magnesy neodymowe

Magnesy neodymowe co to? Na liście poniżej można znaleźć praktycznie wszystkie neodymowe magnesy które aktualnie mamy w magazynie sprawdź cennik magnesów

uchwyt z magnesem do łowienia F400 GOLD z silnym udźwigiem

Gdzie kupić silny magnes neodymowy? Uchwyty magnetyczne w szczelnej i trwałej obudowie ze stali idealnie nadają się do pracy w niedogodnych, ciężkich pogodowych warunkach, w tym na śniegu i w deszczu zobacz...

uchwyty magnetyczne

Magnetyczne uchwyty mogą być używane do ułatwienia produkcji, eksploracji wody lub do poszukiwania skał kosmicznych ze złota. Mocowania to śruba 3x [M10] duża siła czytaj...

Ciesz się wysyłką zamówienia w dzień zlecenia jeżeli zlecenie złożone jest do 14:00 w dni robocze.

logo Dhit sp. z o.o.
Produkt na zamówienie oczekiwanie na dostawę!

UMP 29x10 [M5] GW - magnes uchwyt do poszukiwań

uchwyt do poszukiwań

numer katalogowy 210230

brak opinii

średnica Ø

29 mm [±0,1 mm]

wysokość

10 mm [±0,1 mm]

udźwig ~

32.00 kg / 313.81 N

10.50 PLN z VAT brutto / szt. +

8.54 PLN netto + 23% VAT / szt.

upusty ilościowe:

potrzebujesz większą ilość?

cena od 1 szt.
8.54 PLN
10.50 PLN
cena od 118 szt.
8.03 PLN
9.88 PLN
cena od 258 szt.
7.52 PLN
9.25 PLN

Chcesz lepszą cenę?

Zadzwoń do nas tel: +48 888 99 98 98 albo napisz przez formularz na naszej stronie. Siłę oraz kształt magnesu wyliczysz u nas w kalkulatorze masy magnetycznej

Zamówienia złożone do godziny 14:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Specyfikacja: uchwyt do poszukiwań 29x10 [M5] GW

charakterystyka: uchwyt do poszukiwań 29x10 [M5] GW
właściwości
wartości
numer katalogowy
210230
produkcja / dystrybucja
Dhit sp. z o.o.
kraj pochodzenia
Polska / Chiny / Niemcy
kod celny
85059029
średnica Ø
29 mm [±0,1 mm]
wysokość
10 mm [±0,1 mm]
udźwig ~ ?
32.00 kg / 313.81 N
rodzaj powłoki ?
[NiCuNi] nikiel
waga
0.10 g
tolerancja wykonania
± 0.1 mm
Do eksploracji rzek i jezior zalecamy UMP 29x10 [M5] GW, który jest wyjątkowo silny i posiada imponującą siłę przyciągania wynoszącą około ~32.00 kg. Jest on doskonały do odnajdywania metalowych obiektów na dnie zbiorników wodnych.
Uchwyty magnetyczne są bardzo efektywne do poszukiwań w wodzie, z uwagi na ich wysoką siłę udźwigu. UMP 29x10 [M5] GW z wagą 0.10 gram i siłą przyciągania ~32.00 kg stanowi idealne rozwiązanie do wydobywania zagubionych skarbów.
Przy wyborze uchwytu magnetycznego do eksploracji wodnych, należy zwrócić uwagę na liczbę Gaussów, która determinuje siłę udźwigu. UMP 29x10 [M5] GW ma siłę przyciągania ~32.00 kg, co jest efektywnym rozwiązaniem do wyławiania obiektów o znacznej masie. Pamiętaj, że pełna moc osiągana jest przy użyciu uchwytu górnego, podczas gdy boczne mocowanie oferuje jedynie 10%-25% tej mocy.
Siła boczna uchwytu magnetycznego jest zazwyczaj niższa od siły prostopadłej ponieważ zależy ona na części pola magnetycznego, które inter-aktywuje z powierzchnią metalową. Gdy używamy UMP 29x10 [M5] GW z udźwigiem ~32.00 kg, maksymalna moc są wykorzystywane przy mocowaniu górnym, podczas gdy boczne ucho zapewnia tylko 10%-25% zadeklarowanej mocy.
Siła przyciągania została zmierzona w warunkach testowych, używając idealnie płaskiej blachy S235 niskowęglowej o grubości 10 mm, przy aplikacji obciążenia odrywając w sposób prostopadły. W sytuacji, gdy dochodzi do zsuwania, udźwig magnesu może być nawet pięć razy niższy!. Jakakolwiek szczelina pomiędzy magnesem a blachą spowoduje redukcję siły udźwigu.
siła uchwytu magnetycznego F200/ F300 GOLD

Zestawienie polecanych artykułów

Zalety oraz wady magnesów neodymowych NdFeB.

Po za ogromną wytrzymałością neodymowe magnesy posiadają następujące zalety:

  • Praktycznie nie tracą siły, gdyż przez blisko 10 lat ich udźwig maleje jedynie o ~1% (teoretycznie),
  • Bardzo dobrze chronią przed demagnetyzacją spowodowaną przez zewnętrzne pole magnetyczne,
  • Dzięki błyszczącemu wykończeniu, pokrycie niklowa, złota lub srebrna nadają estetyczny wygląd,
  • Są niezwykle wydajne pod względem indukcji magnetycznej na powierzchni,
  • Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo wysoką indukcją magnetyczną na powierzchni magnesu i potrafią funkcjonować (zależnie od kształtu) nawet w temperaturze wynoszącej 230°C lub więcej...
  • W związku z opcją formatowania i adaptacji do indywidualnych potrzeb – magnesy neodymowe mogą być produkowane w różnorodnych formach i wymiarach, co zwiększa ich wszechstronność zastosowań.
  • Szerokie zastosowanie w nowoczesnych technologiach – znajdują zastosowanie w napędach HDD, elektrycznych mechanizmach napędowych, aparaturze medycznej i innych wysoko rozwiniętych aparatach.

Wady magnesów neodymowych:

  • Aby uniknąć pęknięć pod wpływem uderzeń, sugerujemy stosowanie specjalnych uchwytów stalowych. Takie rozwiązanie zabezpiecza magnes i jednocześnie zwiększa jego wytrzymałość.,
  • Magnesy neodymowe tracą siłę kiedy są wystawione na wysokie temperatury. Po osiągnięciu temperatury 80°C, wiele z nich doświadcza stałego spadku wytrzymałości (czynnikiem jest kształt oraz wymiary magnesu). Posiadamy w ofercie magnesy specjalnie przystosowane do pracy w temperaturach nawet do 230°C oznaczone [AH], które są niezwykle odporne na działanie ciepła,
  • Wilgoć to największy wróg magnesów, powodując ich rdzewienie. W przypadku użycia na zewnątrz zalecamy stosować magnesy w osłonach z gumy czy plastiku, które chronią je przed wpływem wilgoci,
  • Zalecamy osłonę - mocowanie magnetyczny, ze względu na trudności w realizacji gwintów wewnątrz magnesu oraz złożonych form.
  • Potencjalne zagrożenie związane z mikroskopijnymi częściami magnesów mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną połknięte, co staje się kluczowe w kontekście bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo, niewielkie części tych urządzeń potrafią być problematyczne w diagnostyce medycznej w razie połknięcia.

Zachowaj rozwagę przy magnesach neodymowych

Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.

Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.

Pamiętaj, by nie zbliżać magnesów neodymowych do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.

Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.

Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu albo nawigacji.

Pola magnetyczne zaburzają kompas lub magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego oraz morskiego, a także wewnętrzny kompas urządzeń smartphone i GPS. W każdym smartphonie znajdują się magnesy neodymowe dla przykładu w mikrofonie i głośnikach.

Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać na alergię.

Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.

Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie oraz nie podkładać palce im na drodze.

Magnesy neodymowe skaczą oraz trzaskają wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. W sytuacji trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia albo nawet złamania.

  Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi najmłodsi.

Nie wszystkie neodymowe magnesy są zabawkami, toteż nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Malutkie magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet zgon.

Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.

Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu w drobny mak lub na pyłek, owy materiał jest wysoce łatwopalny.

W przypadku magnesów neodymowych nader szybko o ich ukruszenie.

Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal. W sytuacji zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozrzutu kawałeczków w różnych stronach. W takim przypadku koniecznie chroń swoje oczy.

Magnesy neodymowe są najsilniejszymi, najbardziej znacznymi magnesami na świecie, a zaskakująca siła między nimi może początkowo Cię zaskoczyć.

W celu obsługiwania magnesów dobrze zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz poważnych naruszeń ciała oraz samych magnesów.

Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.

Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie bardzo mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia mają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.

Abyś miał świadomość dlaczego magnesy neodymowe są aż tak niebezpieczne, przeczytaj artykuł pt. Jak niebezpieczne są mocne magnesy neodymowe?

logo Dhit sp. z o.o.

e-mail: bok@dhit.pl

tel: +48 888 99 98 98