45 [M8] GW

charakterystyka: uchwyt do poszukiwań 65x45 [M8] GW
właściwości
wartości
numer katalogowy
210259
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
średnica Ø
65 mm [±0,1 mm]
wysokość
45 mm [±0,1 mm]
udźwig ~ ?
230.00 kg / 2255.53 N
rodzaj powłoki ?
[NiCuNi] nikiel
waga
1150.00 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm
typ uchwytu
dwustronny
rozmiar ucha
1x ucho M8 / 1x szekla M10
ilość magnesów
2 szt.
rodzaj materiału
stal rdzewna
strumień magnetyczny
~ 6000 Gs
Do poszukiwań podwodnych polecamy UMP 65x45 [M8] GW, który jest bardzo mocny i posiada imponującą siłę przyciągania wynoszącą około ~230.00 kg. Jest on idealny do wyławiania metalowych obiektów na dnie zbiorników wodnych.
Magnesy neodymowe są bardzo efektywne do poszukiwań w wodzie, z uwagi na ich wysoką siłę udźwigu. UMP 65x45 [M8] GW z masą 1150.00 gram i siłą przyciągania ~230.00 kg stanowi idealne rozwiązanie do wydobywania metalowych znalezisk.
Przy wyborze uchwytu magnetycznego do poszukiwań podwodnych, powinieneś zwrócić uwagę na liczbę Gaussów, która determinuje siłę udźwigu. UMP 65x45 [M8] GW ma siłę przyciągania ~230.00 kg, co jest mocnym narzędziem do odzyskiwania cięższych przedmiotów. Pamiętaj, że pełna moc osiągana jest przy użyciu uchwytu górnego, podczas gdy boczne mocowanie oferuje jedynie 10%-25% tej mocy.
Siła poślizgowa magnesu jest zazwyczaj niższa od siły prostopadłej ponieważ zależy ona na frakcji pola magnetycznego, które inter-aktywuje z powierzchnią metalową. W przypadku UMP 65x45 [M8] GW z udźwigiem ~230.00 kg, pełne możliwości są osiągane przy mocowaniu górnym, podczas gdy boczne ucho zapewnia tylko czwartą część do jednej czwartej deklarowanej siły.
Siła przyciągania była zmierzona w warunkach testowych, używając idealnie płaskiej blachy S235 niskowęglowej o grubości 10 mm, przy działaniu siły odrywającej w sposób prostopadły. W sytuacji, gdy dochodzi do zsuwania, siła przyciągania magnesu może być nawet pięć razy niższy!. Jakakolwiek szczelina pomiędzy magnesem a blachą może spowodować redukcję przyciągania.
siła uchwytu magnetycznego F200/ F300 GOLD

Przedstawienie rekomendacji zakupowych

Wady oraz zalety neodymowych magnesów NdFeB.

Po za ogromną wytrzymałością magnesy neodymowe mają następujące zalety:

  • Nie tracą mocy - za około 10 lat ich udźwig spadnie tylko o ~1% (teoretycznie),
  • Mega dobrze chronią przed demagnetyzacją spowodowaną przez zewnętrzne pole magnetyczne,
  • Dzięki błyszczącemu wykończeniu, pokrycie niklowa, złota lub srebrna nadają estetyczny wygląd,
  • Wykazują ogromnie wysoką indukcję magnetyczną na powierzchni magnesu,
  • Ze względu na ich wytrzymałość i odporność termiczną, magnesy neodymowe potrafią pracować (w zależności od kształtu) nawet przy wysokich temperaturach dochodzących do 230°C i więcej...
  • W kontekście dodatkowej opcji formatowania i adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w wielu wariantach kształtów i rozmiarów, co zwiększa ich wszechstronność zastosowań.
  • Kluczowa rola w przemyśle nowych technologii – używane są w napędach HDD, elektrycznych mechanizmach napędowych, aparaturze medycznej i innych zaawansowanych urządzeniach.

Mankamenty i słabe strony magnesów neodymowych i propozycje ich zastosowania:

  • Ulegają na zbyt mocne uderzenia, co sprawia, że łamią się. Aby zapobiec uszkodzeniom, radzimy przechowywanie ich w etui ochronnym. Stalowa obudowa chroni magnes przed mocnymi uderzeniami, a także zwiększa jego trwałość,
  • Potrzebujesz magnesów odpornych na wysokie temperatury? Wiemy, że tradycyjne magnesy neodymowe mogą słabnąć powyżej 80°C. Dlatego stworzyliśmy magnesy [AH], które działają bez zarzutu nawet w 230°C,,
  • Utleniają się w wilgotnym środowisku. Do użytku na zewnątrz zalecamy stosowanie wodoodpornych magnesów np. w gumie, plastiku,
  • Sugerujemy pokrywę - mechanizm magnetyczny, ze względu na trudności w tworzeniu gwintów wewnątrz magnesu oraz złożonych form.
  • Możliwe niebezpieczeństwo związane z mikroskopijnymi częściami magnesów stanowią zagrożenie, gdy zostaną przypadkowo połknięte, co jest szczególnie ważne w kontekście ochrony zdrowia dzieci. Dodatkowo, małe elementy tych produktów są w stanie zakłócić proces diagnostyczny medycznej po przedostaniu się do ciała.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Pył i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.

Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po rozkruszeniu na proszek lub pył, owy materiał staje się wysoce łatwopalny.

Nigdy nie zbliżaj neodymowe magnesy do telefonu i nawigacji.

Pola magnetyczne zaburzają kompas bądź magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone oraz GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe między innymi w mikrofonie oraz głośnikach.

Magnesy neodymowe są bardzo łamliwe, będą pęknąć oraz się kruszyć.

Neodymowe magnesy cechują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy są wykonane z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, ale nie są one tak twarde jak stal.Kiedy dojdzie do zetknięcia się magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich momentach istotna jest ochrona oczu.

  Neodymowe magnesy nie powinny znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.

Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W momencie połknięcia małych części może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.

Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

W sytuacji magnesów neodymowych pojawia się niezwykle silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może się zmienić zależnie od rodzaju, kształtu oraz zastosowania danego magnesu.

Nie zbliżaj magnesów neodymowych do TV, portfela oraz dysku twardego komputera.

Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.

Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W chwili reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich siła może Ciebie zaskoczyć.

Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby właściwie wykorzystywać te magnesy i unikać poważnych obrażeń ciała, a także naruszenia magnesów.

Magnesy poprzez ogromną siłę wewnętrzną mogą przysuwać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę oraz inne elementy pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać poważne obrażenia ciała.

Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, bo może dojść do istotnego uszkodzenia. Zależnie od tego jak spore są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia albo złamania.

Abyś wiedział jak mocne są magnesy neodymowe mowa o silne pole magnetyczne zobacz artykuł - Niebezpieczne bardzo mocne magnesy neodymowe.

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98