loading...
0 shopping_cart

Dynamo magnetyczne energia magnesów neodymowych.

Uznane od lat, jednak dopiero dzisiaj rzeczywiście uznawane w rozgrywce o własną przyszłość.

Mnóstwo elektrowni wykorzystuje ruch magnesów do przetwarzania energii kinetycznej oraz magnetycznej w energię elektryczną. Przez siły hydrostatyczne bądź wiatr generatory magnetyczne wytwarzają energię elektryczną będąc idealnym rozwiązaniem dla przemysłu ze względu na prostą budowę, jednak też na zdrowy profil otrzymywanej energii. Zespolona energia pola magnetycznego plus obrót magnesu w cewce z drutu miedzianego wywołuje przepływ elektronów w przewodzie , który jest prądem elektrycznym. Należy pamiętać, że generator elektryczny użytkujący zjawisko indukcji magnetycznej nie "produkuje" zawsze obecnego w przewodniku ładunku elektrycznego, lecz tylko go "przesuwa". Wolno to przyrównać do pompy wodnej, która powoduje przepływ wody, jednak nie "tworzy" wody w rurach.

Czytelność budowy daje ci takie możliwości, iż umiesz sam stworzyć generator magnetyczny ewentualnie dynamo magnetyczne z produktów, jakie kupisz w markecie ewentualnie masz w swoim rodzinnym składziku. Zbudowanie takiego generatora to przyjemny eksperyment, który jest kluczem na pokazanie zdolności generatorów magnetycznych. Niezbędne produkty to rurka z surowca, który nie przewodzi prądu elektrycznego. Magnes, miarą odpowiadający średnicy przygotowanej rurki (nie musi być okrągły czy kulkowy ale nie powinien być za drobny). Trochę metrów izolowanego drutu miedzianego (ilość zależy od wielkości rurki). Tekturka, taśma izolacyjna plus mała żarówka LED.

Z kartonu trzeba wyciąć dwa pierścienie tak by można je było umocować na rurce. Pierścienie trzeba zamontować mniej więcej 25 mm od siebie zostawiając zarazem około 10 mm na obu stronach rurki. Wszystko osłonić taśma izolacyjną pomiędzy otokami z tektury i na zewnętrznych krawędziach tulei. Później przewód miedziany nawinąć dookoła tulei między elementami tektury, od 1000 do 2000 razy, pozostawiając parę centymetrów końcówek drutu na początku i na końcu, zwisających swobodnie, aby można było później dołączyć do nich nasz źródło światła. Przymocowując żarówkę pozostałości kabli można po prostu opleść dookoła siebie i również ochronić taśmą izolacyjną oczywiście po to aby żarówka tworzyła spójną całość z poprzednio gotowym elementem na którym owinęliśmy przewód. Wewnątrz rurki deponujemy magnes. Teraz zatykamy końcówki pojemnika i w ten sposób generator prądu jest wykończony. Jedyne co potrzeba to konstrukcję wprawić w ruch, tak by magnes w środku rurki przemieszczał się z jednego końca na drugi, by żarówka LED zaświeciła.

Jasne, że w naszym teście generator wprawiamy w ruch energią własnych mięśni. To samo się zdarza kiedy uruchomimy dynamo na rowerowym kole. Własne mięśnie uruchamiają rower, a koło roweru kręci dynamem, dynamo w efekcie wytwarza niezbędny strumień energii elektrycznej nieodzowny do włączenia źródła światła. Na owej podstawie funkcjonują też latarki z dynamem, które zwykle poruszamy przy pomocy korbki ładując tą metodą akumulatory. Tymczasem siłę mięśni ludzkich łatwo można zmienić na siłę wiatru, wody lub fal morskich.

Oczywiście urządzenia produkujące w ten sposób ogromne wielkości mocy elektrycznej są znacznie bardziej skomplikowane, jednak co do zasady działają identycznie niczym nasz amatorski generator magnetyczny wyprodukowany w domowych realiach.

Namawiamy doświadczyć aby osobiście osądzić i w ten sposób zademonstrować innym jak prosto jest walczyć o zdrowe powietrze.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasz firmowy serwis https://dhit.pl nie wspiera już Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube