loading...
0 shopping_cart

Metody zabezpieczania powierzchni zewnętrznych neodymowych magnesów - opis najczęściej stosowanych

Najpotężniejsze rodzaje magnesów, dysponujące niesamowitą mocą, wytwarza się przede wszystkim z neodymu. Ten niezwykły metal ma niesamowite właściwości, ale jeżeli odpowiednio się go nie zabezpieczy, to stosunkowo szybko zacznie się utleniać.

Dlatego też powierzchnia każdego magnesu powinna zostać pokryta odpowiednią powłoką, zabezpieczającą przed zawartym w powietrzu tlenem. Powłoki obecnie używane są niezwykle cienkie, grubość ich to jedynie kilkanaście mikrometrów.

Tym sposobem ich rola ochronna jest całkowicie spełniona, a poza tym tak niewielka warstwa nie wpływa na przyciąganie.

Niezwykle popularnym rodzajem materiału którego się używa na powłoki ochronne jest połączenie niklu oraz miedzi, rozwiązanie tego typy także będzie niezwykle korzystne z powodów ekonomicznych. Bardzo dobre parametry mają też powłoki z cynkiem - te z kolei są naprawdę trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu je można wykorzystywać w zastosowaniach technicznych, oraz w charakterze zabawek.

Do takich rzeczy nie będą się nadawać inne często wykorzystywane powłoki, czyli miedziana, epoksydowa czy złota Ze względu na to, że łatwo je można uszkodzić, to rola ich głównie sprowadza się do ozdabiania.

Obecnie wykorzystuje się różne metody, służące do nakładania na powierzchnię magnesów zabezpieczających powłok. Jeśli ochronna powłoka będzie prawidłowo wykonana, to na długie lata zabezpieczy materiał magnetyczny. Ale wszelakie zaniedbania mogą stać się przyczyną powstawania uszkodzeń i utratę ochrony.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, ale nasza strona https://dhit.pl nie wspiera już Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube