loading...
0 shopping_cart

Dlaczego wzrastają ceny magnesów NdFeb? Powodem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszelkich produktów wytwarzanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem stawek podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podnosi cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednakże duże koszty ochrony środowiska, które związane są z nowymi normami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niedziałających aktualnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie odczuwają oponentów na rynku wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną role Chin, natomiast szczupła podaż w stosunku do kwitnącego zapotrzebowania daje szansę podnoszenia cen bez ograniczeń.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić badania bieżących oraz przyszłych zamysłów by móc w maksymalnym zakresie przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup zapobiegawczy maksymalnej porcji magnesów co uchroni nas przed ewentualnym przyrostem cen, a dodatkowo zapewni nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie dostrzegalną właściwie dla naszych przyszłych odbiorców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do tej chwili magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona dhit.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube