loading...
0 shopping_cart

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych bodźców takiej sytuacji...

  • Centralne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem wycen podstawowych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podciąga cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, jakie nierozłączne są z obecnymi normami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niedziałających już, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają konkurencji na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich wyłącznie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast szczupła dostawa w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania pozwala na możliwość windowania stawek bez utrudnień.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić oceny obecnych oraz najbliższych projektów ażeby móc w całości zaplanować zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny znacznej dozy magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam łagodniejszą politykę podwyżek cen naszego towaru nie dostrzegalną tak bardzo dla naszych kolejnych klientów.
  • Rozważenie zastąpienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba posiadać rozeznanie, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasza firmowa strona https://dhit.pl nie wspiera już IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube