loading...
0 shopping_cart

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest systematyczny znaczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odzwierciedla się to na wycenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wartościach wszystkich produktów wytwarzanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z poznanych bodźców takiej okoliczności...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem stawek minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, ale znaczne koszty ochrony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niepracujących już, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie mają konkurencji w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeżeli chodzi o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną role Chin, a ograniczona podaż w przeliczniku do kwitnącego popytu daje szansę podwyższania cen bez zahamowań.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W reakcji na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Dokonać oceny obecnych i przyszłych zamysłów aby móc w pełni przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy dużej porcji magnesów co uchroni nas przed spodziewanym wzrostem cen, a zarazem da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen własnego wyrobu nie odczuwalną istotnie dla własnych ewentualnych klientów.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do tej chwili magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie potrafią stać się podstawą więc będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz serwis https://dhit.pl już nie wspiera Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube