loading...
0 shopping_cart

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W przeciągu dnia wiele razy stykasz się z magnesami przeważnie nie domyślając się nawet ich istnienia. Grają one istotną rolę w różnorodnej gamie urządzeń, od zwykłych układanek dla dzieci, laptopów czy kart kredytowych po skomplikowane maszyny choćby aparat do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów waha się od ledwie dostrzegalnych drobinek po przemysłowe potwory o wadze kilku ton. Owe ogromne są wyraźnie zauważalne, te malutkie przeważnie pochowane są w środku przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, wykonując oczywistą misję w ciszy i będąc przy tym zupełnie niewidocznymi.

Komputery i elektronika.

W laptopach stosuje się magnesy do gromadzenia danych na przykład na dyskach twardych. Magnesy transformują kierunek tworzywa magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które odtąd przedstawiają binarne dane. Później komputer rozpoznaje kierunek z każdego segmentu materiału magnetycznego i zamienia je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W miniaturowych głośnikach , które spotykasz w laptopach, telewizorach oraz radiach też stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika zwinięta z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes przetwarzają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna i następne branże.

Magnesy demonstrują wielki arsenał wykorzystań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych wymieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zmiany energii elektrycznej z powrotem w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w żurawiach podnoszą oraz przesuwają wielkie segmenty metalu, niekiedy ważą tysiące kilogramów. Kopalnie używają magnetycznych separatorów do izolowania przydatnych rud metali od rozdrobnionej skały. W spożywczym przetwórstwie takie magnetyczne separatory wykluczają małe fragmenty metalu z ziaren oraz różnych drobnoziarnistych albo płynnych produktów spożywczych. Hodowcy bydła korzystają z magnesów do wybierania kawałków metalu, które krowy zdołają spożyć na pastwisku. Krowa przełyka magnes razem z jedzeniem. To wcale nie jest kawał. Magnes przemieszczając się przez system trawienny zwierzęcia wychwytuje drobinki metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy znajdują się w pewnych często używanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Wyzyskują one mocne pole magnetyczne do generowania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do sporządzenia silnego, kompletnego widoku kości, narządów i innych tkanek. Magnes w urządzeniach tego typu jest wyjątkowo silny - tysiące razy mocniejszy niż zwykłe magnesy hobbistyczne. Innym wykorzystaniem leczniczym magnesów jest uleczanie nowotworów. Doktor aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obręb nowotworu i korzysta z mocnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w przestrzeni zainfekowanej. Ciepło likwiduje komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

W domu.

Choć możliwe, że jest to dla Was nie oczywiste, ale w waszym mieszkaniu znajduje się mnóstwo magnesów. Na lodówkach magnesy przytrzymują notatki, otwieracze do butelek tudzież inne niewielkie pamiątki przyczepiane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny wykorzystuje igłę magnetyczną, żeby określić drogę na północ. Czarny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej zapisuje informacje w identyczny sposób, jak dysk twardy komputera. Odkurzacze, roboty kuchenne również pralki posiadają silniki elektryczne, które funkcjonują dzięki wykorzystaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do drzwi , a także w zabawkach dla dzieci. Nasz byt dookoła nas jest pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://dhit.pl już nie obsługuje IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube