loading...
0 shopping_cart

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny silny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odbija się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelkich produktów budowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych powodów takiej koniunktury...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem wycen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podnosi wycenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, jakie powiązane są z obecnymi wytycznymi, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niedziałających obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie odczuwają konkurencji w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli chodzi o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną role Chin, a niska dostawa w stosunku do wzrastającego zapotrzebowania pozwala na sposobność podnoszenia odpłatności bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Wykonać oceny aktualnych , a także najbliższych zamysłów by móc w pełni przewidzieć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup zapobiegawczy dużej ilości magnesów co zabezpieczy nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie zapewni nam subtelniejszą strategię podwyżek cen własnego wyrobu nie dostrzegalną tak bardzo dla naszych ewentualnych odbiorców.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów stosowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy mieć wiedzę, że dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie potrafią stać się normą zatem będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona dhit.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube