Czemu wzrastają ceny magnesu neodymowego?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.


Poniżej niektóre z rozpoznanych powodów takiej okoliczności...
-
Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem wycen zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie podnosi wartość minerałów.
-
Nieuniknione do poniesienia, ale duże koszty ochrony środowiska, jakie nierozłączne są z obecnymi wytycznymi, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w zamkniętych obecnie, wykorzystanych kopalniach.
-
Chiny obecnie nie odczuwają oponentów w sektorze wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną kondycje Chin, a niska podaż w porównaniu do rosnącego popytu daje możliwość windowania odpłatności bez ograniczeń.
-
Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego
W odpowiedzi na sytuacje na rynku doradzamy:
-
Przeprowadzić oceny aktualnych oraz przyszłych zamysłów ażeby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zamówienie na magnesy neodymowe.
-
Zakup prewencyjny dużej porcji magnesów co uchroni nas przed przyszłym wzrostem cen, a dodatkowo da nam subtelniejszą strategię podwyżek cen własnego towaru nie zauważalną tak bardzo dla bezpośrednich ewentualnych odbiorców.
-
Rozpatrzenie zamienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
-
Trzeba mieć świadomość, iż obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował okresy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się normą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.